Montaža airsal kita

Predelave pogonske sile mopeda
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Montaža airsal kita

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

Benz1 napisal/-a:Aljo a ti imaš takšno sesalno koleno na mašini : http://www.frcomoto.si/si/sesalna-kolen ... s-a35.html ? ali maš zavito sesalno koleno ?
homemade ... če ne dobiš originalnega vzami to in povrtaj na 15 http://www.trgovina.obnovi-si.si/index. ... uct_id=596
Priponke
p2130471.jpg
Benz1
batzajla
Prispevkov: 33
Pridružen: Po Sep 12, 2016 11:26 am

Re: Montaža airsal kita

Odgovor Napisal/-a Benz1 »

Hvala za pomoč zaenkrat. Zdaj sem narocil vse potrebne dele in bom drug teden vse skupaj zmontiral... izpuh sem zaenkrat vzel kar lipnika zato ker pri drugih mi izgled ni vsec ter rad bi imel nožno zavoro.. mogoce bom kdaj v prihodnosti dal narediti po meri nov izpuh, da bo vecji izkoristek.


Lp
Benz1
batzajla
Prispevkov: 33
Pridružen: Po Sep 12, 2016 11:26 am

Re: Montaža airsal kita

Odgovor Napisal/-a Benz1 »

Zdaj sem vse montiral in moped deluje odlično. Zanima me pa kako najlažje narediti tehničnega .. torej da moped ne presega 45kmh. Zanima me tudi če so s policaji kakšni problemi če imas moped predelan .

Lp
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 722
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Montaža airsal kita

Odgovor Napisal/-a Berty »

Če imaš gor airsal kit te sploh nebo spustil na tehničnega ko bo videl cilindr. Če že hočeš reg. potem daj za tehničnega navaden cilinder pa gre tako ali tako 45, mogoče še manjši zobnik spredaj in mora it pod 50. 8-)
Glede policije pa je tako, če se voziš 45 in jih srečaš nasproti nebodo obračali in te ustavili (seveda če imaš tablico in čelado na glavi). Če pa se voziš 80 pa pridejo za teboj, jih še morda ne opaziš pa bo prižgal lučke in te ustavil ko bo preveril reg. št. in koliko bi moral tvoj motor iti. :lol:
APN4M 83'
Benz1
batzajla
Prispevkov: 33
Pridružen: Po Sep 12, 2016 11:26 am

Re: Montaža airsal kita

Odgovor Napisal/-a Benz1 »

Sej motor ze imam registriran vendar me vseeno zanima za tehnicnega kako je.. glede hitrosti sem pozoren, zanima me samo ce te ustavijo ko imajo kontrolo prometa ce je kak problem ..

Lp
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Montaža airsal kita

Odgovor Napisal/-a Pich »

Benz1 napisal/-a:Sej motor ze imam registriran vendar me vseeno zanima za tehnicnega kako je.. glede hitrosti sem pozoren, zanima me samo ce te ustavijo ko imajo kontrolo prometa ce je kak problem ..

Lp
Ne bodo niti vedeli, da je kakšna razlika.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Montaža airsal kita

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

za tehnični daj avspuh original in potem po potrebi naredi iz nekega pleha obliko tesnila med avspuhom in cilindrom z manjšo luknjo notr
Benz1
batzajla
Prispevkov: 33
Pridružen: Po Sep 12, 2016 11:26 am

Re: Montaža airsal kita

Odgovor Napisal/-a Benz1 »

Ok hvala za nasvete..
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Montaža airsal kita

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

ali pa matice na zajlo v fergazerju pa jo malo sprostit pri gas ročki tako, da se gas ne odpre čist ...
Benz1
batzajla
Prispevkov: 33
Pridružen: Po Sep 12, 2016 11:26 am

Re: Montaža airsal kita

Odgovor Napisal/-a Benz1 »

Pozdravljeni !

Zanima me, kako bi bilo če bi šel z tem mopedom na kakšno dalšo pot ? Za apn 6 sem že slišal da so šli na morje pa tako.. sam pri avtomatiku pa nevem ker nima vetrnice za hlajenje tako kot apn6. Sicer od kar imam ta cilinder sem se peljal že okoli 10km v hrib in je šlo normalno nevem pa kako bi se obnesel na daljši poti.
Odgovori