Tomos ATX 50C

Predstavite nam svoj moped
Odgovori
TilenXp
zažgan bat
Prispevkov: 76
Pridružen: So Apr 16, 2011 12:22 pm

Re: Tomos ATX 50C

Odgovor Napisal/-a TilenXp »

Katero gred imaš na mašini da pozicija štifta ni na pravem mestu?
road king
zobnik
Prispevkov: 174
Pridružen: Pe Nov 06, 2015 9:24 pm

Re: Tomos ATX 50C

Odgovor Napisal/-a road king »

Mislem, da unis z motocross blajerco. Ni prva in ne edina gred pr men z istim problemom.
Življenje je kot trifazni tok:

1. faza – otroštvo
2. faza – mladost
3. faza – zrela leta
penzija je nula,
sledi ozemljitev…
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Tomos ATX 50C

Odgovor Napisal/-a filius »

road king napisal/-a: Če Apr 21, 2022 8:15 pm Mislem, da unis z motocross blajerco. Ni prva in ne edina gred pr men z istim problemom.
Unis gredi so porazne, CM s ckr ojnico (zelena škatla) ali pa TMU 50 pri motosu. Ostalo je vprašljive kvalitete.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Živnorc
vplinjač
Prispevkov: 251
Pridružen: Po Nov 15, 2021 8:43 am

Re: Tomos ATX 50C

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

...sem kupil dve CM gredi... ene še nisem preskusil, ker pač ni časa sestavit mopeda (15SLC)....
...druga pa laufa na sicer "nereferenčnem" APN6, povrtanim na 42mm...
...ampak, že, ko jo primeš v roke, se "čuti", da je "prava roba".
Sicer nisem šel toliko daleč, da bi preskusil, na koliko " % je zbalansirana" ... sem pa preveril centričnost sestavljene gredi.....in je centrirana na manj kot na 0,02mm. Vidi se, da je kovana... trdoto sem meril, pa sem pozabil, kam sem si zapisal...
Mislim, da bom kupil še eno... (ker se RitoRace ne dobi več) pa jo vgradil v eno mašinko, ki jo bom malo napilil ( še ne vem ali bo to ala malo popiljen Lamo 60... ali pa kak cilinderkit....) .... ko pa uniči ležaj na ojnici, pa se mi zdi, da bi bili polovički primerni za kako predelavo z močnejšo ojnico in ojničnimi ležaji....
Živnorc
vplinjač
Prispevkov: 251
Pridružen: Po Nov 15, 2021 8:43 am

Re: Tomos ATX 50C

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

...aja...pozabil napisati..

Tolerance obdelave so izdelane ''v nulo"...paše skup kot je treba...tolerance za ležajna mesta...za sklopko...
20220422_111656.jpg
20220422_111647.jpg
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1212
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Tomos ATX 50C

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

imam tomos polovičke in ckr palčko. Drži že dve leti, pa se vrti na 13k rpm in konkretno leti.Mi je pa Lojze sestavil in zbalansiral/scentriral.
Živnorc
vplinjač
Prispevkov: 251
Pridružen: Po Nov 15, 2021 8:43 am

Re: Tomos ATX 50C

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

... z zadnjim stavkom si vse povedal...
Če je centrirano in balansirano, kot je treba, dela odlično in to dolgo časa.... sevede tudi če je "uporabnik dovolj pameten in spoštljiv" do mašine... :D
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 365
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: Tomos ATX 50C

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

Te CM gredi so res kar dobra roba, me pa zanima če imajo kako povezavo z MECEUR ki se jih je včasih dobilo škatla je skoraj identična razen logotipa. Tudi moje ko sem ugrajeval so na koncih opletale samo kaki 2 storinki nič več, edino tisti utori znotraj polovičk kjer je logotip nevem zakaj so tam če jih nebi bilo bi bil balans še boljši.
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Tomos ATX 50C

Odgovor Napisal/-a prlek »

Aljaž555 napisal/-a: Pe Apr 22, 2022 5:47 pm Te CM gredi so res kar dobra roba, me pa zanima če imajo kako povezavo z MECEUR ki se jih je včasih dobilo škatla je skoraj identična razen logotipa. Tudi moje ko sem ugrajeval so na koncih opletale samo kaki 2 storinki nič več, edino tisti utori znotraj polovičk kjer je logotip nevem zakaj so tam če jih nebi bilo bi bil balans še boljši.
Je dobra roba, ampak balans je pa zelo mimo. Vibracije čutiš do ramen. Razen, če so se že kaj popravli.
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 365
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: Tomos ATX 50C

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

prlek napisal/-a: So Apr 23, 2022 7:53 am
Aljaž555 napisal/-a: Pe Apr 22, 2022 5:47 pm Te CM gredi so res kar dobra roba, me pa zanima če imajo kako povezavo z MECEUR ki se jih je včasih dobilo škatla je skoraj identična razen logotipa. Tudi moje ko sem ugrajeval so na koncih opletale samo kaki 2 storinki nič več, edino tisti utori znotraj polovičk kjer je logotip nevem zakaj so tam če jih nebi bilo bi bil balans še boljši.
Je dobra roba, ampak balans je pa zelo mimo. Vibracije čutiš do ramen. Razen, če so se že kaj popravli.
Dvomim da so kaj izboljsali, na apnu v dolocenih obratih kar fino zatrese. Sej so uglavnem vse gredi za tomosa glede balansa kar fino mimo, še rito mislim da je dokaj izven...bo treba malo preračunat. Ravno sem sestavil eno mašino z to gredjo iz motosa (brez lukenj) me zanima kako se bo obnesla.
Odgovori