izracun izpuha

Predelave pogonske sile mopeda
jery126
auspuh lager
Prispevkov: 22
Pridružen: Po Jul 18, 2016 8:34 am

izracun izpuha

Odgovor Napisal/-a jery126 »

Lep pozrav ..je ze imel kdo kaj opravka z programi za izracun izpuha...skratka iscem kaksen bol profi program,ne kaksno aplikacijo za telefon :)
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: izracun izpuha

Odgovor Napisal/-a Pich »

Vse malo bolj profi variante so plačljive in to ne malo.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
jery126
auspuh lager
Prispevkov: 22
Pridružen: Po Jul 18, 2016 8:34 am

Re: izracun izpuha

Odgovor Napisal/-a jery126 »

Pich napisal/-a:Vse malo bolj profi variante so plačljive in to ne malo.
Ja do tega spoznanja sem ze prišel☺samo lazje je kupiti nek program s katerim je že kdo delal,oz se dobro obnese
PVL
Mojster
Prispevkov: 643
Pridružen: To Sep 08, 2009 9:28 pm

Re: izracun izpuha

Odgovor Napisal/-a PVL »

S programi za izračune izpuhov je tako, da vsi dajo neke približke ven, prav kvalitetnih mer pa ne.

Brezplačni exhaust calc. Tu je problem da ti program ne ponudi nobene rešitve praktično, bolj rišeš svoj izpuh preko parametrov kot da bi ti kej izračunal.
roost_pr.jpg
Plačljiv program Bimotion. Ponuja izračun izpuha po Blairovem modelu in prost dizajn, podobno kot zgoraj. Blairov model ima več problemov, dobro dela samo v primeru da dobro natrimaš parametre pa še to ni top. Izpuh ti izračuna po cilindru, saj vneseš komplet podatke o kanalih, kubikih, vrtljajih, konjih, kotih... Namenoma sem vnesel vse točne podatke za predelavo APN cilindra, za katero imam že razvit optimalen izpušni sistem. Rezultati iz programa so v tem primeru neuporabni.
Bimotion_blair.jpg


Osnoven problem je, da tisti ki pišejo te dostopne programe sploh ne razumejo kako delujejo 2t izpušni sistemi. Preberejo knjigo, vidijo konstanto za izračun zadnjega konusa in splošne faktorje za fije in kote, evo ti program 8-)
jery126
auspuh lager
Prispevkov: 22
Pridružen: Po Jul 18, 2016 8:34 am

Re: izracun izpuha

Odgovor Napisal/-a jery126 »

http://software.racingsm.org/
Tale program me malo interesira...bo treba verjetno malo rezkirati pa bomo videli kaj bo ratalo ☺
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: izracun izpuha

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

jery126 napisal/-a:http://software.racingsm.org/
Tale program me malo interesira...bo treba verjetno malo rezkirati pa bomo videli kaj bo ratalo ☺
glede na ceno bi raje reku PVL, da ti ga zračuna ;) te bo ceneje prišlo ;)
propero1
vplinjač
Prispevkov: 282
Pridružen: Sr Jul 15, 2015 9:23 am
Kraj: Gornja Radgona

Re: izracun izpuha

Odgovor Napisal/-a propero1 »

aljo69 napisal/-a:
jery126 napisal/-a:http://software.racingsm.org/
Tale program me malo interesira...bo treba verjetno malo rezkirati pa bomo videli kaj bo ratalo ☺
glede na ceno bi raje reku PVL, da ti ga zračuna ;) te bo ceneje prišlo ;)
Verjetno celo naredi za tak dnar
-lejga..., auspuh ti spušča
•kaj?
-..., auspuh ti spušča
•kaj?
-AUSPUH TI SPUŠČA
•Lejga, nič te ne čujem, ker mi auspuh spušča.
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: izracun izpuha

Odgovor Napisal/-a macula »

Teli španci pri racingsm imajo res da hude motorje in precej prešramfajo ampak sem gledal njihove programe, na youtubu imajo demonstracijo, pa je vseskupaj brezveze. Kot je rekel pvl, zelo tezko, pomojem skoraj nemogoce je naredit en program v katerega bo nek laik vnesel podatke in mu bo vrglo ven dokaj idealen avspuh.. To je podobno kot napovedovanje vremena, za 5 dni še gre, za kaj več je pa že toliko spremenljivk, da jih tudi s simulacijo ne boš predvidel. In čez 50 let bodo vremenarji lahko napovedali 6 dni za ziher, cez 100 let pa mogoce 7 dni.. daj nekomu da ti izracuna in bos imel mir..
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: izracun izpuha

Odgovor Napisal/-a Pich »

Če računaš izpuh za neko high end predelavo, potem ni problem samo v dolžinah in kotih posameznih sektorjev. Tudi, če dobiš nek idealen izračun, za to kar potrebuješ in če potem izdelaš več identičnih izpuhov po tem izračunu, bo vsak izmed njih dajal drugačne rezultate. Večja kot je stopnja tuninga večje so razlike v performansu med identično izdelanimi izpuhi. Tako, da tukaj nista pomembna samo znanje in občutek za izdelavo dobrega izpuha, moraš imeti tudi nekaj sreče.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
motorist999
auspuh lager
Prispevkov: 6
Pridružen: Če Avg 18, 2016 8:48 pm

Re: izracun izpuha

Odgovor Napisal/-a motorist999 »

Pich napisal/-a:Če računaš izpuh za neko high end predelavo, potem ni problem samo v dolžinah in kotih posameznih sektorjev. Tudi, če dobiš nek idealen izračun, za to kar potrebuješ in če potem izdelaš več identičnih izpuhov po tem izračunu, bo vsak izmed njih dajal drugačne rezultate. Večja kot je stopnja tuninga večje so razlike v performansu med identično izdelanimi izpuhi. Tako, da tukaj nista pomembna samo znanje in občutek za izdelavo dobrega izpuha, moraš imeti tudi nekaj sreče.
S tem se ravno ne strinjam. Izdelava kvalitetnega izpuha temelji ma preizkušanju in ne na sreči.
Odgovori