Vsis direktno v bloke APN

Predelave pogonske sile mopeda
_luke_
vplinjač
Prispevkov: 392
Pridružen: Sr Maj 05, 2010 7:20 pm

Re: Vsis direktno v bloke APN

Odgovor Napisal/-a _luke_ »

Ne dela ti, ker nimaš boost kanala...
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: Vsis direktno v bloke APN

Odgovor Napisal/-a koroman »

glej ne dela ti ker mogoče kje ni dobro zadihtano pa zato ker taki mali ferg nima kaj iskat na takem sistemu. najprej dal večji ferg vsaj 18mm pol pa probaj pa če takrat nebo delalo poišči razloge. do takrat pa se obnašaj kot da je super. lamelnega mam tudi jaz original piaggio pa ni nič narobe. še za hujše predelave bi bil okej
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
štirjak
vplinjač
Prispevkov: 389
Pridružen: Če Avg 13, 2009 4:47 pm

Re: Vsis direktno v bloke APN

Odgovor Napisal/-a štirjak »

sam nwm če je smiselno devati na apn42 cilinder 18fergazer? mislim da bi tut z bingecu moglo zalavfat lepo.
A je mogoč ventil prevelik,glede na to da je od 80ccm motorja? Glede dihtanja ne verjamem...pomoje more dihtat če je na vsakmu spoju dihtnga +namazano z dihtmaso.

se mi tak ne mudi z tem, tk da bom verjetn probal z večjim fergom,če pa to nebo ok pol bom dal pa drug ventil + drugo ohišje.

aja pa zdi se mi da je stvar zlo glasna v primerjavi z batnim sesanjem,je to normalno?
_luke_
vplinjač
Prispevkov: 392
Pridružen: Sr Maj 05, 2010 7:20 pm

Re: Vsis direktno v bloke APN

Odgovor Napisal/-a _luke_ »

No če imaš na apn-u original kanale in fi42 nima smisla velikega karburatorja (na original kanale). Na lamelni ventil pa pomoje neboš nč zgrešil...

Ventil mislim da nima neke veze kok je velik, ker vakum potegne tok mešance kot jo potrebuje.
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Vsis direktno v bloke APN

Odgovor Napisal/-a filius »

Kaj če bi uporabil zračno hlajen cilinder od kakega skuterja? Mislim da imajo nekateri scooterji isti hod kot tomos. Bi malo predelal, pa bi se zdan dobit vn kar fajn navito mašino :D
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
štirjak
vplinjač
Prispevkov: 389
Pridružen: Če Avg 13, 2009 4:47 pm

Re: Vsis direktno v bloke APN

Odgovor Napisal/-a štirjak »

kanal je mal poširjen izpušni,pa meni se gre predvsem za navor,da gre po goši fajn...pa že zdej ma navora 2krat več k druge šterke tle blizu,ste vidli posnetek ;) . Z lamelo bi tudi dosti bl izkoristu fergazer,tk da bi mogoč pršlo v poštev met kak večji ferg.

glede skuter cilinderkita sem pa že tut razmišlal,sam je to spet strošek. mogoče nekega dne :lol: . nimam več tok veselja,ker karkoli bom naredu bo husa še vedno šla bl. razn če bi dal kako 250 2T mašino na apnko...nekega dne bo tut to :twisted:
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Vsis direktno v bloke APN

Odgovor Napisal/-a filius »

Hm pa ja glej nemorš primerjat 250 crossa pa apn-a ane... :D Morš vedt da je piljenje pa to bolj hobi kot pa kj druzga... Meni je že kr žov da sm prodal vse kar sm mel od tomosa. Ok ctx-a mam še samo vseeno me vleče nazaj šravfat :S
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
štirjak
vplinjač
Prispevkov: 389
Pridružen: Če Avg 13, 2009 4:47 pm

Re: Vsis direktno v bloke APN

Odgovor Napisal/-a štirjak »

js mam 125zj... pa gre premal in če bom dajal kako drugo mašino na apnko bo mogla bit 250 ;)
Uporabniški avatar
silvo_xd
auspuh
Prispevkov: 875
Pridružen: Sr Jan 27, 2010 5:42 pm
Kraj: poljčane

Re: Vsis direktno v bloke APN

Odgovor Napisal/-a silvo_xd »

štirjak napisal/-a:js mam 125zj... pa gre premal in če bom dajal kako drugo mašino na apnko bo mogla bit 250 ;)
250 mašino na apnko ki maš ti pamet js sn na apnko kome spravo mašino od kitajca pa je šlo ful na knap pa štel je ži na tesni vožnji zapotegnalo za 5 cm
štirjak
vplinjač
Prispevkov: 389
Pridružen: Če Avg 13, 2009 4:47 pm

Re: Vsis direktno v bloke APN

Odgovor Napisal/-a štirjak »

silvo_xd napisal/-a:
štirjak napisal/-a:js mam 125zj... pa gre premal in če bom dajal kako drugo mašino na apnko bo mogla bit 250 ;)
250 mašino na apnko ki maš ti pamet js sn na apnko kome spravo mašino od kitajca pa je šlo ful na knap pa štel je ži na tesni vožnji zapotegnalo za 5 cm
če bi se resno zravn spravu bi jo zihr spravu gor... alpa kako od avta 1.0 :D
Odgovori