Vsis direktno v bloke APN

Predelave pogonske sile mopeda
Uporabniški avatar
silvo_xd
auspuh
Prispevkov: 875
Pridružen: Sr Jan 27, 2010 5:42 pm
Kraj: poljčane

Re: Vsis direktno v bloke APN

Odgovor Napisal/-a silvo_xd »

štirjak napisal/-a:
silvo_xd napisal/-a:
štirjak napisal/-a:js mam 125zj... pa gre premal in če bom dajal kako drugo mašino na apnko bo mogla bit 250 ;)
250 mašino na apnko ki maš ti pamet js sn na apnko kome spravo mašino od kitajca pa je šlo ful na knap pa štel je ži na tesni vožnji zapotegnalo za 5 cm
če bi se resno zravn spravu bi jo zihr spravu gor... alpa kako od avta 1.0 :D
js pa zlato pero v rit :lol:
flyboy
zobnik
Prispevkov: 185
Pridružen: So Mar 27, 2010 5:19 pm

Re: Vsis direktno v bloke APN

Odgovor Napisal/-a flyboy »

štirjak napisal/-a:
silvo_xd napisal/-a:
štirjak napisal/-a:js mam 125zj... pa gre premal in če bom dajal kako drugo mašino na apnko bo mogla bit 250 ;)
250 mašino na apnko ki maš ti pamet js sn na apnko kome spravo mašino od kitajca pa je šlo ful na knap pa štel je ži na tesni vožnji zapotegnalo za 5 cm
če bi se resno zravn spravu bi jo zihr spravu gor... alpa kako od avta 1.0 :D
kakšen v8 bi tudi lepo pasal...
PVL
Mojster
Prispevkov: 643
Pridružen: To Sep 08, 2009 9:28 pm

Re: Vsis direktno v bloke APN

Odgovor Napisal/-a PVL »

štirjak napisal/-a: A je mogoč ventil prevelik,glede na to da je od 80ccm motorja?
Da,za bing 12 je absolutno prevelik. Če že hočeš met mali ferg uporabi od frčka ventil.
arkas
zariban cilinder
Prispevkov: 149
Pridružen: Po Avg 09, 2010 5:48 pm

Re: Vsis direktno v bloke APN

Odgovor Napisal/-a arkas »

kaj in koliko pridobiš s takšno predelavo? Za takšno predelavo 2 slišim in prvič ko sem za to slišal mi je kolega to povedal da ima nekdo na tak način predelanega CTX-a pa mu seveda nisem verjel in sem mislil da me ima za norca :) in sem mu rekel če ve da je potrebno sesalni kanal zapreti in to uravnava bat.
štirjak
vplinjač
Prispevkov: 389
Pridružen: Če Avg 13, 2009 4:47 pm

Re: Vsis direktno v bloke APN

Odgovor Napisal/-a štirjak »

sesalni kanal zapreš z blendo pri tem načinu,tak da sesanja pol ne uravnava več bat ampak sprememba tlaka v podbatnem prostoru. ta sprememba odpera lamele ko se naredi vakum da not povleče pline,ko pa se bat začne vračati se lamele zaprejo in zaradi tega porine pline nad bat...
_luke_
vplinjač
Prispevkov: 392
Pridružen: Sr Maj 05, 2010 7:20 pm

Re: Vsis direktno v bloke APN

Odgovor Napisal/-a _luke_ »

arkas napisal/-a:kaj in koliko pridobiš s takšno predelavo? Za takšno predelavo 2 slišim in prvič ko sem za to slišal mi je kolega to povedal da ima nekdo na tak način predelanega CTX-a pa mu seveda nisem verjel in sem mislil da me ima za norca :) in sem mu rekel če ve da je potrebno sesalni kanal zapreti in to uravnava bat.
Tatko predelavo? lamelni ventil v cilindru oz v blokih imajo vsi skuterji, 125ke, ter seveda tudi 50cc. Pri tomosu ima edino avtomatik a5 lamelni ventil!
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Vsis direktno v bloke APN

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

_luke_ napisal/-a:
arkas napisal/-a:kaj in koliko pridobiš s takšno predelavo? Za takšno predelavo 2 slišim in prvič ko sem za to slišal mi je kolega to povedal da ima nekdo na tak način predelanega CTX-a pa mu seveda nisem verjel in sem mislil da me ima za norca :) in sem mu rekel če ve da je potrebno sesalni kanal zapreti in to uravnava bat.
Tatko predelavo? lamelni ventil v cilindru oz v blokih imajo vsi skuterji, 125ke, ter seveda tudi 50cc. Pri tomosu ima edino avtomatik a5 lamelni ventil!
ja ampak avtomatik nima v blok ! ampak v cilinder
_luke_
vplinjač
Prispevkov: 392
Pridružen: Sr Maj 05, 2010 7:20 pm

Re: Vsis direktno v bloke APN

Odgovor Napisal/-a _luke_ »

aljo69 napisal/-a:
_luke_ napisal/-a:
arkas napisal/-a:kaj in koliko pridobiš s takšno predelavo? Za takšno predelavo 2 slišim in prvič ko sem za to slišal mi je kolega to povedal da ima nekdo na tak način predelanega CTX-a pa mu seveda nisem verjel in sem mislil da me ima za norca :) in sem mu rekel če ve da je potrebno sesalni kanal zapreti in to uravnava bat.
Tatko predelavo? lamelni ventil v cilindru oz v blokih imajo vsi skuterji, 125ke, ter seveda tudi 50cc. Pri tomosu ima edino avtomatik a5 lamelni ventil!
ja ampak avtomatik nima v blok ! ampak v cilinder
Hvala za poprauk...
arkas
zariban cilinder
Prispevkov: 149
Pridružen: Po Avg 09, 2010 5:48 pm

Re: Vsis direktno v bloke APN

Odgovor Napisal/-a arkas »

in kolko se to pozna če narediš na tašen način? ali je bolj podvig?
_luke_
vplinjač
Prispevkov: 392
Pridružen: Sr Maj 05, 2010 7:20 pm

Re: Vsis direktno v bloke APN

Odgovor Napisal/-a _luke_ »

Mislim da bi se moglo precej poznat, ker lamele izbolšajo samo delovanje (odzivnost), pa še pot goriva je veliko krajša...

Je kdo že preizkusil tele sesalne ventile v-force3?

http://www.lovecnacene.si/sesalni-siste ... m/1194871/

če en dobim rabljenega bom verjetno tega vzel...
Odgovori