APN4M 81' original/predelan

Predstavite nam svojo starino
Odgovori
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 724
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: APN4M 83' original/predelan

Odgovor Napisal/-a Berty »

Ok hvala za predloge, verjetno bom šel po Purol, drugače pa imam ročno polirko in samostoječo, bom videl na kateri bo šlo lepše :D
APN4M 83'
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 724
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: APN4M 83' original/predelan

Odgovor Napisal/-a Berty »

No, glede na vreme nisem mogel posneti nekega posnetka vožnje, zaradi vseh drugih stvari pa tudi nisem poliral stranskega pokrova vetrnice. :|
Naredil sem 360 in v delovanju, ko pa sem pregledoval se mi je zazdelo (se sliši v videu), da ima pri polnem gasu manj obratov kot ko sem minimalno spustil gas, razlog je bil v dizi, ki pa sem jo minimalno zaprl (nastavljiva diza FTW 8-) ).
Ko bo čas, naredim krajši video, si sposodim GoPro, stestirat na radar tablo, mal pokladat po ovinkih ipd... :)
Video: https://vimeo.com/169447590
APN4M 83'
arkas
zariban cilinder
Prispevkov: 149
Pridružen: Po Avg 09, 2010 5:48 pm

Re: APN4M 83' original/predelan

Odgovor Napisal/-a arkas »

Lepa 4ka nimaš kaj.
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 724
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: APN4M 83' original/predelan

Odgovor Napisal/-a Berty »

Hvala, mislim, da bo bla lah še lepša ko se par stvari še poštima u stilu :)
APN4M 83'
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 724
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: APN4M 83' original/predelan

Odgovor Napisal/-a Berty »

Tu je še portmap mojega trenutnega cilindra, zdaj ko je zima laufa kot urica, zvrti veliko obratov, moč pa ima samo v konici od 6000-9000, kar mi je malo nerodno za menjavanje, maksimum pri 9900. Sicer za lepe mirne vožnje v 5. prestavi s pol gasa pa lepo prede. Pomoje bi bila potrebna podložka za med cilinder in bloke 0,5mm ali 1mm, ker se izpušni kanal ne odpre do konca, ko je bat v spodnji mrtvi legi.
Z jkanoni se menim za poliran stranski pokrov, kot pa je mogoče ugotoviti kupujem tudi ročke, da olepšam še bilanco (in navoj na zatiču za gas ročko je končno popustil, je bil slab že od nakupa motorja).
Po končanih testiranjih mojstra PVL-ja pa se nakupi APN kit in montira na tega, skupaj z novim vplinjačem.
Srečno v letu 2017, če se pa kje srečamo pa gremo en krog :D
Priponke
APN4 fi40 portmap
APN4 fi40 portmap
APN4M 83'
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 724
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: APN4M 83' original/predelan

Odgovor Napisal/-a Berty »

:? No po dolgem času sem po izpitih in delu našel čas da se spravim na lepotne popravke. Že lani mi je jkanoni zrihtal poliran pokrov vetrnice (tako poliran da se pokrov cilindra skrije, hvala Janez :D ).
Pokrov vetrnice
Pokrov vetrnice
Na polirko sem tudi spucal natezovalce verige, za foro pa tudi vrezal 5 luknenj.
Pred zacetkom obdelave
Pred zacetkom obdelave
Pred montažo
Pred montažo
Nevem kako obračate natezovalce, jaz jih na dol.
Na motorju
Na motorju
Zamenjane in na poliranje so šle tudi ročke, barva spucana, pri prejšnji gas ročki se je pokvaril navoj zateznega vijaka zajle (nevem če je pravi izraz :oops: )
Ročke
Ročke
Slike mi narobe obrača ker objavljam s telefonom. :|
V prihodnosti se nekako uredi zadnjo luč da bo svetila, ter montira nekak digitalni števec (prosim za predloge), ker bi po naseljih rad šel pod 50 (nekje sredi 3. prestave, s 4. brez gasa vozim tako od oka..)
Potreboval bi 1mm podložko za cilinder da vzdignem sesalni kanal saj pride bat nad spodnji rob, pri nizkih obratih skoraj nima moči (v klanec samo z obrati, brez ga zamori in moram v nižjo prestavo). :? Če jih je kdo izdelal več in mu kakšna leži se priporočim za nakup. :)
APN4M 83'
franc
vplinjač
Prispevkov: 381
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: APN4M 83' original/predelan

Odgovor Napisal/-a franc »

Za števec kupi navaden števec za kolo (na žico) . Nastaviš na ustrezen obseg in dela presenetljivo natančno. Problem so predebele napere (špice) , ker ne moreš pritrditi magneta. Pri mojem števcu je ohišje magnetka kovinsko (običajno so plastični) in sem ga prilotal na špico. Potrebuješ še malo "ustvarjalnosti" pri podlaganju "pickup-a" (ko enkrat nastaviš imaš potem mir... ) .
lp
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 724
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: APN4M 83' original/predelan

Odgovor Napisal/-a Berty »

Takšnega sem tudi sam imel v mislih. Bom kakšen nosilček za magnet in pickup naredil doma, to ni problema. Hvala! :D
APN4M 83'
jimiboni
auspuh lager
Prispevkov: 7
Pridružen: To Mar 21, 2017 5:44 pm

Re: APN4M 83' original/predelan

Odgovor Napisal/-a jimiboni »

Odličen je! Je to orignila barva a ne? bi bil tak dober pa nam zaupal številko barve?
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 724
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: APN4M 83' original/predelan

Odgovor Napisal/-a Berty »

Hvala, barva pa žal ni original, prej je bil rdeč (se vidi nekje ko je malo odrgnjen da je prvo s sivo temeljno in nato z rdečo barvan, potem je bil zdrgnjen bolj na hitro in z rjavo metalik). Številke barve nevem, je pa oznaka E8M sepravi temno rjava metalik.
APN4M 83'
Odgovori