APN4M 81' original/predelan

Predstavite nam svojo starino
Odgovori
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 724
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a Berty »

Aa lepo, tukaj je tudi poštnina hitrejša :x
Mi prosim slikata in prilepita svetlobo kratka/dolga nekam na forum? Bom že našel ali pa če v to temo.

V temo APN CILINDER KIT nalagam krajši posnetek vožnje (s telefonom, GoPro še nisem dobil :cry: )
viewtopic.php?f=14&t=19110&start=110
Isti link tudi na:
https://youtu.be/6vVAHvkoa0A
(Še kake pol ure da naloži, bo na zgornjem linku na YT :D )
APN4M 83'
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

download/file.php?id=25521&mode=view

to je tista prva žarnica, ne še tale nova.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a prlek »

Berty napisal/-a:Aa lepo, tukaj je tudi poštnina hitrejša :x
Mi prosim slikata in prilepita svetlobo kratka/dolga nekam na forum? Bom že našel ali pa če v to temo.

V temo APN CILINDER KIT nalagam krajši posnetek vožnje (s telefonom, GoPro še nisem dobil :cry: )
viewtopic.php?f=14&t=19110&start=110
Isti link tudi na:
https://youtu.be/6vVAHvkoa0A
(Še kake pol ure da naloži, bo na zgornjem linku na YT :D )
Kaj tankaš za olje in kolko %? Glave še nisi spedenal?
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Moral boš motor zapeljat k Vidu, da ga nastavi oz. še priredi kako zadevo. To bi morali it precej bolje...
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Sem enakega mnenja. To mora na obratih popizdit, ne pa da nabira kot dizel.
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 724
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a Berty »

Aha, hvala za sliko.

V olje sem vedno tankal Petrol fully sinthetic olje z mešanico 2,5% in v 5 letih še ni bilo problema.
Glava je original APN povečana na 42 in znižana 0,5mm (kompresija 10,5:1)
Imel sem postruženo glavo za 1,5mm ampak je bila tolikšna da se je čutilo na kurblu pri vžiganju in seveda je motor tudi imel več moči ampak sem za prvih 500km pustil to manj znižano. :)


Ja, bi se dalo zmenit za kakšen dan pri njemu, sem poskušal sam nastavljati izpuh in ferg ampak to je to kar dosežem. :?

Pri njegovih poskusih je sicer v 3. prestavi razvil 64km/h pri 10.500 obr. vendar je imel PVL (firma) elektriko z notranjim magnetom in izpuh narejen po merah. Moj razvije 66, mogoče bi še kaj več na valjerjih, razvije do 10.200 s 6V platinsko el. in orig. izpuhom s protikonusom, tako da je pomoje nekje tam-tam. Je pa on imel 14mm fergazar.

Sama hitrost v primerjavi z ostalimi mopedisti s katerimi smo se v nedeljo zapeljali do Kočevja in nazaj je neprimerljiva, prehitevanje ni problem, samo gas in gre :D Sem zadovoljen s tem kar je sedaj, vnaprej pa resno premišljujem o HPI elektriki s tuljavo za luči (če se bo naročena LED obnesla). Je inner rotor s spremenljivo krivuljo, stane pa tudi preveč vendar ni glavni razlog več obratov ali hitrosti.
Nekako bi "skril" CDI in zunanjo tuljavo, nato pa montiral stikalo in omejevalec obratov za primer plavih/registracije. :mrgreen:
APN4M 83'
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Z original 6v vžigom je skoraj enako kot pa z pvl elektriko, kot je sam Vid rekel, morda 0.2hp. Zelo veliko vlogo igra izpuh+pravilna glava, dogovori se z Vidom, pa naj to nastavi, ker to more it ko sneta sekira, kot bi rekel Pich :)
Probaj še iridium svečko, nisem mogel verjet, da je bila razlika 0.7 konja več z njo, kot pa z navadno na moji repliki.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 724
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a Berty »

Saj se mi zdi da bi moglo iti bolj :D
Se bova slišala znjim da vidiva kaje slabo in potem dalje, glede štroma pa mi je do tega omejevalca obratov. Beda da mi ga zaplenijo. :D
Iridium pa bi nabavil samo kje?
APN4M 83'
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a prlek »

Berty napisal/-a:Saj se mi zdi da bi moglo iti bolj :D
Se bova slišala znjim da vidiva kaje slabo in potem dalje, glede štroma pa mi je do tega omejevalca obratov. Beda da mi ga zaplenijo. :D
Iridium pa bi nabavil samo kje?
Že velikokrat sem rekel pa še bom enkrat, da si daj delat že to glavo na squish. Nabavi si še merilno urico za natančno nastavljanje predvžiga. Tole sintetično olje ne verjamem, da ti mašina prebavlja. Če maš izpuh zapacan raje kupuj polsintetično boljše firme. Iridium svečko pa išči v kaki euroton ali podobni trgovini. Pa pazi na pravilno toplotno vrednost. Zanjo boš dal 20€+.
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 724
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a Berty »

Merilno urico sem izdelal doma in predvzig je nastavljen natancno kolikor se da z urico na stotinke.
Glede olja pa je tako, se iz nobenega auspuha se mi ni kadilo in se v nobenemu se ni prekomerno ustavljalo olje, samo crn rata od saj in olje izgoreva zelo dobro. :D

Ok bom nasel kje :)
APN4M 83'
Odgovori