APN4M 81' original/predelan

Predstavite nam svojo starino
Odgovori
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a Kamion »

tomostuner napisal/-a: ... tisti valerji ne kažejo prov js ko sem šov registrirat btja smo ga za šalo dali gor pa je pokazalo neki čez 96 dejansko je pa šov 85 ko sem se z njemu peljav domov pod povnimi obrati.
Tisti valjarji nimajo nobenega upora.
Saj hitrost že kažejo pravilno, vendar brez nobenega upora vsak moped gre prehitro....
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 724
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a Berty »

Točno tako. Zato pa imajo "dovoljeno" odstopanje od tistih 45 km/h, je rekel delavec, da stare APN4 so šle tudi do 55, samo ker na cesti ne doseže toliko se jih odobri. Mojega pa ni hotel ker je prišel do 2x toliko. :mrgreen:
APN4M 83'
matijag
vplinjač
Prispevkov: 341
Pridružen: Sr Maj 15, 2013 3:49 pm

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a matijag »

Starejši APN-ji so bili narejeni po stari zakonodaji (do leta 2002) in omejeni na 50 km/h (ne 45 km/h)! Zato so lahko malo hitrejši...
Pa tudi avtomatik A3 je šel več kot 45, vsaj navzdol... :lol:
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 724
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a Berty »

matijag napisal/-a:Starejši APN-ji so bili narejeni po stari zakonodaji (do leta 2002) in omejeni na 50 km/h (ne 45 km/h)! Zato so lahko malo hitrejši...
Aaa no to bo potem to :D
APN4M 83'
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 724
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a Berty »

Za vikend sem končno imel čas, da se spravim na montiranje PVL-jevga cilinderkita
(viewtopic.php?f=14&t=19110)
Cilinderkit
Cilinderkit
8-)
Tehnični podatki:
-Aluminijast cilinder z nikasilom
- premer 42mm, bat Meteor grafitiran z 1 L obročkom (kromiran obroček)
- deljen izpušni kanal
- 4 pretočni kanali
Delovno mesto in sneto podvozje
Delovno mesto in sneto podvozje

Najprej sem se lotil popravitve podvozja, ki je bilo že nekaj časa malo povito. :roll: Kasneje sem stari cilinder, ferg in auspuh razmontiral ter označil zunanje meje pretočnih kanalov na bloke (občrtal na papirju, namestil na navojne šipke in nato obcahnal z iglo). Sčistil sem notranjost kolikor sem dosegel, nato pa s krpo in ličarskim selotejpom zablokiral odprtino ojnice. Sobote je bilo nato konec in nadaljeval sem v nedeljo.
Kanali.jpg
APN4M 83'
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 724
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a Berty »

Dela sem se lotil najprej s pnevmatskim biaxom (metabo), dodelal levi kanal in to mi je vzelo malo več kot uro in pol. Nato sem šel na desnega, vendar sem v zgornji del na bloku občrtanega kanala najprej zvrtal 6mm luknjo, kar je pohitrilo proces pobiranja mesa ter tudi malo lepše zaobljilo kanal. Narediti sem jih hotel čim bolj simetrično, vendar je levi malo bolj naklonjen proti blajerci, desni pa malo bolj v blok in nato zaobljen. :oops:
Bo že moglo bit dovolj približno temu kar je nameraval PVL in kar sem videl na njegovi sliki. Opilki k sreči niso vstopili v notranjost blokov, česar sem se najbolj bal. Bata še nisem lažje dobil v cilinder kot tega, zaradi samo enega obročka. :D Cilinder sem montiral skupaj s tesnilno pasto, glavo postružil na robu do 42mm in še to montiral.

Auspuh sem montiral z navandim tesnilom za APN. Cilinder pride z izpušnim kanalom malo bolj ven kot orig., ampak ni bilo problemov.
Za fergazar Bing 1/17/77 sem izdelal novo prirobnico s 17mm premera, po merah na cilindru (ovalen kanal 17-18mm). Prirobnica zaobjame fergazar in premišljal sem, ker je tako vidna, da bi jo pobarval na podobno barvo kot ferg, da ni tako očitno.
Na motorju zgleda takole:
PVL1.jpg
Motor je v fazi utekanja, zalaufal je s 3. kurblom, najprej je bil vplinjač nastavljen s preveč štantgasa. Diza je nastavljena vredu, po 5 minutah delovanja na mestu je svečka ravno pravšnje čokoladne barve kot milka. :D
Poskusna vožnja ni uspela zaradi dežja, pa sem raje pospravil motor in bom nadaljeval ta teden pred dopustom.
Stay tuned ;)
APN4M 83'
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

nisi nič slikal montiranega cilindra na mašini brez pokrova hlajenja?
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 724
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a Berty »

Opa pa res ne, samo za snapchat :lol: :roll: Pride jutri, bom poslikal še od spodnje strani.
Danes sem ga še utekoval, naredil sem 3% mešanico za razliko od 2,5 kot ponavadi delam. Nekaj časa sem ga pustil na štantgasu, užge v prvo/drugo - fergazar nima potiskača za plovec, da napumpam bencin pa mora pomoje malo povleči. Svečka je bila bolj sivkasta in sem malo bolj odprl dizo. :? Če se bo to še pojavljalo bom raje vzdignil iglo, da bo v nizkih prišlo do več bencina.
Preizkusna vožnja 15minut, na pol gasa motor deluje odlično, pospeški iz nizkih, razvija lepo, na gas reagira nemoteče in hitro. S polovico gasa je v 4 razvil do 60km/h s 5. malo pod 70. Nažigati še nočem, bom skuril prvo ta tank potem pa normalno da se bo probalo na ravnini. 8-)
Cilinder se je pri 27°C segrel na podobno temperaturo kot prejšnji, gledano tako na roko čez kapo. Pomoje nebo problema s hlajenjem.
Mogoče ima veliko kompresijsko razmerje ker sem montiral kapo ki je že postružena 1,5mm, bom probal z navadno poširano na 42mm ter navadno 42 dihtngo.
Več jutri.
APN4M 83'
Cliffhorn
kriva felna
Prispevkov: 71
Pridružen: So Okt 17, 2009 11:55 am

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a Cliffhorn »

Aj vedno ga moreste neki drkat? Vsaj poslikal je in montiral kar je kupil od soforumasa. Glede na to da niso bla samo 2 cilindra prodana je super da sploh kdo kaj objavi v zvezi z njimi. Good job. L.p.
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 724
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a Berty »

Cliffhorn napisal/-a:Aj vedno ga moreste neki drkat? Vsaj poslikal je in montiral kar je kupil od soforumasa....

Good job. L.p.
Je že vredu, je na meni napaka ker sem mislil da sem shranil slike ko sem bil na snapchatu :oops:
Hvala vseeno, pridejo slike popoldan.
APN4M 83'
Odgovori