APN4M 81' original/predelan

Predstavite nam svojo starino
Odgovori
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 366
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

Tako ja L17 ležaji naj bi imeli pod šalco tisto podloško (imam doma še nekje mere napisane) vendar je pri sestavi agregata tudi jaz nisem dal. Mislim da ni ključnega pomena če ti vsi lufti štimajo in nič ne "pajsa".
Živnorc
vplinjač
Prispevkov: 275
Pridružen: Po Nov 15, 2021 8:43 am

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

.. ja sej ni panike...
Po moji logiki mora biti ta podložka, če so not L17 ležaji, ki so za 2mm ožji od 6203, pa da se dobi tista razlika dveh mm, da je košara na istem mestu pri obeh tipih ležajev ...in da ni košara preveč do gredi, da slučajno ne bi drgnila ob ohišje...
Če ne drgne košara nikamor, potem je vse o.k.
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 724
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a Berty »

Živnorc napisal/-a: Pe Mar 29, 2024 9:33 am .. ja sej ni panike...
Po moji logiki mora biti ta podložka, če so not L17 ležaji, ki so za 2mm ožji od 6203, pa da se dobi tista razlika dveh mm, da je košara na istem mestu pri obeh tipih ležajev ...in da ni košara preveč do gredi, da slučajno ne bi drgnila ob ohišje...
Če ne drgne košara nikamor, potem je vse o.k.
Sem še malo brskal in našel da so bili 2 tipa bloki, novi so imeli 2mm globja sedišča za ležaje ojnice 6203, stari z luknjo do pretočnih kanalov pa ne, mišljeno za L17.
Na moji mašini so luknje iz strani vrata za cilinder na pretočnih, lahko da zato ni podložke. :?:
APN4M 83'
Živnorc
vplinjač
Prispevkov: 275
Pridružen: Po Nov 15, 2021 8:43 am

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

Tako, ja... tisti z 10mm globokim ležiščem ležaja za L17 ležaj ima tudi luknjo za mazanje v pretočnem kanalu...
... tisti, novejši, z 12mm globokim ležiščem, pa nimajo tiste luknje.....ampak nima veze, ali je podložka zaradi luknje, podložka je zato, da nadomestiš tista 2mm v širini ležaja, da je košara sklopke na istem mestu, kot pri 12mm širokem ležaju.
Za štos poglej, ko montiraš Črtovo košaro, ko boš že dal gor tisto varovalno podložko in narahlo zategni matico, koliko navoja ti še ven gleda iz matice... če ga veliko gleda ven, verjetno pomeni, da je košara preveč do glavne gredi.. Koliko pa mora gledat tega navoja ven, pa ne vem točno... sicer pa verjetno nima to nobenega vpliva, sploh pri Črtovi košari, ki je globja za eno lamelo in ni nevarnosti, da bi zadnja lamelca bila preveč na robu košare. ... igličasti ležaj pa itak ostane tam, kjer je, ker sklopko drži tisti ležaj v desnem ohišju in aksialni ležaj..
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 724
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a Berty »

Ko sem matico zategnil sem ravno to gledal, navoja je enako ven kot pri stari košari, košara pride direkt do kajle in to je to... tudi ni bojazni da bi šla preveč not ker jo bolj zategnit ne morem, se matica ujame na kajlo. Lepo stoji in prestavlja, danes sem še napeljavo naredil nazaj na staro CDI enoto in moped vžge, zdaj pa počasi nazaj sestavit in preizkusit sklopko.
APN4M 83'
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Berty napisal/-a: Pe Mar 29, 2024 7:10 pm se matica ujame na kajlo.
ni ok
Živnorc
vplinjač
Prispevkov: 275
Pridružen: Po Nov 15, 2021 8:43 am

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

... kot pravi ro-bi. Ni ok. Košaro je treba kar precej zategniti (30Nm, se mi zdi) in mora stisniti košaro in ležaj skupaj z gredjo. Če se je matica ustavila na kajli, ne bo v redu... ti bo takoj zjahalo pesto košare in gred..
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 724
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a Berty »

Bom preveril še enkrat, samo košaro sem z lesom probal malo gor nabit bolj not ni šla, se pravi bi mogla bit naslonjena... tudi globine na šubler so štimale od roba bloka do vrha košare, se je morala naslonit na nitranji rob... kajla se je videla ampak kak mm bolj notri od podložke?
APN4M 83'
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Ja kaj zdaj, a je bila kajla kak mm bolj notri, ali se je matica naslonila na kajlo?
Če je bolj notri, potem je ok, naslonit se pa matica na kajlo ne sme
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 724
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: APN4M 81' original/predelan

Odgovor Napisal/-a Berty »

Sem odtegnil matico še enkrat, kajla je 1mm bolj not kakor je sedaj košara, predvidevam da je košara tam ostala kakor je ko je zategnjena.
Je OK. :)
APN4M 83'
Odgovori