Piljenje kanalov

Predelave pogonske sile mopeda
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Piljenje kanalov

Odgovor Napisal/-a Pich »

Radič123 napisal/-a:Zakaj bi bilo brezveze pilit če dam lipnika gor ? Ga imam že zdej gor pa lepo dela tak nevem zakaj bi potem kupoval drug izpuh..
To, da lipnik dobro dela lahko trdi samo nekdo, ki pravega izpuha še ni imel na motorju. Če boš imel piljene kanale v kombinaciji z lipnikom, potem ti bo motor šel slabše, kot ti gre zdaj.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
apn6s freek
auspuh
Prispevkov: 786
Pridružen: Pe Jun 25, 2010 3:12 pm

Re: Piljenje kanalov

Odgovor Napisal/-a apn6s freek »

dokler ne preizkusiš prekalkulilranega izpuha na orginal motorju (sl, bt, slc ali kaj podobnega) si niti predstavljat ne moreš kaka škoda je denar zapravljat za lipnik
če se ga boš sam lotil izdelat in poznaš koga ki dobro vari tig ali pa mogoče bi se dalo za silo tudi s mag zavarit te bo stalo kvečjemu 20e več kot kak lipnik ;)
s tem da je razlika neprimerljiva...
jas imam na apn-ki sl celinder fi 39 ter prekalkuliran izpuh in dellorto phbg 19 pa si upam trditi da sem se približal realnih 80-85km/h... mogoče se bi dalo še več...

lp.
če bi bili skuterji zanesljivi bi jih tudi poštarji imeli ;)
Rm1
zažgan bat
Prispevkov: 75
Pridružen: Po Sep 12, 2022 1:44 pm

Re: Piljenje kanalov

Odgovor Napisal/-a Rm1 »

apn6s freek napisal/-a: Po Apr 11, 2016 8:19 pm dokler ne preizkusiš prekalkulilranega izpuha na orginal motorju (sl, bt, slc ali kaj podobnega) si niti predstavljat ne moreš kaka škoda je denar zapravljat za lipnik
če se ga boš sam lotil izdelat in poznaš koga ki dobro vari tig ali pa mogoče bi se dalo za silo tudi s mag zavarit te bo stalo kvečjemu 20e več kot kak lipnik ;)
s tem da je razlika neprimerljiva...
jas imam na apn-ki sl celinder fi 39 ter prekalkuliran izpuh in dellorto phbg 19 pa si upam trditi da sem se približal realnih 80-85km/h... mogoče se bi dalo še več...

lp.
prav ima diy narej izpuh je neprimerljiv z lipnikom
hrastar
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: Ne Okt 22, 2023 10:56 am

Re: Piljenje kanalov

Odgovor Napisal/-a hrastar »

apn6s freek napisal/-a: Po Apr 11, 2016 8:19 pm dokler ne preizkusiš prekalkulilranega izpuha na orginal motorju (sl, bt, slc ali kaj podobnega) si niti predstavljat ne moreš kaka škoda je denar zapravljat za lipnik
če se ga boš sam lotil izdelat in poznaš koga ki dobro vari tig ali pa mogoče bi se dalo za silo tudi s mag zavarit te bo stalo kvečjemu 20e več kot kak lipnik ;)
s tem da je razlika neprimerljiva...
jas imam na apn-ki sl celinder fi 39 ter prekalkuliran izpuh in dellorto phbg 19 pa si upam trditi da sem se približal realnih 80-85km/h... mogoče se bi dalo še več...

lp.
Potem je ta tvoj prekalkuliran izpuh dosti slab, glede na to da imam jaz apn6s z 40l batom, original bing 13 in original izpuh pa gre 77kmh.
Odgovori