Piljenje kanalov

Predelave pogonske sile mopeda
Uporabniški avatar
Radič123
batzajla
Prispevkov: 47
Pridružen: Ne Maj 31, 2015 11:39 pm

Piljenje kanalov

Odgovor Napisal/-a Radič123 »

Zdravo

Mene pa zanima kako poteka brušenje sesalnih kanalov...ali je to zapletena stvar,se da doma naredit,za koliko mm se da maksimalno spilit kanale in za koliko mm bi bilo idealno spilit.

Zanima me tudi če pozna kdo koga ki to počne in kakšne so kaj cene piljenja.

hvala lp
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Piljenje kanalov

Odgovor Napisal/-a Pich »

Pri piljenju kanalov stvar ni tako preprosta. Na to, da ti nekdo napili kanale in, da bo zaradi tega šlo kaj bolje, kot prej lahko kar pozabiš. Dober tuning je sestavljen iz izpuha, glave, uplinjača in cilindra. Če ena od naštetih stvari ni v redu, motor ne bo šel., pa lahko imaš še tako napiljen cilinder.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
Radič123
batzajla
Prispevkov: 47
Pridružen: Ne Maj 31, 2015 11:39 pm

Re: Piljenje kanalov

Odgovor Napisal/-a Radič123 »

Vem kako se tuninge dela ;)..sm imeu že na prejšnih mopedih vse pozamenjano razen kanalov nisem nikoli piliu..drugače pa imam že za tega mopeda pripravljenega lipnika in Bing 18, 5. brzina, nižana glava bat je že večji not 40 se mi zdi..samo piljenje kanalov mi še manjka da bo lahko bingec lepo delal, če že ne druga me zanima če kdo ve kdo kaj to pili in kakšne so približne cene

Lp
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Piljenje kanalov

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

To, da si menjal izpuh, kak večji ferg, 5. prestava, nižana glava, brušen cilinder tam 40mm al več še ni tuning, kar se tiče besede tuning ;)

Dosti stvari najdeš v tehničnem arhivu.

Lp
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
Radič123
batzajla
Prispevkov: 47
Pridružen: Ne Maj 31, 2015 11:39 pm

Re: Piljenje kanalov

Odgovor Napisal/-a Radič123 »

haha pa dobro nečem zdej neke cilinder kite obešat gor pa neke izpuhe po merah pa nevem kr tak moped ni narjen za take stvari in nemoreš potem pričakovat dolge življenske dobe
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Piljenje kanalov

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Radič123 napisal/-a:haha pa dobro nečem zdej neke cilinder kite obešat gor pa neke izpuhe po merah pa nevem kr tak moped ni narjen za take stvari in nemoreš potem pričakovat dolge življenske dobe
Nisem govoril o nikakršnem kitu, pač, če se spraviš pilit kanalov, pol potrebuješ pravilni izpuh in pa še dosti stvari, če imaš moped za vsakodnevno vožnjo se ti ga ne splača nekaj predelovat, pol še policija komplicira.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
Radič123
batzajla
Prispevkov: 47
Pridružen: Ne Maj 31, 2015 11:39 pm

Re: Piljenje kanalov

Odgovor Napisal/-a Radič123 »

saj nism meu namena predelat na nevem kak tuning..pač toliko da se soldino pelješ da ma nekaj moči moped..glede policije, sm se vozil že po glavnin cestan brez papirjev in vsega pa jih še nism srečal..v naših koncih so pa tak hribi pa gozdovi tak da ni problem pobegnit haha :)
tomosgas
Nabijač
Prispevkov: 21
Pridružen: Ne Jan 17, 2016 8:46 pm

Re: Piljenje kanalov

Odgovor Napisal/-a tomosgas »

Radič123 napisal/-a:haha pa dobro nečem zdej neke cilinder kite obešat gor pa neke izpuhe po merah pa nevem kr tak moped ni narjen za take stvari in nemoreš potem pričakovat dolge življenske dobe
ce je narejeno pravilno dela zelo dolgo
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Piljenje kanalov

Odgovor Napisal/-a Pich »

Radič123 napisal/-a:saj nism meu namena predelat na nevem kak tuning..pač toliko da se soldino pelješ da ma nekaj moči moped..glede policije, sm se vozil že po glavnin cestan brez papirjev in vsega pa jih še nism srečal..v naših koncih so pa tak hribi pa gozdovi tak da ni problem pobegnit haha :)
Če misliš dati lipnika gor, potem je brez veze, da piliš kanale.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
Radič123
batzajla
Prispevkov: 47
Pridružen: Ne Maj 31, 2015 11:39 pm

Re: Piljenje kanalov

Odgovor Napisal/-a Radič123 »

Zakaj bi bilo brezveze pilit če dam lipnika gor ? Ga imam že zdej gor pa lepo dela tak nevem zakaj bi potem kupoval drug izpuh..
Odgovori