APN 4 lamo/ctx/bt mix

Predstavite nam svoj moped
Cliffhorn
kriva felna
Prispevkov: 71
Pridružen: So Okt 17, 2009 11:55 am

APN 4 lamo/ctx/bt mix

Odgovor Napisal/-a Cliffhorn »

Zdravo, no koncno sem sestavil stirko ki se mi je valjala po garazi 4 leta. Sestavil sem jo iz stvari ki so mi lezale doma razen izpuha in fedrov ki sem jih naknadno kupil.
Ta blatnik gre se gor

Slika

Ta konus je v izpuhu in ne bi nastal brez nadlegovanja mojstra Pich-a, 20 cm dolg, kot 10*.
Slika

Slika

Slika

Lamo cilinder/umo 6
180* izpusni, 160* vsisni
18 bing
13-33 prenosi
Master izpuh predelan z konusom
Nizana kapa
BT vilice
CTX feltne
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: APN 4 lamo/ctx/bt mix

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

kako se obnese s konusom? proda kdo kakšnega?
tomos 4 life
Cliffhorn
kriva felna
Prispevkov: 71
Pridružen: So Okt 17, 2009 11:55 am

Re: APN 4 lamo/ctx/bt mix

Odgovor Napisal/-a Cliffhorn »

ma v primerjavi z navadnim master izpuhom serijskim, je nekako sestavljen kot original pač ima 2 luknje in šipka na koncu, to sem zbil ven in dal noter konus, ko sem prvič vžgal motor je takoj skočil na obrate, sem uštelal zrak in je delal normalno, mogel sem pa zapret zrak. Motor skoči na obrate zelo hitro, 1 2 3 so boljši pospeški in vleče iz nizkih ampak nekaj mi ne štima, 4 komaj da razvije, 5 imam za okras... relativno mi leti okoli 70 ma tle se konča, si pa nisem še upal stiskat motor ker nimam zadnje bremze, še v fazi sestavljanja. Sumim prenose ali pa karborator..na koncu je lahko tudi izpuh ker s tem konusom izpuh nima mida kolko vidim, 9 cm stinger, 20 cm konus, pa pride lih tam kjer se zacne 1 stožec direkt iz aupsuha. Govorim pač kar se mi zdi, ne morem pa nič potrdit z kakšno razlago.
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: APN 4 lamo/ctx/bt mix

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

Cliffhorn napisal/-a:ma v primerjavi z navadnim master izpuhom serijskim, je nekako sestavljen kot original pač ima 2 luknje in šipka na koncu, to sem zbil ven in dal noter konus, ko sem prvič vžgal motor je takoj skočil na obrate, sem uštelal zrak in je delal normalno, mogel sem pa zapret zrak. Motor skoči na obrate zelo hitro, 1 2 3 so boljši pospeški in vleče iz nizkih ampak nekaj mi ne štima, 4 komaj da razvije, 5 imam za okras... relativno mi leti okoli 70 ma tle se konča, si pa nisem še upal stiskat motor ker nimam zadnje bremze, še v fazi sestavljanja. Sumim prenose ali pa karborator..na koncu je lahko tudi izpuh ker s tem konusom izpuh nima mida kolko vidim, 9 cm stinger, 20 cm konus, pa pride lih tam kjer se zacne 1 stožec direkt iz aupsuha. Govorim pač kar se mi zdi, ne morem pa nič potrdit z kakšno razlago.
se pravi da konus nabileš noter kolikor gre? da nima mida? prenosi so predolgi povsej verjetnosti ker 4prestava 70kmh je ša že kr dost.
tomos 4 life
Cliffhorn
kriva felna
Prispevkov: 71
Pridružen: So Okt 17, 2009 11:55 am

Re: APN 4 lamo/ctx/bt mix

Odgovor Napisal/-a Cliffhorn »

Konus je dolg 20 cm, stinger 9, tam kjer se zacne stinger iz konusa, ko je zabit konus v izpuh, je ta tocka tam kjer je bila prej stena z dvema luknjama. Bom jutri poslikal in obdelal sliko z merami. Kaksen zobnik naj dam odspredaj? Trenutno 13. 1 2 3 pospeski so konkretni.
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: APN 4 lamo/ctx/bt mix

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

Cliffhorn napisal/-a:Konus je dolg 20 cm, stinger 9, tam kjer se zacne stinger iz konusa, ko je zabit konus v izpuh, je ta tocka tam kjer je bila prej stena z dvema luknjama. Bom jutri poslikal in obdelal sliko z merami. Kaksen zobnik naj dam odspredaj? Trenutno 13. 1 2 3 pospeski so konkretni.
če maš dobre pospeške pol čudno da ti 5e prestave ne zvrti, kok maš pa zadaj zob?
tomos 4 life
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: APN 4 lamo/ctx/bt mix

Odgovor Napisal/-a prlek »

Priporočam, da še kapo narediš pravilno in na squish. Koleno vplinjača imaš preveč predolgo, skrajšaj jo kolikor lahko. Pa dobro nastavi vplinjač, rabiš večjo dizo za te kote in cilinder. Tu bi dobro pasal kak dellorto 19.
Lp!
Cliffhorn
kriva felna
Prispevkov: 71
Pridružen: So Okt 17, 2009 11:55 am

Re: APN 4 lamo/ctx/bt mix

Odgovor Napisal/-a Cliffhorn »

Slika no tako nekako so mere, vzadaj je pa 33 zobnik, stant diza 40 in glavna 85.
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: APN 4 lamo/ctx/bt mix

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

to maš navaden izpuh od apn-ja master? si koleno prepigal ali varil?
tomos 4 life
Cliffhorn
kriva felna
Prispevkov: 71
Pridružen: So Okt 17, 2009 11:55 am

Re: APN 4 lamo/ctx/bt mix

Odgovor Napisal/-a Cliffhorn »

tomostuner napisal/-a:to maš navaden izpuh od apn-ja master? si koleno prepigal ali varil?
vzel žago, urezal dol nosilec izpuha, s pilo brusu na kot ki se je prilegal na lamo cilinder. Nisem pobral več kot 4mm. Potem zavaril nazaj.
Odgovori