bing 18, motor skače na obrate

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
moto4ever
auspuh lager
Prispevkov: 12
Pridružen: Ne Mar 11, 2012 9:08 pm

bing 18, motor skače na obrate

Odgovor Napisal/-a moto4ever »

Pozdravljeni,
Da opišem problem, na apn imam lamo cilinder 42, in bing 18 od sl-a. Pred tem sem imel od bt-ja fergazer in motor je delal normalno, zdaj ko pa imam od 15 sl ne dela več. Problem je da mi motor iz minimuma kar sam nabije obrate, tam ostane nekaj sekund in nato zopet minimum dela normalno...problem traja odkar sem menjal ferg.
Najprej sem ugotovil da mi koleno pušča ker je doma narejeno, nato sem ta problem rešil. Iglo sem prestavil na vse 4 stopnje ter motor na vsaki stopnji poizkusil nastaviti, vendar ne pomaga. Ko sem imel iglo spuščeno motor niti na obrate ni šel oz. zelo slabo. Sedaj pa imam iglo dvignjeno do konca in motor lepo zapoje, ampak še vedno mi iz minimuma nabije obrate za nekaj sekund. Torej, zanima me kaj bi lahko bil vzrok "skakanja" na obrate.

In pa zanima me še, če je normalno da mi na visokih obratih začne tresti komplet motor? Ali je mogoče zvita gred oz ni v centru?
Hvala in lep pozdrav
lp
apn4m
vplinjač
Prispevkov: 447
Pridružen: Sr Dec 30, 2015 8:56 pm
Kraj: Col nad Ajdovščino

Re: bing 18, motor skače na obrate

Odgovor Napisal/-a apn4m »

Poglej zajlo odpni jo z rocke in rocno daji gas...drugic povlej kaksna je svecka...in tretic tisto je normalno če se ne motim...


Lp
tomosatx50s
vplinjač
Prispevkov: 451
Pridružen: Če Jun 26, 2014 12:19 pm

Re: bing 18, motor skače na obrate

Odgovor Napisal/-a tomosatx50s »

@apn4m,ti si res specjalec.alla ti vera.Če ti dviguje gas,poglej vijak razmerje bencin/zrak.mogoče rabiš večjo šobo minimuma( stranska).
apn4m
vplinjač
Prispevkov: 447
Pridružen: Sr Dec 30, 2015 8:56 pm
Kraj: Col nad Ajdovščino

Re: bing 18, motor skače na obrate

Odgovor Napisal/-a apn4m »

tomosatx50s napisal/-a:@apn4m,ti si res specjalec.alla ti vera.Če ti dviguje gas,poglej vijak razmerje bencin/zrak.mogoče rabiš večjo šobo minimuma( stranska).

Za tisto tretjo reč sem mislil za obrate...
tomosatx50s
vplinjač
Prispevkov: 451
Pridružen: Če Jun 26, 2014 12:19 pm

Re: bing 18, motor skače na obrate

Odgovor Napisal/-a tomosatx50s »

apn4m napisal/-a:
tomosatx50s napisal/-a:@apn4m,ti si res specjalec.alla ti vera.Če ti dviguje gas,poglej vijak razmerje bencin/zrak.mogoče rabiš večjo šobo minimuma( stranska).

Za tisto tretjo reč sem mislil za obrate...
Ma kot izgleda,ti ne misliš(pa te ne žalim),ti napišeš brez razmišljanja.Saj tudi sam vržem ven kakšno neumno,samo preglej forum,imaš ogromno informacij.
moto4ever
auspuh lager
Prispevkov: 12
Pridružen: Ne Mar 11, 2012 9:08 pm

Re: bing 18, motor skače na obrate

Odgovor Napisal/-a moto4ever »

Zajla je sproscena, sej jo dau tudi iz rocke in probau rocno pa ne pomaga, svecka je temno rjava..
Milsm da je razvidno da sem ferg probaval nastelat...kar pomeni s filtrom, vijakom zraka in pa minimuma oz prostega teka...in ker nic od tega ne pomaga sem povprasal tukaj za kaksno drugo varjanto..
Pa vseeno hvala za odgovore
lp
Uporabniški avatar
tomos.
zariban cilinder
Prispevkov: 116
Pridružen: Sr Feb 25, 2015 8:17 am
Kraj: Idrija

Re: bing 18, motor skače na obrate

Odgovor Napisal/-a tomos. »

moto4ever napisal/-a:Zajla je sproscena, sej jo dau tudi iz rocke in probau rocno pa ne pomaga, svecka je temno rjava..
Milsm da je razvidno da sem ferg probaval nastelat...kar pomeni s filtrom, vijakom zraka in pa minimuma oz prostega teka...in ker nic od tega ne pomaga sem povprasal tukaj za kaksno drugo varjanto..
Pa vseeno hvala za odgovore
Si siguren da ti ne vlece fous lufta?
moto4ever
auspuh lager
Prispevkov: 12
Pridružen: Ne Mar 11, 2012 9:08 pm

Re: bing 18, motor skače na obrate

Odgovor Napisal/-a moto4ever »

nevem kje bi ga lahko, koleno dihta, ferg ni nič počen al pa kej, dihtnga je nova itd... :/
lp
apn4m
vplinjač
Prispevkov: 447
Pridružen: Sr Dec 30, 2015 8:56 pm
Kraj: Col nad Ajdovščino

Re: bing 18, motor skače na obrate

Odgovor Napisal/-a apn4m »

moto4ever napisal/-a:nevem kje bi ga lahko, koleno dihta, ferg ni nič počen al pa kej, dihtnga je nova itd... :/
hmmm prijatelj ga ma na slc-ju ( ga je ravno dal pa mu tudi to dela...) prej ga je mel od BT-ja pač slh pa mu ni tega delalo tako da nevem..

lp
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: bing 18, motor skače na obrate

Odgovor Napisal/-a Pich »

Vsa umetnost je v razmerju med glavno dizo in filtrom. Lahko je eno preveč odprto v primerjavi z drugim ali obratno. Po opisanem problemu sodeč imaš preveč odprt filter. Poizkusi z ženskimi najlonkami, najprej ena plast, če ne bo bolje poizkusi z dvema plastema itn, dokler motor ne bo začel delovati tako kot je treba.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Odgovori