Tomos BT Mb G1 109 story

Predstavite nam svoj moped
Uporabniški avatar
car99
vplinjač
Prispevkov: 274
Pridružen: Po Avg 10, 2009 10:05 pm
Kraj: 02

Tomos BT Mb G1 109 story

Odgovor Napisal/-a car99 »

Zgodba o mopedu- kasneje že motorju ,ki je bil moje uradno prevozno sredstvo prejšnji dve leti.

Začelo se je tako dve leti nazaj,so mi dopizdli automatiki in sem iskal nekaj jačega.Dobil sem tole sliko v ponudbno in se takoj odločil da ga je treba kupit.
Slika

Ko sem ga prvič videl v živo je bil seveda že daleč od tega na sliki ,na kratko povedano razjahan,a vseeno za tisto obdoje mojega življenja je stvar šla nenormalno dobro.
A ne za dolgo...Po parih dnevih je vse bolj zgubljal na moči ,nakar je seveda sledil buum.Ker takrat še nisem mel niti slučajno pojma o teh mašinah sem ga pospravil in počakal na fotra da je mel cajt.Vzela sma dol cilinder in seveda ... zaribal je, raztreščilo je glavno gred.Po posvetu z fotrom sma se odločila da tudi cilinder ni več kaj prida in da bomo zamenjali vse.Foter mi je za rojstni dan,ki sem ga slučajno mel takrat kupil novo gred, dobili smo nov cilinder ,nov bat in ležaje.Vse skupaj smo sestavili in... Spet je letelo ,sicer vleklo ni več tako kot prej ko je bil 42 cilinder,tako da sem se takrat moral naučiti kako vozit v resonanci pa take fore.Zmetal sem denarja še pa še in počasi je začel dobivat željeno obliko,posebaj sem dal delati bele nalepke ,obnovil zic ,menjal zadek itd.Seveda sčasoma ni več zadoščal mojim potrebam po hitrosti,prvo je sledila novejša sklopka nato mf3 in potem seveda še predelava kanalov ;) .Nekaj cajta je gor bil celo 22 fergazer,letelo je bolj kot vsi elektroniki....Najprej nič od nič ,tak da si skoraj popizdil ,a ko je prišel v resonanco juhuhu :lol: Vertelo se je res nenormalno in ni bilo nikoli problema potegnit prek 90 realnih!
Tu je video obratov:
http://www.youtube.com/watch?v=UK-j2Cww2sU

No moped je potem zgledal nekako takole:
SlikaSlika
Potem sem imel nesrečo z njim,namreč en veseljak me je zrinil z ceste,in sem razbil takrat masko,žmigavce ...popraskan je bil po celi dolžini vglavnem.
Ker me je to motlo ,sem vse skupaj razstavil in se vrgel v obnovo plastik,ker sem mel že prakso z projketom bt90 ni bilo težav in vse plastike sem v dveh dnev skital ,popravil in na koncu zlakiral,edino v mešalnici barv so me malo zaf.... in barva ni bila ravno najlepšega odtenka ,apmak kaj hočemo.Dobil sem tudi na kilah ,tako da je 50cc mašina odpadla,jas sem hoto navor.Lotil sem se sestave še ene mašine od elektronika.Spet vse na novo ,nov bat,gred,ležaji,semeringi,tesnila vse.Mel pa sem nenormalno dober cilinder,kot nov vbistvu.Ker sem imel dobre izkušnje z stage 6 vplinjači sem dokupil še Rt-ja 24 in stvar sestavil.Zgodila se je katastrofa,kmalu po vžigu je zmetalo iglice ležaja glavne gredi v cilinder, samo bogu sem se zahvalil takart da se na cilindru ni videlo čisto nič,unililo pa mi je nov bat.Seveda sem popizdo ,s časom sem se umiril in razprešali smo gred v fabriki,ugotovili smo da je en bedak to gred še obnjavljal in jo preveč zaprešal skupaj in posledično zlomil kletko ležaja že v štartu, ljudje pač... Nič menjali smo ležaj in stvar profesionalno zaprešali skupaj,spet sem kupo nov bat in sestavo motor.Seveda je takoj šlo tako kot treba.Letelo je super ,vleklo tudi...
SlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlika
Na koncu,sem se odločil za prodajo,postavil sem ceno 500€ ,toda ni bilo dobenega zanimanja,tako da sem ga prodal po delih in iztržil cca 800€ ,kaj čemo,rajši sem ga jas razstavo kot pa da bi ga kaki nadebudni mladi dirkač.
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Tomos BT Mb G1 109 story

Odgovor Napisal/-a filius »

Vidim da si imel gor e 90 mašino in reg. pod tamalo tablco... Si imel kakšne probleme s policijo? Ker sam nameravam narediti isto na BT-ju :x
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Uporabniški avatar
car99
vplinjač
Prispevkov: 274
Pridružen: Po Avg 10, 2009 10:05 pm
Kraj: 02

Re: Tomos BT Mb G1 109 story

Odgovor Napisal/-a car99 »

Nič ni blo zarad mašine ...
bt50
glava cilindra
Prispevkov: 532
Pridružen: Sr Avg 12, 2009 9:05 am
Kraj: Mengeš

Re: Tomos BT Mb G1 109 story

Odgovor Napisal/-a bt50 »

Res lep in ga je blo škoda ampak kaj čmo člouk rab dnar :D
Ker štrom si pa meu ti tle gor
Uporabniški avatar
car99
vplinjač
Prispevkov: 274
Pridružen: Po Avg 10, 2009 10:05 pm
Kraj: 02

Re: Tomos BT Mb G1 109 story

Odgovor Napisal/-a car99 »

Vedno 12v 50W platine
butko
zobnik
Prispevkov: 166
Pridružen: Če Avg 27, 2009 1:58 pm
Kraj: Vrhnika

Re: Tomos BT Mb G1 109 story

Odgovor Napisal/-a butko »

Zlo lep motor, lepo urejen pa še moj spojlr ma gor :D link do videa z obrati ti pa ne dela ker maš nastavlen pod privat :) dj odkluki da slišmo to zverino

aja kko pa to da si mel na platine in ne elektronski užig?

lp
Nije zdravo biti bolestan :)
Uporabniški avatar
car99
vplinjač
Prispevkov: 274
Pridružen: Po Avg 10, 2009 10:05 pm
Kraj: 02

Re: Tomos BT Mb G1 109 story

Odgovor Napisal/-a car99 »

Evo video bi mogel delat sedaj. Drugače meni so platine vedno ok služle in nisem metal denarja za druge vžige .
butko
zobnik
Prispevkov: 166
Pridružen: Če Avg 27, 2009 1:58 pm
Kraj: Vrhnika

Re: Tomos BT Mb G1 109 story

Odgovor Napisal/-a butko »

Aha... kr lepo ga zavrti ja, sam na nizkih ga mal zamori ker je tok velk ferg ane, drgač a nima bt original elektronski užig? Se ne zavrti bolj z elektronskim užigom kokr s platinam?

lp
Nije zdravo biti bolestan :)
Uporabniški avatar
car99
vplinjač
Prispevkov: 274
Pridružen: Po Avg 10, 2009 10:05 pm
Kraj: 02

Re: Tomos BT Mb G1 109 story

Odgovor Napisal/-a car99 »

Orignal ma ja,samo na mojem ni blo nič original. :D
butko
zobnik
Prispevkov: 166
Pridružen: Če Avg 27, 2009 1:58 pm
Kraj: Vrhnika

Re: Tomos BT Mb G1 109 story

Odgovor Napisal/-a butko »

car99 napisal/-a:Orignal ma ja,samo na mojem ni blo nič original. :D
Aha, hehe. Sam informativno mi povej, kir štrom se bl zavrti? na platine ali elektronski? Pa da sta oba originalna nič predelana
Nije zdravo biti bolestan :)
Zaklenjeno