APN 6/BT

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: APN 6/BT

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

prlek napisal/-a:Haha zdaj pa si me nasmejal. Nekega tuninga se greš potem pa ti mora mehanik mašino kurblati. Če ga je že na samem začetku nabil v obrate in ti ribnil potem ti zdaj močna mešanca itak ne koristi več. Itak da ti zaliva ali masti če maš 4 %. Na vseh dizah so številke samo ti si tako len, da ne moreš odvit pa dobro pogledat kaj šele, da bi pobrskal po netu v kateri trgovini jih prodajajo (frčomoto mimogrede). Jih pa itak ne potrebuješ pa tudi nevem kaj bi z njimi delal, če neveš nastavljat vplinjača. Vprašanje tudi kakšna je bila toleranca med cilindrom in batom. Daj noter novo svečko in 2% mešanco pa poskusi še enkrat. Glavno dizo daj noter 80, ker se mi zdi za bt cilinder 72 diza premajhna. Še vedno me zanima kakšen maš predvžig. Malo logike, nekaj osnovnih stvari prebrat, malo truda in bo vse šlo.
jst in Starie imamo na BT-jih in dellorto 19 glavno dizo 65 (original airbox)
propero1
vplinjač
Prispevkov: 282
Pridružen: Sr Jul 15, 2015 9:23 am
Kraj: Gornja Radgona

Re: APN 6/BT

Odgovor Napisal/-a propero1 »

cerar napisal/-a:
propero1 napisal/-a:Zacuda zdaj vlece bencin in vzge :?: :?: :?:
Svecko mam champion l78c
Dize še je vedno 75 pa v prostem še vedno malo trokira, ko pa peljem še v prvi gre nekak, v drugi pa ga totalno zatrokira in bencin mi ven meče iz fergazerja. Sepravi še manjša diza.
Še nekaj, takoj ko moped dam v prestavo mi obrati občutno padejo in se moped skoraj da premakne, je to povezano z dizo prostega teka? Ker v brez gasa dela vredu.
https://youtu.be/6fd66ka1jCI
Ni nujno da je diza kriva. Poskušaj še s prestavljanje igle višje/nižje; če praviš da ti meče benz ven, bi jaz iglo spustil. Na katerih obratih ti pa potrokira sploh?

Če se motor skoraj da premakne, poglej malo okoli sklopke, lahko da ti ne odvaja dobro.
Trenutno mam na predzadnji iglo, dam ju3 na zadnjo zarezo.
Potrokira mi na nizkih, ko se peljem in tudi ko je v prostem teku. V visoke še nisem nekaj šel, ker se je mudilo, pa sem malo tolko probal. Bom ju3 se malo okoli peljal.
Ja pač zelo težko spelje v prvi, zdaj nevem če zaradi zobnikov 13/31 ali pa zato ker trokira tak fejst. V drugi pa nikamor ne prideš takoj zatrokira pa mori motor. Prva še kar gre. To pa je tudi vse kar sem stestiral.
-lejga..., auspuh ti spušča
•kaj?
-..., auspuh ti spušča
•kaj?
-AUSPUH TI SPUŠČA
•Lejga, nič te ne čujem, ker mi auspuh spušča.
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: APN 6/BT

Odgovor Napisal/-a prlek »

automatic_7 napisal/-a: jst in Starie imamo na BT-jih in dellorto 19 glavno dizo 65 (original airbox)
Jas sem sem orientiral po bingih, sl ma recimo 80-85, da pa je taka razlika pri dellortu pa si nisem mislil. No v glavnem v čem je zdaj bil sploh problem? Mešanco pa le naredi 2% z kakovostnim oljem. Delaj zdaj na eni stvari recimo zdaj najdi optimalno glavno dizo za polni gas. Zdaj se vozi par minut z polnim gasom in nam slikaj svečko. Pa če se misliš voziti z filtrom moraš pri nastavitvi tudi gor imeti filter, ker se razmerje takoj spremeni z ali brez. Nekaj malega bencina vedno ven meče pri dvotaktnih motorjih, razen če bi imel lamele. Ko boš to rešil se pa lahko igraš z štandgasom potem pa še lahko iglo premikaš, ki ima vpliv od dobrega začetka gasa do nekje tričetrtine, se pravi pri pospeševanju.
propero1
vplinjač
Prispevkov: 282
Pridružen: Sr Jul 15, 2015 9:23 am
Kraj: Gornja Radgona

Re: APN 6/BT

Odgovor Napisal/-a propero1 »

Sem naredil novo mešanico pa še vseeno vi žgal. Potem pa sem koleno dol vzel in je blo suho. Pa je bil fergazer nagjneni pa ni potegnilo bencina. No potem pa sem ga nagnil koliko je pač možno oz. bom dvignil še cel tank našvasal novi vijak gor in da bo fergazer še bol navpičen. Koliko sem tiste tvoje dokumente gledal dopuščajo do 40% nagiba ali pa sem kaj narobe pogledal. No in potem sem svečko dol vzel pa bencin not vlil in zdaj dela. Sem ga 10× probal prižgat pa je vedno vžgal.
Da da filter bo sigurno gor, vem da meče bencin nazaj, ampak meni ga preveč.
65 diza. Zanimivo, najmanjšo imam mislim da 70/72, čene pa bo treba še en komplet kupit.
-lejga..., auspuh ti spušča
•kaj?
-..., auspuh ti spušča
•kaj?
-AUSPUH TI SPUŠČA
•Lejga, nič te ne čujem, ker mi auspuh spušča.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: APN 6/BT

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

propero1 napisal/-a: 65 diza. Zanimivo, najmanjšo imam mislim da 70/72, čene pa bo treba še en komplet kupit.
z nekim športnim filtrom bi morala 70 biti uredu
propero1
vplinjač
Prispevkov: 282
Pridružen: Sr Jul 15, 2015 9:23 am
Kraj: Gornja Radgona

Re: APN 6/BT

Odgovor Napisal/-a propero1 »

automatic_7 napisal/-a:
propero1 napisal/-a: 65 diza. Zanimivo, najmanjšo imam mislim da 70/72, čene pa bo treba še en komplet kupit.
z nekim športnim filtrom bi morala 70 biti uredu
Ja treba sprobat.
-lejga..., auspuh ti spušča
•kaj?
-..., auspuh ti spušča
•kaj?
-AUSPUH TI SPUŠČA
•Lejga, nič te ne čujem, ker mi auspuh spušča.
propero1
vplinjač
Prispevkov: 282
Pridružen: Sr Jul 15, 2015 9:23 am
Kraj: Gornja Radgona

Re: APN 6/BT

Odgovor Napisal/-a propero1 »

Moped spet nevžge, ker ne dobi bencina. In zdaj mi naj nekdo razloži zakaj ne? Predvidevam da si motor sesa bencin not, ker če fergazer kakor koli obrnem mi bencin ne teče skozi kolenom tudi če mam gas odprt.
In včeraj mi pol tudi verjetno ni več na hlape leteu. Vglavnem nimam pojma kaj naj delam. In predvidevam, da tudi če nagnem fergazer še kaj bolj nebo nič pomagalo, glede na to da je imel SL fergazer vodoraven z tlemi.
Sem probal čok dat pa nič bolje. Bencin sicer pride v fergazer brez problema. Dalje pa ne.
-lejga..., auspuh ti spušča
•kaj?
-..., auspuh ti spušča
•kaj?
-AUSPUH TI SPUŠČA
•Lejga, nič te ne čujem, ker mi auspuh spušča.
Dking
zariban cilinder
Prispevkov: 127
Pridružen: To Okt 27, 2015 7:54 pm

Re: APN 6/BT

Odgovor Napisal/-a Dking »

Plovak u fergazru nije ok...to poštimaj ... Za početak posudi od nekog fergazer i probaj...
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: APN 6/BT

Odgovor Napisal/-a golnar »

Pr takih tezavah jz vrzem ferg dol in dam druzga gor. Skoda zivcev in casa se tolk casa ukvarjat s slabim fergom, ce na hitro ne najdes napake.
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: APN 6/BT

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

Dking napisal/-a:Plovak u fergazru nije ok...to poštimaj ... Za početak posudi od nekog fergazer i probaj...
kaj pa če je pipica zamašena ? probi nastav en lonček al pa flašo in če spusti bencin skozi...
Odgovori