Tomos dirkalnik 75ccm

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a koroman »

dize so pa res najmajn pomembna stvar na vplinjaču. Set stane 15€ in pač kupiš to kar potrebuješ ne pa da izbiraš vplinjač glede na tistih par diz ki jih imaš doma.
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
rokozimic
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Če Nov 13, 2014 12:40 pm

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a rokozimic »

koroman napisal/-a:dize so pa res najmajn pomembna stvar na vplinjaču. Set stane 15€ in pač kupiš to kar potrebuješ ne pa da izbiraš vplinjač glede na tistih par diz ki jih imaš doma.
Imam tri sete diz M5 potem mi bojo te samo lezale doma
rokozimic
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Če Nov 13, 2014 12:40 pm

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a rokozimic »

Zanima me nekaj. V uplinjači 24mm imam trenutno 120 dizo pa še je kar premala ali je možnost da zrak kje not vleče, ali da dam večjo dizo pa bo to to ?
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a KVAS »

rokozimic napisal/-a:Zanima me nekaj. V uplinjači 24mm imam trenutno 120 dizo pa še je kar premala ali je možnost da zrak kje not vleče, ali da dam večjo dizo pa bo to to ?
Če bi ''fouš'' zrak vleklo se to odraža v povečanih obratih na štand gasu in v počasnem padanju obratov. Jaz sem imel na 50cc preko 120 dizo tako da lahko vstaviš večjo.
rokozimic
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Če Nov 13, 2014 12:40 pm

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a rokozimic »

KVAS napisal/-a:
rokozimic napisal/-a:Zanima me nekaj. V uplinjači 24mm imam trenutno 120 dizo pa še je kar premala ali je možnost da zrak kje not vleče, ali da dam večjo dizo pa bo to to ?
Če bi ''fouš'' zrak vleklo se to odraža v povečanih obratih na štand gasu in v počasnem padanju obratov. Jaz sem imel na 50cc preko 120 dizo tako da lahko vstaviš večjo.
Hvala. No ker mi je prodajelec na cilinder.si rekel, da glede na uplinjač mam preveliko dizo in da mam nekje drugje problem. Je pa res da tile kitajski uplinjači niso nevem kaka kvaliteta in ga bom zamenjal raje z dellorto, da bo potem mir
rokozimic
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Če Nov 13, 2014 12:40 pm

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a rokozimic »

V zadnih dneh sem namestil se doma narejeno raztezno posodico ter hladilnik prestavil malo visje. Ojacal sem stopalke, ter dal se vse skupaj cinkat kar zadnic nisem.
Priponke
DSC_0131.JPG
DSC_0142.JPG
DSC_0140.JPG
DSC_0143.JPG
rokozimic
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Če Nov 13, 2014 12:40 pm

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a rokozimic »

:)
Priponke
Snapchat-2055636266.jpg
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a prlek »

Raztezna posoda mi ni všeč. Raje bi si našel kje od kakšnega skutera al pa kaj podobnega. Koliko na koncu pa vagne takšen moped?
rokozimic
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Če Nov 13, 2014 12:40 pm

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a rokozimic »

prlek napisal/-a:Raztezna posoda mi ni všeč. Raje bi si našel kje od kakšnega skutera al pa kaj podobnega. Koliko na koncu pa vagne takšen moped?
Sem imel od skuterja oz jo se imam ampak je take oblike da jo je tezko nekam namontirat sploh tu ko je treba vse sklacit. Sicer pa glede na to da sem prej imel daljse cevi je teza nekaj istega. Ce bom pa dobil kaksno primerno plasticno jo bom pa seveda dal gor
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Tomos dirkalnik 75ccm

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

Če prav vidim imaš hladilnik narobe obrnjen, pa tudi ekspanzija ni potrebna, na D6 je še nisem videl.
lp
Odgovori