A35 projekt :)

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
Uporabniški avatar
ERVIN
predelana mašina
Prispevkov: 1813
Pridružen: To Avg 11, 2009 11:28 am
Kraj: Slovenska Bistrica

A35 projekt :)

Odgovor Napisal/-a ERVIN »

Pozdravljeni :D Po dolgem času se vračam z nekim projektom :D Po zelo dolgem času iskanju delujoče a35mašine,sem obupal in tako nabavil eno a35 v okvari,okvir z dokumenti je že lep čas doma tako da se je lahko vse skupaj začelo.. :D Želja je da si ustvarim neki avtomatik po svojem "okusu" :D torej:

Mašino sem kupil od kolega,imela je gred v okvari,bila brez elektrike,in kuplonga je bila bolj boga :D
Slike sestavljene mašine nimam,imam pa sliko razstavljene :P
Slika

Stara gred+ležaji
Slika

Stara vs nova
Slika

Bilo je tudi malo zajebancije ..aka.. ti boš mene jeb*ala :D
Slika

Nova gred "Motocross"
Slika

Še skupaj z ležaji,semeringi,dihtmaso,dihtungami ali drugače rečeno, stvari zi slike,ki so olajšale denarnico za 120e
Slika

Kupljen rabljen airsal fi44, brez bat ker je bil 10sornik,ampak če gledam na to da je kit bil rabljen slabih 1000km,in morem kupit nov bat za 22e, je cena cilindra bila sitnica "10e" :D
Slika

Vmes še nekje zraven nekih delov dobil brezplačno koleno+lamelni ventil,koleno bo za rezervo,ker imam v planu uporabit ravno koleno ki se "skrije" pod okvir mopeda..
Slika

Po pošti kupljene alu felne..seveda mi je prodajalec po telefonu zagotavljal da so komplet itd.. ko odprem paket..itak infarkt.. brez zobnika,brez pokrova paken,brez osi.. torej na kratko: Stran vrženih 40€ :D
Slika

Naslednji dan kupil še ene za 30 :D pokrovi paken so isti,tako da se bom tekom sestavljanja odločil katere grejo na moped
Slika

A3 okvir z dokumenti ki čaka na lepše čase :D
Slika

Poliranje kanalov itd..
Odstranjena tovarniška črna barva iz blokov z pomočjo lavakola-ki je bolj malo pomagal in zobne ščetke :D Na sliki vidna tudi poškodba blokov zaradi opletanja stare gredi,mislim da nima kaj bit narobe ko bo noter nova
Slika
Slika

Kar hitro sem spoznal,da Purol+moje roke negre skupaj :D
Slika

2h poliranja in skoraj nič učinka :D
Slika

Pa sem si omislil neki biax..ker orodja nikol ni preveč :D z njim bo šlo lažje..
Slika
Slika

Pa še slika delovnega mesta,kupo sem še tudi barski stolček ker se mi pri Rosnih 23-tih neda stat zraven pulta :D zraven na sliki tudi krosar ki mi krajša popoldanske pomladanske in poletne dni :D
Slika
o vsem lepo sproti..ce ma kdo kako idejo za izdelavo sprednje zavore na disk kar na dan z njo.. sistem za zavoro komplet od kitaskega korsarja ze imam doma
Uporabniški avatar
JCB
kriva felna
Prispevkov: 52
Pridružen: Ne Maj 24, 2015 3:52 pm
Kraj: Novo mesto

Re: A35 projekt :)

Odgovor Napisal/-a JCB »

A pri tastari gredi je zaribal spodnji ležaj v ojnici?
Pa pretočnih kanalov se ne polira saj se gor "lima" bencin. Polira se izgorevalni prostor in izpušni kanal. Nekje sem vidu tut spoliran bat. :idea:
Drugače pa delaš zelo lepo!
Only 100 octane gasoline..
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: A35 projekt :)

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

JCB napisal/-a:A pri tastari gredi je zaribal spodnji ležaj v ojnici?
Pa pretočnih kanalov se ne polira saj se gor "lima" bencin. Polira se izgorevalni prostor in izpušni kanal. Nekje sem vidu tut spoliran bat. :idea:
Drugače pa delaš zelo lepo!
pretočne se polera. pa vrh bata tudi.
tomos 4 life
Uporabniški avatar
ERVIN
predelana mašina
Prispevkov: 1813
Pridružen: To Avg 11, 2009 11:28 am
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: A35 projekt :)

Odgovor Napisal/-a ERVIN »

spodnji v ojnici se je odloco da bo prenehal sodelovanje ja :D tudi jaz sem vec kje bral da SE pretocne polira/peska, za 1x sem se odlocil za polirane :D
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: A35 projekt :)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

lepo :D glej samo da neboš več na sprej barval :)
Uporabniški avatar
ERVIN
predelana mašina
Prispevkov: 1813
Pridružen: To Avg 11, 2009 11:28 am
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: A35 projekt :)

Odgovor Napisal/-a ERVIN »

eh :D nespomnim se kdaj sn nazadnje na sprej prebraval, ene 6 let nazaj :D kompresor je zakon 8-)
Uporabniški avatar
ERVIN
predelana mašina
Prispevkov: 1813
Pridružen: To Avg 11, 2009 11:28 am
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: A35 projekt :)

Odgovor Napisal/-a ERVIN »

ma kdo kaki idejo/predlog/sliko itd.. za disk spredaj oz.distancnik za disk
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: A35 projekt :)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

ERVIN napisal/-a:ma kdo kaki idejo/predlog/sliko itd.. za disk spredaj oz.distancnik za disk
ne delaj si stroškov kjer ni potrebe ... za airsala so tavlki bobni (felge ki jih imaš) dost ;)
Uporabniški avatar
ERVIN
predelana mašina
Prispevkov: 1813
Pridružen: To Avg 11, 2009 11:28 am
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: A35 projekt :)

Odgovor Napisal/-a ERVIN »

to je res,ampak jaz nisem jaz,če ne kompliciram :D
Distančnik za disk je šel v izdelavo,tako da ko bo končano,pridejo slike in update 8-)
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: A35 projekt :)

Odgovor Napisal/-a KVAS »

Sj boš pred koncem projekta itak prodal vse skup:D
Odgovori