Obnova a3/K

Predstavite nam svoj moped
Uporabniški avatar
JCB
kriva felna
Prispevkov: 52
Pridružen: Ne Maj 24, 2015 3:52 pm
Kraj: Novo mesto

Obnova a3/K

Odgovor Napisal/-a JCB »

Lep pozdrav vsem :)

Sem Rok, živim v Novem mestu in te zimske dni bom obnovil mojega frčija, ki sem si ga kupil z birmanskim denarjem ;)
Moped je v vsako dnevni uporabi in je zelo nadležen sosedom :(
No naj vam predstavim mojga frčija :D

Začelo se je z oglasom na avto.net.
Slika

Moped sem kupil za 200e v Postojni.
Slika

Naslednji dan sem se odpeljav na Trško goro :D
Slika

Ki se pa 200m pred domom ni kaj prida končalo :|
Slika

In ko so se vilice zravnale smo se veselo vozili :D vmes je 1x zaribal, pridobil nove ročke, svečko, olje. itd...
Slika

Moped me je pa pred jesenjo začel zajebavat :(
Slabe zavore, cukanje sklopke, puščanje olja iz menjalnika, luft v vilicah itd. Zato sem se odločil, da ga temlito obnovim. Projekt bom delal počasi zaradi pomanjkanja časa in denarja. Mnenja so dobrodošla ;) prosim vas tudi če delam kaj narobe, ker nimam veliko znanja :roll:

Lp JCB!
Only 100 octane gasoline..
Uporabniški avatar
JCB
kriva felna
Prispevkov: 52
Pridružen: Ne Maj 24, 2015 3:52 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Obnova a3/K

Odgovor Napisal/-a JCB »

Začel sem z razstavljanjem celega mopeda :) Več naj povedo slike..

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Ker bom moped tudi pobarval sem moral svinarijo, ki je bila na geštelu spravit dol v pomoč mi je bil WAP ;)

Slika
Slika

PS: Jutri nadaljujemo!
Only 100 octane gasoline..
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: Obnova a3/K

Odgovor Napisal/-a si_me »

Samo v opozorilo s tem motorjem nisi legalno na cesti.
Uporabniški avatar
JCB
kriva felna
Prispevkov: 52
Pridružen: Ne Maj 24, 2015 3:52 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Obnova a3/K

Odgovor Napisal/-a JCB »

V praksi je drugače.
Only 100 octane gasoline..
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: Obnova a3/K

Odgovor Napisal/-a si_me »

JCB napisal/-a:V praksi je drugače.
V praksi ko boš priletel v kak novejši avto pa boš razbil kako vrtljivo bi xenon luč nevem če bo 5000€ dovolj za vso škodo, barvanje + vse globe, ki bodo sledile. Zavarovanja nimaš nobenga moped pa ni niti homologiran. To še zdaleč ni kolo s pomožnim motorjem pa tudi če ga blokiraš da gre 5km/h je to neregistriran moped! V primeru če te kdo drugi povozi boš moral ti škodo poravnat ker nimaš vozniškega dovoljenja zavarovalnica pa te bo tožila, ker je njim v interesu da ne pokrivajo materialne škode. Že taprav policaj če te bo prijel boš najmanj ob 1000€ s tem mopedom.
Če si pameten si boš kupu 25 homologirano kolo s pomožnim motorjem, sej ne rečem enako odgovarjaš za škodo, ker nimaš zavarovanja avtomobilske odgovornosti ampak si pa vsaj legalen ma cesti, če ne drugo.
Uporabniški avatar
JCB
kriva felna
Prispevkov: 52
Pridružen: Ne Maj 24, 2015 3:52 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Obnova a3/K

Odgovor Napisal/-a JCB »

Tukaj se nisem prišev kregat o legalnosti na cesti itd...
Only 100 octane gasoline..
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: Obnova a3/K

Odgovor Napisal/-a si_me »

Noben se ne krega, samo opozoril sem te oz. ti dal dober nasvet.
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Obnova a3/K

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

si_me napisal/-a:Noben se ne krega, samo opozoril sem te oz. ti dal dober nasvet.
pusti saj bojo oča plačali :roll: vrjetno niti niso seznanjeni z nelegalnostjo tega mopeda na cesti ... ampak sj bomo čist tih ;)
Uporabniški avatar
JCB
kriva felna
Prispevkov: 52
Pridružen: Ne Maj 24, 2015 3:52 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Obnova a3/K

Odgovor Napisal/-a JCB »

aljo69 napisal/-a:
si_me napisal/-a:Noben se ne krega, samo opozoril sem te oz. ti dal dober nasvet.
pusti saj bojo oča plačali :roll: vrjetno niti niso seznanjeni z nelegalnostjo tega mopeda na cesti ... ampak sj bomo čist tih ;)
Temo sem odpru, da vam pokažem kako obnavljam svoj moped in da mi pri obnovi pomagate z kakšnim nasvetom... Nisem pa temo odpru, da debatiramo o skodi v prometni nesreci itd.. (Nabijalnik je pravo mesto za ta pogovor.) Drugace pa hvala za nasvet.
Pri nas v mestu se policaji ne ukvarjajo podrobno z 25-kami.... Ker gre itak usaka 2-ka presega dovoljeno hitrost... Tako pač je.. Da ne govorim o raznih ciaot-ih, ki ze v originalu presegajo 45km/h. So me pa pred kratkim ustavili in mi dali za pihat. sem rekev, da gre okoli 30. Naredila sta krog okoli mopeda in spraševala po originalnosti in končni hitrosti.. Rekev pa sem, da gre v originalu 45km/h ampak zaradi večjega zobnika v prenosih gre 30km/h in to je bilo to... Sem pa ze vidu šterko z 25 nalepko zadej hahaha... No jutr objavim slike kaj sem danes ustvarjal.

Lp JCB!
Only 100 octane gasoline..
Uporabniški avatar
JCB
kriva felna
Prispevkov: 52
Pridružen: Ne Maj 24, 2015 3:52 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Obnova a3/K

Odgovor Napisal/-a JCB »

aljo69 napisal/-a:
si_me napisal/-a:Noben se ne krega, samo opozoril sem te oz. ti dal dober nasvet.
pusti saj bojo oča plačali :roll: vrjetno niti niso seznanjeni z nelegalnostjo tega mopeda na cesti ... ampak sj bomo čist tih ;)
Aljo drugace moj oč in mama nista taka.. Za moj moped nista dala niti eura razen glede birmanskega darila(€)... Tudi za obnovo nebosta finacirala nic razen za praznike bom dobil nekaj e, ki jih bom namenil za moped :D
No glede seznanjenosti z nelegalnostjo bomo pa res tih haha 8-) Sej je tut velik mopedov, da o skutrih ne govorim predelanih... Pa starši vedo :shock:
Only 100 octane gasoline..
Odgovori