6tka predaleva 70 km/h

Predelave pogonske sile mopeda
propero1
vplinjač
Prispevkov: 282
Pridružen: Sr Jul 15, 2015 9:23 am
Kraj: Gornja Radgona

6tka predaleva 70 km/h

Odgovor Napisal/-a propero1 »

Zanimame v čem je fora velikosti fergazarjev, ko nekaj berem nekateri pravijo da dajejo gor večje fergazarje recimo bing 18 ko si predelajo motor. Jaz če že mojem dam malo večjo dizo mi že vse skup trokira in noče prit v obrate, tako da če ve kdo kaj o tem, mi lahko kaj priporoča? Moped pa mi leti 50 km/h rad pa bi vsaj nekje 70 km/h.
Pa kako kaj izpuh vpliva na vse to? Katerega priporočate? Eden mi je povedal, naj izpuh dam dol in ga tak sprobam kolko leti, če mi res izpuh zajebava. Trenutno pa gre dež zunaj pa se nebi po mokrem brez izpuha vozil, bom drugič stestiral.

-40L bat
- brez filtra
-izpuh je prazen
-fergazer pa je originalen z dizo 70 (samo še moram dat manjšo dizo not, ker še vseeno malo trokira na začetku)
-6V
-lejga..., auspuh ti spušča
•kaj?
-..., auspuh ti spušča
•kaj?
-AUSPUH TI SPUŠČA
•Lejga, nič te ne čujem, ker mi auspuh spušča.
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: 6tka predaleva 70 km/h

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

brez izpuha se ne vozi ker ti lahko nameče notri kakega sranja pol boš pa mel. 2t motor gre brez izpuha negre nikamor ker more malo nazaj pošiljat pline. gor daj pa lipnika pa kako nižano glavo od 14m pa bo čist dobro.

lp.
tomos 4 life
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: 6tka predaleva 70 km/h

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

brez izpuha boš pregrel cilinder ;) rabiš resonančni izpuh pa bo potem
propero1
vplinjač
Prispevkov: 282
Pridružen: Sr Jul 15, 2015 9:23 am
Kraj: Gornja Radgona

Re: 6tka predaleva 70 km/h

Odgovor Napisal/-a propero1 »

Sam ciljam na mf power. Kakšna pa je razlika med lipnikom in mf power? Večinoma se vozim po ravninah.
Pa glede izpuha, prijatelj doseže 65 z originalnim izpuhom... Ima pa isto predelavo kot jaz edino za fergazer nevem.
Kaj pa dosežem z nižanjem glave?
Kaj pa glede fergazarja?
-lejga..., auspuh ti spušča
•kaj?
-..., auspuh ti spušča
•kaj?
-AUSPUH TI SPUŠČA
•Lejga, nič te ne čujem, ker mi auspuh spušča.
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: 6tka predaleva 70 km/h

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

propero1 napisal/-a:Sam ciljam na mf power. Kakšna pa je razlika med lipnikom in mf power? Večinoma se vozim po ravninah.
Pa glede izpuha, prijatelj doseže 65 z originalnim izpuhom... Ima pa isto predelavo kot jaz edino za fergazer nevem.
Kaj pa dosežem z nižanjem glave?
Kaj pa glede fergazarja?
z glavo večjo kompresijo in moč
lahko pa spremeniš prenose in bo bol šlo.
tomos 4 life
propero1
vplinjač
Prispevkov: 282
Pridružen: Sr Jul 15, 2015 9:23 am
Kraj: Gornja Radgona

Re: 6tka predaleva 70 km/h

Odgovor Napisal/-a propero1 »

Prenosi bodo tako kot so, trenutno se peljem v breg v 3 polovični obrati.
A je pol treba še kaj nastavit ko bo večja glava, al samo glavo menjam in je to to?
Kakšno glavo pa naj dam gor?

Aja pa še ena ideja, kaj če bi izvrtal še eno luknjo v izpuh?
Eni pravijo da je lipnik bolši, če nimaš prevrtanih kanalov, ker kao vleče na vseh obratih? Drugi pa pravijo da z mf powerom dobiš hitrost, čeprav z njim v breg ne vleče najboljše?
-lejga..., auspuh ti spušča
•kaj?
-..., auspuh ti spušča
•kaj?
-AUSPUH TI SPUŠČA
•Lejga, nič te ne čujem, ker mi auspuh spušča.
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: 6tka predaleva 70 km/h

Odgovor Napisal/-a tomosak »

propero1 napisal/-a:Prenosi bodo tako kot so, trenutno se peljem v breg v 3 polovični obrati.
A je pol treba še kaj nastavit ko bo večja glava, al samo glavo menjam in je to to?
Kakšno glavo pa naj dam gor?

Aja pa še ena ideja, kaj če bi izvrtal še eno luknjo v izpuh?
Eni pravijo da je lipnik bolši, če nimaš prevrtanih kanalov, ker kao vleče na vseh obratih? Drugi pa pravijo da z mf powerom dobiš hitrost, čeprav z njim v breg ne vleče najboljše?
joj joj.. se tud sam zavedam da sm biu 1x začetnik pa take pisal, sam takrat je blo bolj malo napisanega okol teh stvari zdj pa ko je tega malo morje pa se vam ne da mal pobrskat pa prebrat. :roll: Te kmečke fore kje powerca dobr vleče pa lipnik dobr se zvrti pa povrtani kanali.. Zavedat se moraš da ne boš čisto nič pridobil (preje izgubil)če boš kr še ene luknje vrtal v izpuh, pa neki v tri dni kar se ne zdi nikakor logično.. Mal preber stvari ker jih je malo morje tuki na forumu napisanih pa da boš vsaj prbližno razumel kako motor deluje in kaj je dobro za njega in kaj ne..
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
propero1
vplinjač
Prispevkov: 282
Pridružen: Sr Jul 15, 2015 9:23 am
Kraj: Gornja Radgona

Re: 6tka predaleva 70 km/h

Odgovor Napisal/-a propero1 »

Še vseeno nevem glede fergazarja in nižanje glave.
No če si že nekaj načel o izpuhu kaj predlagaš?
-lejga..., auspuh ti spušča
•kaj?
-..., auspuh ti spušča
•kaj?
-AUSPUH TI SPUŠČA
•Lejga, nič te ne čujem, ker mi auspuh spušča.
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: 6tka predaleva 70 km/h

Odgovor Napisal/-a tomosak »

propero1 napisal/-a:Še vseeno nevem glede fergazarja in nižanje glave.
No če si že nekaj načel o izpuhu kaj predlagaš?
fergazer se daje večji takrat ko je povečan sesalni kanal (kanal v cilindru kamor pride pršraufan ferg). Ponavadi je velikost ferga enaka velikosti kanala, zato ima original ferg 12mm ker je tudi kanal 12mm. Z nižanjem glave ne pridobiš veliko, malo boljšo kompresijo in s tem moč.. Bolj se pozna Sqiush na glavi, vendar na original cilindru pomoje ni dosti efekta.. Za izpuh za to predelavo ki si jo opisal bi ti najbolje sedel navadn lipnik (kar je najceneje varjanta) ali malo dražja varjanta je izpuh po meri.. (izdelan po meri cilindra oziroma njegovih kanalov in kotov). Pride od cca. 60€-120€.. Nevem zakaj si filter vn dajal s tem si pomoje še poslabšal stvar ker je več zraka in pomoje tudi svečka svetlejša in je možnost da zariba.. sicer si dal večjo dizo sm take bedarije na original fergu počet je brezveze.. če ne misliš predelovat cilindra kupu 14/12 dellorto in pravo koleno in je že neki razlike.. S
Sicer pa če želiš da bo motor šel mal bolj konkretno in tako da bo tebi všeč daj nekomu ki se spozna iz foruma da ti primerno napili cilinder, zrihta kapo in bat, pa dokupiš malo večji ferg in nek izpuh po meri ali pa ga sam naredi in se zadeva že pelje veliko boljše :) Je pa treba vedt da moraš še potem naštelat ferg če nameravaš dat večjega.. :)
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
propero1
vplinjač
Prispevkov: 282
Pridružen: Sr Jul 15, 2015 9:23 am
Kraj: Gornja Radgona

Re: 6tka predaleva 70 km/h

Odgovor Napisal/-a propero1 »

Vozu sem se 3 leta brez filtra, zdaj sem ga dal not ko sem bat menjal, pa sem ga predvčeraj spet ven vrgel in ja razlika je, motor še je bol poskočen. Je pa res da sem z novim batom naredil komaj cca. 30km zato mogoče še ni vležjen.
Zdaj izpuh menjam pol pa vidim kako dalje.
-lejga..., auspuh ti spušča
•kaj?
-..., auspuh ti spušča
•kaj?
-AUSPUH TI SPUŠČA
•Lejga, nič te ne čujem, ker mi auspuh spušča.
Odgovori