Glava cilindra Tomos Senior

Koliko je kaka stvar vredna?
tomosbikers
auspuh lager
Prispevkov: 19
Pridružen: Če Jun 30, 2011 10:47 pm

Glava cilindra Tomos Senior

Odgovor Napisal/-a tomosbikers »

Malo za šalo, malo zares...

koliko bi bila vredna glava cilindra za omenjen motor? - v mislim imam seveda seniorje iz 70ih let in ne novodobne reprodukcije :)

Lp
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: Glava cilindra Tomos Senior

Odgovor Napisal/-a si_me »

300€ :mrgreen:
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Glava cilindra Tomos Senior

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

si_me napisal/-a:300€ :mrgreen:
Halooo!
Za 300 Eurov jo doma sam zgrižem, boljšo kot novo. Cilinder pa je vreden tam nekje, čeprav so se pojavili " remaki", ki so identični Seniorjevem cilindru.
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: Glava cilindra Tomos Senior

Odgovor Napisal/-a si_me »

Govora je o originalu, kar je nekaj drugega kot je nanovo izdelana glava. Bi pa rad videl senior cilinder za 300€, vredni so vsaj še enkrat toliko, pa tudi tu mi ne omenjat novodbnih odlitkov, kjer je treba še komplet vse obdelat, da vloženih ur niti ne omenjam pa še vedno nebo "original".
Ruzo
batzajla
Prispevkov: 46
Pridružen: Po Feb 22, 2010 1:59 pm

Re: Glava cilindra Tomos Senior

Odgovor Napisal/-a Ruzo »

Dobro 300 je res mogoče malo veliko, ampak 200€ je pa sigurno vredna. S tem da s temi kosi je tako, vedno se najde nekdo ki tako robo ceni in ne jamra da si jo bo zgrizu za ta denar doma, ampak dejansko da tudi 300€ in se veseli da je tak kos sploh nekje dobil. Obstajajo replike, ki so dobre, ampak originalov je ipak le nekaj kosov, zato je tudi cena poštena. Tisti, ki mu paše original bo odštel nekaj več, tisti komur je zadosti replika bo kupil repliko. Vsakemu svoje.

Glede cilindrov je pa težko oceniti njegovo pravo vrednost, ker roko na srce, ne vem kdo ga je nazadnje od koga kupil in za kakšen denar. Je en izmed teh kosov ki krožijo med pravimi ljubitelji Tomosovih redkosti, ki ne razglabljajo o tem koliko je vreden, ker je za njih neprecenljiv. In prav je tako. Glede ocene 300eur nebi razglabljal, zaradi takih ocen bodo verjetno uporabniku jkanoni takšne stvari nedosegljive v življenju, oziroma si jih verjetno ne želi, kar ni slabo za njegovo finančno in psihofizično stanje. :D

In še to... Kdo dela replike, lahko dobim kontakt, lahko vidim sliko, kje lahko vidim kos v živo? Verjetno je spet mlatenje prazne slame, me pa zanima če se je dejansko kdo opogumil in repliko tudi izdelal.

Over and out.
There's no school like old school...
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Glava cilindra Tomos Senior

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Replike so bile izdelane, sem jih videl v živo pri soforumašu @cerar k jih je tudi nekaj obdeloval (več naj pove on če hoče ;) )
Je pa z vsako stvarjo tko, da je vredna tolikor kolikor je nekdo pripravljen zanjo plačat. Je pa to spet tema ki mlati prazno slamo, vsaj predvidevam glede na uvodni post.
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Glava cilindra Tomos Senior

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

Ruzo napisal/-a:Dobro 300 je res mogoče malo veliko, ampak 200€ je pa sigurno vredna. S tem da s temi kosi je tako, vedno se najde nekdo ki tako robo ceni in ne jamra da si jo bo zgrizu za ta denar doma, ampak dejansko da tudi 300€ in se veseli da je tak kos sploh nekje dobil. Obstajajo replike, ki so dobre, ampak originalov je ipak le nekaj kosov, zato je tudi cena poštena. Tisti, ki mu paše original bo odštel nekaj več, tisti komur je zadosti replika bo kupil repliko. Vsakemu svoje.

Glede cilindrov je pa težko oceniti njegovo pravo vrednost, ker roko na srce, ne vem kdo ga je nazadnje od koga kupil in za kakšen denar. Je en izmed teh kosov ki krožijo med pravimi ljubitelji Tomosovih redkosti, ki ne razglabljajo o tem koliko je vreden, ker je za njih neprecenljiv. In prav je tako. Glede ocene 300eur nebi razglabljal, zaradi takih ocen bodo verjetno uporabniku jkanoni takšne stvari nedosegljive v življenju, oziroma si jih verjetno ne želi, kar ni slabo za njegovo finančno in psihofizično stanje. :D

In še to... Kdo dela replike, lahko dobim kontakt, lahko vidim sliko, kje lahko vidim kos v živo? Verjetno je spet mlatenje prazne slame, me pa zanima če se je dejansko kdo opogumil in repliko tudi izdelal.

Over and out.

Hough! Govoril sem.
Ruzo
batzajla
Prispevkov: 46
Pridružen: Po Feb 22, 2010 1:59 pm

Re: Glava cilindra Tomos Senior

Odgovor Napisal/-a Ruzo »

zankrzan napisal/-a:Replike so bile izdelane, sem jih videl v živo pri soforumašu @cerar k jih je tudi nekaj obdeloval (več naj pove on če hoče ;) )
Je pa z vsako stvarjo tko, da je vredna tolikor kolikor je nekdo pripravljen zanjo plačat. Je pa to spet tema ki mlati prazno slamo, vsaj predvidevam glede na uvodni post.
Zanimivo, mi ni bilo znano. :) Hvala za informacijo.
There's no school like old school...
sg1
zobnik
Prispevkov: 193
Pridružen: Ne Sep 26, 2010 5:22 pm
Kraj: LJ

Re: Glava cilindra Tomos Senior

Odgovor Napisal/-a sg1 »

Imam jaz dve repliki doma, eno mi je Cerar že zrihtal, ena je pa še surova. Če boš kaj naokoli lahko prideš pogledat.

Sicer pa pri začetnem vprašanju manjka bistven podatek - v kakšnem stanju je originalna glava. Je bistvena razlika v vrednosti, če je NOS ali pa vsa zmatrana...
Ruzo
batzajla
Prispevkov: 46
Pridružen: Po Feb 22, 2010 1:59 pm

Re: Glava cilindra Tomos Senior

Odgovor Napisal/-a Ruzo »

Se bom oglasil v kratkem, smo na vezi. :)
There's no school like old school...
Odgovori