60ccm dirkalnika.

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: 60ccm dirkalnika.

Odgovor Napisal/-a macula »

Bodo kar stotinke prav.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: 60ccm dirkalnika.

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Stotinke, 5 destink je pol milimetra, to je že mal huda :D
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: 60ccm dirkalnika.

Odgovor Napisal/-a Pich »

zankrzan napisal/-a:Stotinke, 5 destink je pol milimetra, to je že mal huda :D
U, ja ja ne vem, kje sem bil, ko sem pisal.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
tomos.
zariban cilinder
Prispevkov: 116
Pridružen: Sr Feb 25, 2015 8:17 am
Kraj: Idrija

Re: 60ccm dirkalnika.

Odgovor Napisal/-a tomos. »

Z mopedpm so spet težave.......kje bi mi lahko na brezplatisnkmu štromu prebivalo-crkne cela elektrika za par desetink sekunde....a mogoče v omejevalcu napetosti?? Kable sem že vse pregledav pa ni nič. Prosim pomagajte, da ne bom zgubu volje pa ga na dinos peljav.
Lp
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: 60ccm dirkalnika.

Odgovor Napisal/-a macula »

jaz sem imel enak problem, na juniorju mi je brezplatinska elektrika naredila blokado pri nekje 7500rpm, ko sem nataknil platine je šlo pa do ene 13000.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
tomos.
zariban cilinder
Prispevkov: 116
Pridružen: Sr Feb 25, 2015 8:17 am
Kraj: Idrija

Re: 60ccm dirkalnika.

Odgovor Napisal/-a tomos. »

Sej prej sm imel palatine, mi je šlo pa na živce, ker ni bilo luči. Nato sem dau gor originalnega brezplatinskega, ki me je nekaj zezav, nato sem popravil, sedaj pa spet.
Ali gresza iz 12v platinske elektrike tudi dva kabla?? Bi jo lahko priključu na to napeljavo pa samo bobino menjal?
Uporabniški avatar
tomos.
zariban cilinder
Prispevkov: 116
Pridružen: Sr Feb 25, 2015 8:17 am
Kraj: Idrija

Re: 60ccm dirkalnika.

Odgovor Napisal/-a tomos. »

Pozdravljeni.
Na apnu mi bing 18 ne dela. Ko ubrišem gas motor muka, če dam gas počasi je pa ok. Z 12 mi dela normalno. Ve gdo, kaj je to? Svečka je dobila normalno barvo, šele, ko sem vijak zraka ven vrgel. Glavna diza je 84 igla pa na najnižji poziciji.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: 60ccm dirkalnika.

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

tomos. napisal/-a:Sej prej sm imel palatine, mi je šlo pa na živce, ker ni bilo luči. Nato sem dau gor originalnega brezplatinskega, ki me je nekaj zezav, nato sem popravil, sedaj pa spet.
Ali gresza iz 12v platinske elektrike tudi dva kabla?? Bi jo lahko priključu na to napeljavo pa samo bobino menjal?
ja isto je samo bobino menjaj
štirka style
zariban cilinder
Prispevkov: 112
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 3:57 pm
Kraj: Idrija

Re: 60ccm dirkalnika.

Odgovor Napisal/-a štirka style »

Imam eno vprašanje. Ali je kaj narobe če dam na moped večji forgazor kakor ga potrebujem. Seveda bi dal primerno veliko dizo.
Age is not a problem
I go forward and just sky is my limit.

https://www.youtube.com/watch?v=KxU7JdHc7yE
štirka style
zariban cilinder
Prispevkov: 112
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 3:57 pm
Kraj: Idrija

Re: 60ccm dirkalnika.

Odgovor Napisal/-a štirka style »

Zdaj sem se tudi jaz lotil menjalniške mašine. Prišel sem namreč do ugotovite da automatik nikakor ne more konkurirati apn mašini zaradi števila prestav in časa ki ga porabi za menjat. Tako da zdaj sem že kupil motor in sem pri sklopki. A mi lahko nekdo obrazloži kako vi ojačate sklopko. Bral sem že da lahko stružiš iz brezšivne cevi, nekateri temu nasptotujejo in enostavno naredijo iz pleha 0.8. Prlsim za slike in obrazložitev.
Age is not a problem
I go forward and just sky is my limit.

https://www.youtube.com/watch?v=KxU7JdHc7yE
Odgovori