4 ka tuning

Predelave pogonske sile mopeda
Odgovori
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: 4 ka tuning

Odgovor Napisal/-a Pich »

Hja ne vem, lahko, da ti nekje zrak notri vleče. Slabo zatesnjena guma, ali kaj podobnega. Ni uplinjač nič kriv. Če ne znaš tega nastaviti, potem tudi dellorta ne boš znal.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
johnny95
kriva felna
Prispevkov: 71
Pridružen: Če Nov 21, 2013 8:14 pm

Re: 4 ka tuning

Odgovor Napisal/-a johnny95 »

cinšpula napisal/-a:Kako je lahko preveč odprt filter če je original. Pa kako bi ga lahko bolj zaprl?
Na voljo imaš več možnosti. Lahko stari mami iz vrvi za perilo "ukradeš" ene najlonske nogavice, jih razrežeš na več 30x30mm kosov in potem vzameš filter dol in daš čez uplinjač 1 plast najlona in pritrdiš z ozkimi elastikami. (Daj tiste ta rdeče) Nato pa glede na rezultat, povečuješ/manjšaš število plast. Lahko pa enostavno kupiš nov filter ki te pride cca 3-4€.
Gas pa dovga luč!
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: 4 ka tuning

Odgovor Napisal/-a si_me »

V filtru imaš zavito mrežico, povsem mogoče je da je kakšen prejšnji lastnik del te mrežice odstranil in s tem povečal prepustnost filtra kar ti pa povzroča težave. Pomoje je najboljše novi filter, ki ne predstavlja nekega stroška pa temeljito prečist luknjo v okvirju kjer se nahaja ta filter.
cinšpula
zariban cilinder
Prispevkov: 143
Pridružen: Ne Feb 08, 2015 4:34 pm

Re: 4 ka tuning

Odgovor Napisal/-a cinšpula »

si_me napisal/-a:V filtru imaš zavito mrežico, povsem mogoče je da je kakšen prejšnji lastnik del te mrežice odstranil in s tem povečal prepustnost filtra kar ti pa povzroča težave. Pomoje je najboljše novi filter, ki ne predstavlja nekega stroška pa temeljito prečist luknjo v okvirju kjer se nahaja ta filter.
Ja tiste mrežice je kar veliko notri. Bom probal mal zraka zapreti pa dizo 60.
cinšpula
zariban cilinder
Prispevkov: 143
Pridružen: Ne Feb 08, 2015 4:34 pm

Re: 4 ka tuning

Odgovor Napisal/-a cinšpula »

A more biti ta luknja odprta ali zaprta ker pri meni je odprta ker nimam unega ta starega zica ki je prišel v to luknjo? Je možno da tukaj vleče fouš zrak?
1426873426868.jpg
tomosatx50s
vplinjač
Prispevkov: 451
Pridružen: Če Jun 26, 2014 12:19 pm

Re: 4 ka tuning

Odgovor Napisal/-a tomosatx50s »

Ne vleče ti tam fouš zrak.tisti zrak ko ti ga vleče skozi to luknjo gre skozi filter.fouš zrak se ponavadi označuje,če ti zrak vleče med vplinjačem in cilindrom.med cilindrom in bloki,ter pri semeringih glavne gredi.tista luknja naj te ne skrbi.
cinšpula
zariban cilinder
Prispevkov: 143
Pridružen: Ne Feb 08, 2015 4:34 pm

Re: 4 ka tuning

Odgovor Napisal/-a cinšpula »

tomosatx50s napisal/-a:Ne vleče ti tam fouš zrak.tisti zrak ko ti ga vleče skozi to luknjo gre skozi filter.fouš zrak se ponavadi označuje,če ti zrak vleče med vplinjačem in cilindrom.med cilindrom in bloki,ter pri semeringih glavne gredi.tista luknja naj te ne skrbi.
Drgač sm zdele to lukno začepou in privil dizo 60 in motor je čudežno začel delovati skoraj normalno ker je original diza 64. Ampak tako dobro mi z dizo 60 še nikoli ni delal.
tomosatx50s
vplinjač
Prispevkov: 451
Pridružen: Če Jun 26, 2014 12:19 pm

Re: 4 ka tuning

Odgovor Napisal/-a tomosatx50s »

Boš znal povedati ko boš poslikal svečko.
cinšpula
zariban cilinder
Prispevkov: 143
Pridružen: Ne Feb 08, 2015 4:34 pm

Re: 4 ka tuning

Odgovor Napisal/-a cinšpula »

tomosatx50s napisal/-a:Boš znal povedati ko boš poslikal svečko.
Ja počakaj da kupim 64 dizo.
tomosatx50s
vplinjač
Prispevkov: 451
Pridružen: Če Jun 26, 2014 12:19 pm

Re: 4 ka tuning

Odgovor Napisal/-a tomosatx50s »

Ok ;) samo za informacijo tista luknja ni faktor ki ti vpljiva na delovanja.od kje ti bo motor vlekel zrak?
Odgovori