4 ka tuning

Predelave pogonske sile mopeda
Odgovori
cinšpula
zariban cilinder
Prispevkov: 143
Pridružen: Ne Feb 08, 2015 4:34 pm

4 ka tuning

Odgovor Napisal/-a cinšpula »

Imam tomos apn 4. In imam preveliko toleranco med batom pa cilindrom ki je 38. Pa bi dal cilinder pobrusit pa nov bat. Zdaj kateri bat naj vzamem in na koliko bi se mi splačalo brusit cyl?
Pa kam naj odnesem brusit? Zdaj imam bing 12. Bi se mi ga splačalo prevrtat na 13? Pa sem tudi slišal da starejši bingi 12 nimajo tiste luknjice ki je zvrtana od tam k zrak vleče noter in je povezana na šobo tam ko je igla. In eni so to baje zvrtali in je bolje šlo. Ker jaz tudi nimam te luknje. Pa sem probal isti ferg od prijatelja ki ima to luknjico in je bolj šlo.
petko
kriva felna
Prispevkov: 72
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 4:41 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: 4 ka tuning

Odgovor Napisal/-a petko »

cinšpula napisal/-a:Imam tomos apn 4. In imam preveliko toleranco med batom pa cilindrom ki je 38. Pa bi dal cilinder pobrusit pa nov bat. Zdaj kateri bat naj vzamem in na koliko bi se mi splačalo brusit cyl?
Pa kam naj odnesem brusit? Zdaj imam bing 12. Bi se mi ga splačalo prevrtat na 13? Pa sem tudi slišal da starejši bingi 12 nimajo tiste luknjice ki je zvrtana od tam k zrak vleče noter in je povezana na šobo tam ko je igla. In eni so to baje zvrtali in je bolje šlo. Ker jaz tudi nimam te luknje. Pa sem probal isti ferg od prijatelja ki ima to luknjico in je bolj šlo.
Cilinder daj postružit na najmanjšo možno mero, se pravi na 38,5mm. Bat bi pomojem zadoščal od meteorja (razen če ne nameravaš delati kakšnih hujših predelav) po možnosti z L obročkom.
cinšpula
zariban cilinder
Prispevkov: 143
Pridružen: Ne Feb 08, 2015 4:34 pm

Re: 4 ka tuning

Odgovor Napisal/-a cinšpula »

Sem že kupil bat meteor 39.5 L. Me pa zanima ali se mi splaca prevrtati bing 12 na 13? Pa koliko tolerance mora biti?
tomosatx50s
vplinjač
Prispevkov: 451
Pridružen: Če Jun 26, 2014 12:19 pm

Re: 4 ka tuning

Odgovor Napisal/-a tomosatx50s »

Toleranco ti bo naredil tisti ki ti brusi cilinder,ne skrbi za to(samo bat mu daj zraven).uplinjač ustane isti(če ne boš spreminjal kotov kanalov.moral ga boš pa nastaviti isto vžig.
cinšpula
zariban cilinder
Prispevkov: 143
Pridružen: Ne Feb 08, 2015 4:34 pm

Re: 4 ka tuning

Odgovor Napisal/-a cinšpula »

Pa ko bom imel to gor bo šlo več kot 45km/h. Sem si zamislil da bi namontiral omejevalec obratov za na tehničnega pa v primeru teženja modrih angelov. Sem pa nekje prebral da te omejevalci ne delujejo na tomosih brez platin. Če ima kdo kakšne izkušnje naj pove.
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: 4 ka tuning

Odgovor Napisal/-a Pich »

cinšpula napisal/-a:Pa ko bom imel to gor bo šlo več kot 45km/h. Sem si zamislil da bi namontiral omejevalec obratov za na tehničnega pa v primeru teženja modrih angelov. Sem pa nekje prebral da te omejevalci ne delujejo na tomosih brez platin. Če ima kdo kakšne izkušnje naj pove.
Za na tehničnega samo en zob manjši verižnik spredaj. bv, nekaj komplicirat z elektroniko.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
cinšpula
zariban cilinder
Prispevkov: 143
Pridružen: Ne Feb 08, 2015 4:34 pm

Re: 4 ka tuning

Odgovor Napisal/-a cinšpula »

Kako se že odstrani in zamenja tisti zatič ki menja prestave? Aja pa a mislite da bi policaji kaj težili če dam dellorto ferg 12mm tak kot ima ta nov apn6? Ker mislim da bi z delortom manj pil bencina kot z bingom. Tudi ko pogledaš u bingu moram met 70 dizo da dela uredu, v dellortu pa 51.
tomosatx50s
vplinjač
Prispevkov: 451
Pridružen: Če Jun 26, 2014 12:19 pm

Re: 4 ka tuning

Odgovor Napisal/-a tomosatx50s »

Zatič izbiješ iz strani,moraš pa izbiti tudi medeninasto kajlico ki ta zatič drži v pretikovalnem trnu.
IMG_20150318_183632.jpg
cinšpula
zariban cilinder
Prispevkov: 143
Pridružen: Ne Feb 08, 2015 4:34 pm

Re: 4 ka tuning

Odgovor Napisal/-a cinšpula »

Kako pa si dobil cel ta del iz gredi? Pa kako se ta medeninasti zatič izbije če je v gredi luknja samo na eni strani?
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: 4 ka tuning

Odgovor Napisal/-a Pich »

cinšpula napisal/-a:Kako pa si dobil cel ta del iz gredi? Pa kako se ta medeninasti zatič izbije če je v gredi lunja samo na eni strani?
Tistega zatiča se ne izbija. Tisti zatič se odstriže s tem ko na eni strani udariš po menjalni kajli.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Odgovori