Apn buggy

Predstavite nam svoj projekt
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Apn buggy

Odgovor Napisal/-a Pich »

ro-bi napisal/-a:Zelo redki atvji imajo diferencial. In majhni kitajci ga 100% nimajo, ker je predrag pa še problem je potem po brezpotjih vozit.
Za gokart rabiš samo os in verižnik. Bo dosti bolj zanimivo za vozit, ker bo hitro šel počez, kot se za gokart spodobi.
Gokard ima poseben sistem obračanja sprednjih koles, tako, da se na tisti strani v katero zaviješ kolo zniža, na nasprotni strani pa se dvigne, zato je v ovinku vedno ena od zadnjih gum v zraku. Če tega ne bi bilo, bi šel v ovinku naravnost.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: Apn buggy

Odgovor Napisal/-a Kamion »

Lih naravnost ne bo šlo, bodo pa gume cvilile v ovinku...
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Apn buggy

Odgovor Napisal/-a Pich »

Kamion napisal/-a:Lih naravnost ne bo šlo, bodo pa gume cvilile v ovinku...
Gre naravnost, lahko mi verjameš, sploh če je okvir tog.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
gasper mahkota
vplinjač
Prispevkov: 342
Pridružen: Pe Maj 28, 2010 8:37 am
Kraj: bliZ Domžal

Re: Apn buggy

Odgovor Napisal/-a gasper mahkota »

Tut jst mam doma narejenga gokarda(bol buggy) z pogonom na oba kolesa(100% zapora) ter sprednja prema na vago(kot ima večina traktorjev) in dokler sem imel gume od samokolnice skoraj ni bilo težav pri zavijanju na travi, pa komot si driftu v ovinkih :D , na cesti si šel pa velikokrat kar naravnost, vedno si moral malo z svojo težo(ritjo) ruknit ob bok sedeža, da te je vrglo na počez, in le tako si speljal ovinek, pa zelo te je upočasnilo, ker je premalo moči za drift v ovinku. Problemov pa ni bilo, če sem spredaj peljal še brata(več teže na prednjih kolesih) :) . Potem sem pa zamanjal kolesa od samokolnice z kolesi od ta stare vespe, da je bilo več oprijema, čeprav sem tudi z tistimi od samokolnice prišel pri nas skoraj povsod po gozdu. S temi kolesi pa potem skoraj ni bilo več možno zavijati na travi, ker imajo preveč oprijema in z močo apn org. mašine ne zdrsnejo v ovinku. Zato sem moral narediti, da je v pogonu le eno kolo, drugo pa se prosto vrti na aksi, s tem da ga med vožnjo lahko vklopim, in imam spet 100%zaporo, to vklapljanje je bilo nujno, ker z pogonom na en kolo v gozdu ne prideš nikamor.
Če hočeš met pogon na oba kolesa (100% zapora) bi bilo najbolje imeti mašino od CTX-a, z njo po moje nebi bilo težav v ovinkih.

Lp, Gašper
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Apn buggy

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

Pich napisal/-a:
ro-bi napisal/-a:Zelo redki atvji imajo diferencial. In majhni kitajci ga 100% nimajo, ker je predrag pa še problem je potem po brezpotjih vozit.
Za gokart rabiš samo os in verižnik. Bo dosti bolj zanimivo za vozit, ker bo hitro šel počez, kot se za gokart spodobi.
Gokard ima poseben sistem obračanja sprednjih koles, tako, da se na tisti strani v katero zaviješ kolo zniža, na nasprotni strani pa se dvigne, zato je v ovinku vedno ena od zadnjih gum v zraku. Če tega ne bi bilo, bi šel v ovinku naravnost.
Ni čisto tako, da ne bo dvoumno. Gokart dvigne zadnje notranje kolo, ampak tudi to ni samo po sebi umevno, odvisno je od voznika kako izpelje zavoj. Ker okvir gokarta ni tog se kljub sprednji geometriji zadnje kolo lahko spusti na asfalt.
LP
Uporabniški avatar
A5f
glava cilindra
Prispevkov: 547
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 8:04 pm
Kraj: Celje

Re: Apn buggy

Odgovor Napisal/-a A5f »

ko sma s fotrom pred leti delala buggyja sma najprej naredila pogon na obe kolesi in je šlo samo naravost to pa zato ker ima eno kolo krajšo pot kot drugo, po terenu je še šlo nekako po asfaltu pa ni bilo šans.
Uporabniški avatar
brejker
vplinjač
Prispevkov: 290
Pridružen: Ne Mar 27, 2011 12:16 am
Kraj: Kamnik

Re: Apn buggy

Odgovor Napisal/-a brejker »

Potem ostane samo še "trajk" varjanta okvirja ?

Zadaj eno kolo - spredaj dve. Ala Raptor ;)
Je pa res, da gmajnapotem odpade, ker bi se z zadnji kolesom vozil po sredini kolesnic.

Amortizer zadnjega kolesa bi bil top.
Kolk leti?A gre potazadni?A gre do tačke?Ajkej piln?
Projekt: Tomos BT - Café racer
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Apn buggy

Odgovor Napisal/-a macula »

Dve apn mašini, vsaka za eno kolo. ;) :D :D
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
a3ka
auspuh lager
Prispevkov: 12
Pridružen: Po Jul 21, 2014 10:46 pm

Re: Apn buggy

Odgovor Napisal/-a a3ka »

Nevem, nekak se bo že urihtalo, sploh nisem še prišel tako daleč, tako da za to je še čas.

Lp
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Apn buggy

Odgovor Napisal/-a Pich »

a3ka napisal/-a:Nevem, nekak se bo že urihtalo, sploh nisem še prišel tako daleč, tako da za to je še čas.

Lp
Največjega problema se je treba najprej lotiti!
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Odgovori