Apn buggy

Predstavite nam svoj projekt
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Apn buggy

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

To je konstruiranje z inprovizacijo v živo. Se pravi najprej narediš in če se zaplezaš, vzameš rezilko porežeš in ponovno, do končne zmage. Če se iz tega kaj naučiš ok, če pa projekte puščaš na pol dokončane pa je škoda časa in materiala.
Lahko bi vam marsikaj svetoval pri izdelavi pa vidim, da še niste zreli za to. Pustimo času čas mogoče se pa kaj izcimi iz tega.
BUGGY.jpeg
Tega sem izdelal pred cca 25 leti, za sina. Posamične obese, torzijsko vzmetenje na gumo ( podobno kot prikolica), Pogon zadaj preko prenosa skozi torzijo, na oba kolesa. Pogonski agregat najprej umo 60 na sklopko, nato tomos 5 brzin z lamo cilindrom. Motor je bil zasukan nazaj menjalnik pa predelan tako, da se je motor lahko vrtil v kontra smer, seveda elektrika tudi.
LP
franc
vplinjač
Prispevkov: 381
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: Apn buggy

Odgovor Napisal/-a franc »

"Čist hudo" imaš kakšno sliko mašine (ne razumem zakaj se mora vrteti "nazaj" in kako to zgleda) .
lp
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Apn buggy

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

franc napisal/-a:"Čist hudo" imaš kakšno sliko mašine (ne razumem zakaj se mora vrteti "nazaj" in kako to zgleda) .
lp
Ker gre ketna od motorja lahko le nazaj, motor pa je za zadnjo akso, sem motor obrnil tako, da gleda rikverc in gre veriga lepo na akso. Če sem hotel da se buggy pelje naprej, sem moral spremeniti semer vrtenja motorja. Za slike pa je malo problem, v tistem času še nismo imeli digitalcev in so slike nekje v škatli z albumi in sem zadnjič iskal pa sem našel samo to, mogoče se potrudim pa jih najdem še več, če bo sreča mila.
LP
a3ka
auspuh lager
Prispevkov: 12
Pridružen: Po Jul 21, 2014 10:46 pm

Re: Apn buggy

Odgovor Napisal/-a a3ka »

Hud buggy, ni kej :) Lahko mogoče razložiš malo več o pogonu?

Lp
tomosatx50s
vplinjač
Prispevkov: 451
Pridružen: Če Jun 26, 2014 12:19 pm

Re: Apn buggy

Odgovor Napisal/-a tomosatx50s »

Se pravi je motor laufal u desno?ni bilo nobene težave z delovanjem?
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: Apn buggy

Odgovor Napisal/-a si_me »

tomosatx50s napisal/-a:Se pravi je motor laufal u desno?ni bilo nobene težave z delovanjem?
Zakaj bi bil problem z delovanjem v drugo smer? Edini problem vidim pri vžigu :)
tomosatx50s
vplinjač
Prispevkov: 451
Pridružen: Če Jun 26, 2014 12:19 pm

Re: Apn buggy

Odgovor Napisal/-a tomosatx50s »

No sej vžig sem mislil.
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Apn buggy

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

a3ka napisal/-a:Hud buggy, ni kej :) Lahko mogoče razložiš malo več o pogonu?

Lp
Poleg tega, da sem namontiral vžig od lavre, sem na menjalni gredi z biaxom prestavil tiste male utorčke, kamor se ujame zatič, na drugo stran. To je potrebno za to, da ne meče iz prestave. Zalepil sem tudi vse matice, proti odvijanju in to je to.
LP
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Apn buggy

Odgovor Napisal/-a Pich »

Lep izdelek ni kaj. Se vidi, da imaš smisel tudi za estetiko.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Apn buggy

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

Pich napisal/-a:Lep izdelek ni kaj. Se vidi, da imaš smisel tudi za estetiko.
Hvala!
Odgovori