Tomos BT - Café racer

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Tomos BT - Café racer

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

komot nardiš brez tesnila, malo silikona oz kakšne podobne paste, pomembno pa je da sta obe površini ravni.

Se pridružujem cerarjevemu mnenju. Vsaj volumen bi lahko izračunal glede na željeno kompresijsko razmerje....
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 724
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Tomos BT - Café racer

Odgovor Napisal/-a Berty »

cerar napisal/-a:Dej mi ti reči, zakaj boš N2O in podobne zadeve gor dajal, če pa še glave na squish nimaš in vse kar nekaj na približno delaš?? Če si toliko literature prebral, ni hudič, da boš znal poračunat volumen ter kompresijo in si zrisat kompresijski prostor..

Ne pa N2O, osnov pa nobenih :roll:

In z izdelavo squisha imaš veliko manj težav, kot pa s flašo in ventili
Poskušam ne biti "pameten" ko mi vsi pišejo da streljam kozle in da kar nekaj pišem brez teorije, pa sem napisal samo kaj se je praktično delalo da bodo rezultati pokazali svoje.

Kompresijsko razmerje je izračunano na 12:1 (zato sem glavo moral malo poglobit) z dihtngo, ki bi se prilegala cilindru; sem dobil kasneje danes tako, ki se prilega.
Squish pas pride vendar zaradi pomankanja časa kasneje na staro glavo, katere mi nebo škoda če jo zamočim.
Bi pa prosil za napotke glede izdelave vložka od ljudi, ki so ga že delali, na kaj je treba paziti oz. kaj vam je delalo probleme? :?
Jutri je zadnji izpit na faksu in potem se bo delalo na tem.

Rajše imam tesnila, ker mi je že prebilo rdečo pasto za dihtanje (ja na obeh ravnih površinah). Poleg tega je tesnilo ravno prav debelo, da je resonančna dolžina do konca vplinjača dovolj dolga. Če bo nuja ga lahko zamenjam.
Se opravičujem za neobrazloženo objavo, zgleda mi objavljanje na forum ne gre. :oops:
APN4M 83'
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Tomos BT - Café racer

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Berty napisal/-a: Poleg tega je tesnilo ravno prav debelo, da je resonančna dolžina do konca vplinjača dovolj dolga.
:?:
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 724
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Tomos BT - Café racer

Odgovor Napisal/-a Berty »

@ro-bi
Tesnilna pasta je tanjša kakor tesnilo. Kaj je tu nejasnega?
APN4M 83'
Uporabniški avatar
cerar
Mojster
Prispevkov: 1502
Pridružen: To Sep 22, 2009 5:26 pm

Re: Tomos BT - Café racer

Odgovor Napisal/-a cerar »

Berty napisal/-a:@ro-bi
Tesnilna pasta je tanjša kakor tesnilo. Kaj je tu nejasnega?
o kakšni resonančni dolžini govorimo, če se gre za tesnilo pod glavo cilindra?
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 724
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Tomos BT - Café racer

Odgovor Napisal/-a Berty »

Berty napisal/-a:Malo se je delalo:
-izdelano koleno iz 18mm na 16mm v konus za Bing 18 in prilagojena dihtunga, bom videl kako se bo obneslo zaradi razlike premera.
Mislim da smo se narobe zastopili :lol:
Govora je o temu.
Govora je o temu.
Jaz že od začetka govorim o prilagojenem tesnilu med kolenom vplinjača in cilindrom, govori pa se potem o resonančni dolžini od cilindra do konca vplinjača.
Seveda je ta dolžina bila izračunana samo teoretično saj zaenkrat celotna stvar nima velikega pomena brez pravega auspuha.
Poskušalo pa se bo zaenkrat z različnimi dolžinami (čim krajše koleno je naslednje) kolen. Tudi z obzirom na to sem naredil koleno 10mm daljše in uporabil tesnilo namesto paste, zaradi lažjega zmanjševanja dolžine, ko (če) bo to potrebno.


Naslednjič bom pisal v temo ko bo motor sestavljen, vozen in naštelan fergazar.
APN4M 83'
Uporabniški avatar
bullet44
Mojster
Prispevkov: 692
Pridružen: To Avg 11, 2009 12:53 pm
Kraj: Ormož

Re: Tomos BT - Café racer

Odgovor Napisal/-a bullet44 »

Čakaj zaj malo :D ..vsi smo mislili da se gre za tesnilo med cilindrom in glavo cilindra, če pa si še sliko objavil in spodaj napisal da je tesnilo malo preveliko..

Eno vprašanje..kak si naredo zožitev cevi iz 18 na 16 ?..aja pa še nekaj, za pritrditev uplinjača na koleno rabiš prišvasat na koncu še en delček ravne cevi, ker direkt na ukrivljeno cev ga neboš spravo, brez da ti ne bo lufta vleklo ;)
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Tomos BT - Café racer

Odgovor Napisal/-a Pich »

In ti misliš, da se bo zaradi enega milimetra drastično spremenila resonančna dolžina. Niti malo se ne bo poznalo, ma res niti malo.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Tomos BT - Café racer

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

Pich napisal/-a:In ti misliš, da se bo zaradi enega milimetra drastično spremenila resonančna dolžina. Niti malo se ne bo poznalo, ma res niti malo.
Berty že ve. Če ne veš vprašaj Bertiya. :lol:
LP
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 724
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Tomos BT - Café racer

Odgovor Napisal/-a Berty »

Berty napisal/-a: z dihtngo, ki bi se prilegala cilindru; sem dobil kasneje danes tako, ki se prilega.
To je pa drugo o tem sem že napisal da sem dobil tako ki je prave velikosti in se prilega cilindru in glavi, pa tudi kompresijsko razmerje je še vedno tam okrog 10,5-:1, imam pa še malo lufta za postružit glavo ~0,4mm.
Še kaj nejasno? Prosim če prebirate objavo v celoti. Do nadaljnega ne odgovarjam. :|
APN4M 83'
Odgovori