Tomos H20

Predstavite nam svoj projekt
Uporabniški avatar
irman
batzajla
Prispevkov: 36
Pridružen: Pe Nov 04, 2011 9:20 am

Tomos H20

Odgovor Napisal/-a irman »

Pozdravljeni!
Sem Žiga prihajam iz okolice Velenja. Že kar nekaj časa spremljam ta forum in sem na njem prebral že veliko uporabnega, zato sem se odločil, da vam predstavim moj projekt, ki ga imam namen izdelati to leto. In to je od Piaggio-ta vodno hlajen cilinder upasat na apn bloke, fi cilindra je 42mm. Mogoče se z njim kdaj pojavim na kakšnem drag race-u. Stvar je taka, da bom obdržal hod 43mm zato moram cilinder podložit za 12mm pri tem bodo koti naslednji:
-Izpuh 186 stopinj
-pretok A,B 128 stopinj
-pretok C 122 stopinj
-Sesanje pa bo prek lamelnega ventila.
Uporabil bom 12 sorno glavno gred in dellorto 26 skupaj s pvl ter homemade izpuh pri katerem vas bom zaprosil za pomoč, ko bo tako daleč. Vse skupaj pa bo na bt štelu.
In sedaj še slike:
Omenjeni cilinder
Omenjeni cilinder
Podloge iz zgornje strani
Podloge iz zgornje strani
Podloge iz spodnje strani
Podloge iz spodnje strani

Bloke bom dal najprej pofrezat za 8mm to pa zato, da bo prišla podloga debeline 20mm, ker rabim dovolj materiala, da se bo na levi strani kjer pride elektrika lahko naredil priklop za vodo. Podloge se bodo pofrezale kot je vidno na 3d modelu nato se bodo privarile na bloke, kjer so sedaj stojni vijaki pridejo centrirni zatiči, da se bodo podloge navarile kar se da natančno. Novi razmak med stojnimi bo pa 48mm. To bi bilo zaenkrat to, ko bo pa kaj novega pa javim. Zaenkrat bo pa ta projekt šel bol počasi dokler nebo konec izpitnega obdobja ;) Upam, da si s pomočjo slik lažje predstavljate ta projekt:)

Vsekakor bom pa zelo vesel kakega komentarja, da me opozorite, če moram še na kaj posebej pazit :)
Priponke
Približna končna oblika kjer se tudi vidi priklop za vodo
Približna končna oblika kjer se tudi vidi priklop za vodo
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Tomos H20

Odgovor Napisal/-a prlek »

Kolikšen hod pa ima ta cilinder, da moraš podložit za kar 12mm? To ni malo. Pa pretočni kanali ti falijo na teh "podložkah".
Uporabniški avatar
cerar
Mojster
Prispevkov: 1502
Pridružen: To Sep 22, 2009 5:26 pm

Re: Tomos H20

Odgovor Napisal/-a cerar »

ploščo, ki jo boš varil na blok ne smeš pred varjenjem obdelat na končne dimenzije, pravtako mora biti tudi luknja za vrat manjša!
Pri varjenju bo tole ploščo zvilo in nebo nič. Pusti lepo dodatek, v miru zavari, vsak blok posebaj poravnaj, zvijači skupaj in obdelaj naležno površino cilindra ter luknjo za vrat

drugače pa obetaven projekt, bom z veseljem spremljal :)
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Tomos H20

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

fajn projekt. bom pršu mal dov pogledat ko se bo delalo :)
tomos 4 life
Uporabniški avatar
irman
batzajla
Prispevkov: 36
Pridružen: Pe Nov 04, 2011 9:20 am

Re: Tomos H20

Odgovor Napisal/-a irman »

prlek: ne vem kak hod je, vem pa da je višina tega cilindra 51mm. Pretočne bom naknadno naredil z biaxom.

cerar: Dodatek sem upošteval na sredini, kjer prideta bloka skupaj, da se po varjenju poravna z blokom. Bom pa sedaj še razmišljal v tej smeri. Hvala za opozorilo :)

tomostuner: Zmenjeno ;)
ice t
zariban cilinder
Prispevkov: 131
Pridružen: Ne Jul 25, 2010 4:35 pm

Re: Tomos H20

Odgovor Napisal/-a ice t »

Original piaggio hod je 39,3 dolžina ojnice pa 80. Lep projekt :) .
ice t
zariban cilinder
Prispevkov: 131
Pridružen: Ne Jul 25, 2010 4:35 pm

Re: Tomos H20

Odgovor Napisal/-a ice t »

Aja pa lažje bi ti blo,če bi vzel minarelli cilinder, ki ima priključek za vodo na cilindru.
Uporabniški avatar
irman
batzajla
Prispevkov: 36
Pridružen: Pe Nov 04, 2011 9:20 am

Re: Tomos H20

Odgovor Napisal/-a irman »

Razlog za ta cilinder je, da sem ga dobil poceni in tudi koti niso previsoki pri hodu 43mm. Sem pa tudi mislil uporabit am6 cilinder vendar bi bili koti previsoki.

Upam, da se bodo podloge v naslednjem tednu pofrezale.
Glava cilindra
Glava cilindra
Imam pa eno vprašanje glede glave, ker nima svečke v centru. Bo vredu takšna kot je ali bi bilo boljše izdelati novo s svečko v centru?
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: Tomos H20

Odgovor Napisal/-a koroman »

izdelaj raje novo s svečko na sredini in izgorevalnim prostorom toroidne oblike. to je najboljše kar lahko narediš, vse variante z nekimi stožčastimi oblikami so mimo in se jih izogibaj
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Tomos H20

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Ta cilinder in glava sta "poročena" skupaj in jaz na tvojem mestu ne bi premikal svečke. Je verjetno bolje tako, kot je.
Za deklariran output od cilindra je to to.
Odgovori