Tomos d6 rotodisk

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
tomosatx50s
vplinjač
Prispevkov: 451
Pridružen: Če Jun 26, 2014 12:19 pm

Re: tomos sport R

Odgovor Napisal/-a tomosatx50s »

Nočem bit pameten,samo če so atx vilice iste kot bt,@pich ,to ne gre.ker Tista cevka ki pride iz batnice(cca8 cm) ima stisnjen navojni čep(vsaj pri meni).Če jo odrezem je stena cevke (fi)premali da bi vrezal nov navoj.tanjša stena cevi.zato sm tudi hotel izvedeti postopek krajšanja vilic.lp
tomosatx50s
vplinjač
Prispevkov: 451
Pridružen: Če Jun 26, 2014 12:19 pm

Re: tomos sport R

Odgovor Napisal/-a tomosatx50s »

Popravek.prevelik fi cevke za vrezat m8 navoj.a ste vi delali kako drugače?ker sem opazil da imaš pri svoji 4ki(lepotica) krajšane sprednje vilice(a so od bt-ja)?
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: tomos sport R

Odgovor Napisal/-a Pich »

tomosatx50s napisal/-a:Popravek.prevelik fi cevke za vrezat m8 navoj.a ste vi delali kako drugače?ker sem opazil da imaš pri svoji 4ki(lepotica) krajšane sprednje vilice(a so od bt-ja)?
Na moji 4-ki je hod skrajšan za 3 cm, in ja to so bt vilice. Malo je treba improvizirati, pa se vse da.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: tomos sport R

Odgovor Napisal/-a Pich »

DaNiLo napisal/-a:
Pich napisal/-a:Sploh ni problema, samo tisto cevko, ki je s spodnje strani privita na vilice z imbus vijakom skrajšaš za 4 cm in urežeš nov navoj.
Jaz sem jih skrajšal z vrha in dal not druge distančne cevi, hoda nisem krajšal in ni zadeva za motokros, je fenomenalno za na pisto. Imam pa še na vrhu narejeno tako, da lahko spreminjam prednapetje.
Postopek krajšanja, ki sem ga opisal je preverjen in zadeva se obnese. V tvojem primeru pa nisem ravno prepričan. Vilice morajo biti ob pravem času na pravem mestu, če so premehke ni dobro, če so pretrde spet ni v redu. Tršanje vzmeti in gostejše olje je stvar za strokovnjake, ne za nas, ki bore malo vemo o tem. Nenazadnje je pri motorju za varno vožnjo najpomembnejša ciklistika, vzmetenje in zavore.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: tomos sport R

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Pich napisal/-a:
DaNiLo napisal/-a:
Pich napisal/-a:Sploh ni problema, samo tisto cevko, ki je s spodnje strani privita na vilice z imbus vijakom skrajšaš za 4 cm in urežeš nov navoj.
Jaz sem jih skrajšal z vrha in dal not druge distančne cevi, hoda nisem krajšal in ni zadeva za motokros, je fenomenalno za na pisto. Imam pa še na vrhu narejeno tako, da lahko spreminjam prednapetje.
Postopek krajšanja, ki sem ga opisal je preverjen in zadeva se obnese. V tvojem primeru pa nisem ravno prepričan. Vilice morajo biti ob pravem času na pravem mestu, če so premehke ni dobro, če so pretrde spet ni v redu. Tršanje vzmeti in gostejše olje je stvar za strokovnjake, ne za nas, ki bore malo vemo o tem. Nenazadnje je pri motorju za varno vožnjo najpomembnejša ciklistika, vzmetenje in zavore.
Meni osebno je tak vredu, sem pa imel en čas not prevelike distančne cevi in takrat je bilo res trdo, po par krogih so me roke kar bolele, sedaj pa ni problema več. Dosti off topica :)
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: tomos sport R

Odgovor Napisal/-a Pich »

Ja saj ne rečem, da ni v redu, ni pa to za neko resno dirkanje. Če pogledamo v gp prvenstvo, ima ducati najmočnejšo mašino in odlično aerodinamiko, zato je po ravninah najhitrejši. Nima pa dobrega vzmetenja in tu pride do razlike po nekaj desetink na krog.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: tomos sport R

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Pich napisal/-a:Ja saj ne rečem, da ni v redu, ni pa to za neko resno dirkanje. Če pogledamo v gp prvenstvo, ima ducati najmočnejšo mašino in odlično aerodinamiko, zato je po ravninah najhitrejši. Nima pa dobrega vzmetenja in tu pride do razlike po nekaj desetink na krog.
Tukaj se povsem strinjam s tabo.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
folc
auspuh
Prispevkov: 818
Pridružen: So Okt 29, 2011 7:42 pm
Kraj: okolica Idrije

Re: tomos sport R

Odgovor Napisal/-a folc »

Sem prej podru vilce, torej skrajšat je treba rorčke, v katerih je zdaj navoj? Skrajšam jih za 4cm, potem pa je treba vložek z navojem not vstavit? Pa zašvasat magari?
dizel sploh ne! :)
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: tomos sport R

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

nekaj dodatnih informacij imaš tu

viewtopic.php?f=6&t=11331

Drugač pa jaz sem jih skrajšal zgoraj, naredil nov navoj, spremenil cevko, katera napne feder in na vrhu imam tako narejeno, da je not vijak s katerim še lahko nastavim nekaj trdote, lahko pa narediš tako kot je rekel pich, kakor želiš.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: tomos sport R

Odgovor Napisal/-a Pich »

folc napisal/-a:Sem prej podru vilce, torej skrajšat je treba rorčke, v katerih je zdaj navoj? Skrajšam jih za 4cm, potem pa je treba vložek z navojem not vstavit? Pa zašvasat magari?
Tako, ja. Bosta že z Boštjanom nekaj naumila, saj je mehanik. Jaz se že ne spomnim več, kako sem naredil, vem, da je bila potrebna rahla predelava. Ma vse skupaj nič.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Odgovori