Tomos Automatic A3 ML, letnik 85'

Predstavite nam svoj moped
mbstring
auspuh lager
Prispevkov: 19
Pridružen: So Jul 10, 2010 12:54 am

Tomos Automatic A3 ML, letnik 85'

Odgovor Napisal/-a mbstring »

No pa da še jaz predstavim svojo prerojeno starino ;D

Najprej je bil tak:
Slika

To pa je po obnovi, sicer še nekončani:
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

To je zankrat, zamenjal sem zavorne obloge, zamenjal fedre v vilicah, zamnjal sem stranska pleha, od nekoga ki prodaja dele za tomos pa sem še dobil original nalepke. Sicer niso čisto glanc ampak mi jih je dal zastonj. Če ga bom kdaj še preštrihal pa bom kupil nove. Največ časa pa je uzelo temeljito čiščenje vsakega dela in vijaka posebej, ampak se je splačalo :D

Zdaj moram najt samo še števec, zamenjati tačke za noge in montirat še strešico za verigo. Jo imam že doma samo je že kar rjava, pa jo moram pobarvat.
Uporabniški avatar
smejko1
moped
Prispevkov: 2402
Pridružen: Če Avg 13, 2009 9:50 am
Kraj: izola
Kontakt:

Re: Tomos Automatic A3 ML, letnik 85'

Odgovor Napisal/-a smejko1 »

un pleh z lunjico ti ne pomaga glih kej dosti, ker kolikor se da s slike razbrat imaš encarwija?
zadi maš 22z. zobnik?
števec daj od kolesa pa ga naštimaj in boš meu najboltočnega, pa najbol poceni varjanto, sej smo o tem že dovol povedali
sicer pa nism še vidu 85 letnika z tako varjanto sedeža-s takim nosilcem, večina jih je mela tanovo varjanto z posodo spodaj
Slika
R.I.P. Jani...
1.1.2012
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Tomos Automatic A3 ML, letnik 85'

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

smejko1 napisal/-a:un pleh z lunjico ti ne pomaga glih kej dosti, ker kolikor se da s slike razbrat imaš encarwija?
zadi maš 22z. zobnik?
števec daj od kolesa pa ga naštimaj in boš meu najboltočnega, pa najbol poceni varjanto, sej smo o tem že dovol povedali
sicer pa nism še vidu 85 letnika z tako varjanto sedeža-s takim nosilcem, večina jih je mela tanovo varjanto z posodo spodaj
sj mu samo posoda manjka...
Klamzi
auspuh lager
Prispevkov: 20
Pridružen: Če Jul 08, 2010 8:48 pm

Re: Tomos Automatic A3 ML, letnik 85'

Odgovor Napisal/-a Klamzi »

Kot nov... Fajn si zrihtal
mbstring
auspuh lager
Prispevkov: 19
Pridružen: So Jul 10, 2010 12:54 am

Re: Tomos Automatic A3 ML, letnik 85'

Odgovor Napisal/-a mbstring »

smejko1 napisal/-a:un pleh z lunjico ti ne pomaga glih kej dosti, ker kolikor se da s slike razbrat imaš encarwija?
zadi maš 22z. zobnik?
števec daj od kolesa pa ga naštimaj in boš meu najboltočnega, pa najbol poceni varjanto, sej smo o tem že dovol povedali
sicer pa nism še vidu 85 letnika z tako varjanto sedeža-s takim nosilcem, večina jih je mela tanovo varjanto z posodo spodaj
Posoda mu še manjka, ker jo moram še spucat. Pa prtljažnik tudi manjka, ker ga moram še malo zravnat, ali pa celo zamenjat ker je malo počen.

Encarwija??? Nisem ziher, a encarwiji niso imeli tistega pleha nad ketno?
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: Tomos Automatic A3 ML, letnik 85'

Odgovor Napisal/-a si_me »

encarwi je tip vplinjača ki je bil na starejših avtomatikih in ki nima choke.. zato je smejko napisal da ti tista luknjica na stranskemu plehu ne koristi nič če nimaš choke. avtomatiki ki so imeli encarwi vplinjač niso imeli tiste luknje.

lp
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Tomos Automatic A3 ML, letnik 85'

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

Sime*1995 napisal/-a:encarwi je tip vplinjača ki je bil na starejših avtomatikih in ki nima choke.. zato je smejko napisal da ti tista luknjica na stranskemu plehu ne koristi nič če nimaš choke. avtomatiki ki so imeli encarwi vplinjač niso imeli tiste luknje.

lp
ti je tešk rečt čok ?
pristavc
glava cilindra
Prispevkov: 519
Pridružen: Sr Avg 12, 2009 11:17 pm
Kraj: Črnuče

Re: Tomos Automatic A3 ML, letnik 85'

Odgovor Napisal/-a pristavc »

aljo69 napisal/-a:
Sime*1995 napisal/-a:encarwi je tip vplinjača ki je bil na starejših avtomatikih in ki nima choke.. zato je smejko napisal da ti tista luknjica na stranskemu plehu ne koristi nič če nimaš choke. avtomatiki ki so imeli encarwi vplinjač niso imeli tiste luknje.

lp
ti je tešk rečt čok ?
a je teb težko rečt težko?
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: Tomos Automatic A3 ML, letnik 85'

Odgovor Napisal/-a si_me »

luputa mrzlega vžiga :mrgreen:
pristavc
glava cilindra
Prispevkov: 519
Pridružen: Sr Avg 12, 2009 11:17 pm
Kraj: Črnuče

Re: Tomos Automatic A3 ML, letnik 85'

Odgovor Napisal/-a pristavc »

loputa mrzlega vžiga :D
Odgovori