Tomos ATX-sitar

Predstavite nam svoj projekt
zanek46
vplinjač
Prispevkov: 476
Pridružen: Če Feb 09, 2012 7:56 pm
Kraj: maribor

Tomos ATX-sitar

Odgovor Napisal/-a zanek46 »

Pozdravljeni,

ker se je zaključilo zame obdobje šolanja, sem se odločil da apn6(črno) prodam..(še vedno na voljo)...in nabavim nekaj, kar bi bilo za mojo lastno dušo za vsak dan. Vedno sem si želel dobit Tomos Ctx, ker pa ga nisem, sem dobil tegale ATX-a, ki ga boste videli v nadaljevanju.

Nekaj o motorju:

Motor je bil v začetku v zelo slabem stanju. Pri mojem boteru je stal na dežu kar 3 dolga leta in zime, popolnoma je bil zbledel in uničen, vendar ni bil nič polomljen in poškodovan, saj je napravil moped le 3500km od svojega nastanka. Papirjev žal ni ker je 1. lastnik umrl (od botera oče) in tako sem ga potem dobil jaz. Motor je bil poln vode, zarjavet cilinder in bat, vse luči polne vode, vse zaraščeno, skratka v popolnoma nevoznem stanju. Slike so spodaj.

Cilji:

Moped sem želel spravit skupaj za off-road vožnjo, z predelanim 50ccm motorjem v samo 1 TEDNU DNI.
Torej ga razdret, počistit vse, speskat, pobarvat, sestavit, pelat.

Slike pred obnovo :
2014-07-30-124838.jpg
2014-07-30-125045.jpg
Moped ima tale MF-power izpuh,ki je ohranjen v nulo(udrtine,neti pri dušilcu,dušilec) je pa samo površinsko rjast, kar se je odpravlo z peskanjem in ponovnim barvanjem.

Moped mi je uspelo obnoviti v 1 tedni dni do voznega CROS stanja,kar je bil tuzdi moj namen, bom pa še počasi čez leto objavlal spremembe ki jih bo motor sigurno deležen. Dobil bo tudi nove bobne in kolesa komplet,novo mašino (prerihtano) in razne drobnarije .

P.S Slike žal nemorem objavit razn teh dveh, bom pa to stroil vsekakor v tem dnevu še ali jutrišnjem + sledil bo video ki je nastal takoj ko sem ga startal in se peljal. (uplinjač je nastavlen na grobo nastavitev da pač motor deluje)

l.p Žan Sitar
zanek46
vplinjač
Prispevkov: 476
Pridružen: Če Feb 09, 2012 7:56 pm
Kraj: maribor

Re: Tomos ATX-sitar

Odgovor Napisal/-a zanek46 »

Evo, napaka je bila odpravljena, tako da sedaj dobite po postopkih slike.

Prvo se je začelo z razdiranjem samega ogrodja:
2014-07-31-144338.jpg
2014-07-31-144330.jpg
2014-07-31-163335.jpg
Sledilo je pranje in čiščenje vseh delov motorja :
2014-07-31-163316.jpg
Med časom ko sem ogrodje peskal, sem se odločil za barvo in dobil tako kombinacijo.. kawasaki zelene :
2014-07-31-163409.jpg
Dele sem nato pobarval z temeljno in dvema slojema te grafitno sive barve, plastike pa najprej z primerjem (po predhodnem čiščenju) in nato z 2 slojema zelene barve :
2014-08-01-140901.jpg
2014-08-01-140912.jpg
2014-08-01-160354.jpg
Tukaj pa je končni izdelek :
image.jpg
Moped ima obnovljene kompletne prednje vilice,amortizerje,vse puše itd... :)

Zanima me če bi mi kdo lahko izračunal izpuh (ampak res samo profesionalec) ker imam neke posebne želje pa sam tega ne znam! :)

Komentarji zaželjeni.. tukaj pa še video kratek :

https://www.youtube.com/watch?v=5leO9gNj4bw
ctxe90
zobnik
Prispevkov: 187
Pridružen: To Apr 02, 2013 6:42 pm

Re: Tomos ATX-sitar

Odgovor Napisal/-a ctxe90 »

mal off-a lep audi je 1.9 al 2.0
tudi najpreciznejši stroj rabi mazanje !
zanek46
vplinjač
Prispevkov: 476
Pridružen: Če Feb 09, 2012 7:56 pm
Kraj: maribor

Re: Tomos ATX-sitar

Odgovor Napisal/-a zanek46 »

1.9 tdi, kupo sn ga od enega sorodnika.. z 35.000km prevoženimi, brez praske, brez vsega-(ko novi),samo felne sem mu še prvoščo z novimi priellikami :)
zanek46
vplinjač
Prispevkov: 476
Pridružen: Če Feb 09, 2012 7:56 pm
Kraj: maribor

Re: Tomos ATX-sitar

Odgovor Napisal/-a zanek46 »

Dober dan,

imam en problem, ki bi ga želel nekak rešit in sicer zadeva z delovanjem motorja. Moped ima membranski frgazer. Ko sem ga sestavil skupaj(motor na ogrodje) ni dobil v nizkih obratih moči oz. ko sem želel spelat v klanec je dobil obrate kot treba, kak pa dobi obremenitev pa naredi MOOOOO in konec. No pol sem želel uplinjač malo nastavit in sem ga vrgel popolnoma iz ravnovesja delovanja.

Problem je sledeč:

Nastavil sem ga na optimalno delovanje torej L vijak kot osnova in H vijak kot osnova. Moped je vžgal in delal lepo, se grem pelajt (mlačni cilinder-že utečen) in stisnem malo v 1 prestavi-gre,menjam v drugo nakar se začne moč stopnjevat in spet naenkrat naredi MOOOO in konec. Ni ga šlo prižgat nikak, že zaj ga prižigam z čokom, kar za membranski frgazer ni normalno (da deluje vroč motor pod čokom). Kak pa ga odprem (čok) pa moped začnbe zgubivat obrate, želim dat malo na gas.. pa spet MOOO.

Vem da nedobi dovol goriva(moji predsodki ker dela vroč z čokom) vendar tega nikak nemorem odpravit, zamenjane so bile vse membrane,gumice,podtlačni ventil..itd.. vendar al je noter kaka smet spet.. ali je mešanica premočna?.. nevem.. čelim da mi kdo pomaga razložit kaj približno naj pogledam da bi delovalo kot treba .


P.s pa še to.. mešanca je 4% in ko moped že dela.. ko se pelam.. pocukavle..kot da dobi bencin in ga ne.. ker dela zmes MOOO-pa spet dela-pa spet MOOO itd :)

Motr ni zaribal in ni pregret, za več info pa povejte ;)
zanek46
vplinjač
Prispevkov: 476
Pridružen: Če Feb 09, 2012 7:56 pm
Kraj: maribor

Re: Tomos ATX-sitar

Odgovor Napisal/-a zanek46 »

po celem dnevu mi je le uspelo zagnat motor in ga nastavit približno tak kot mora bit.. video še pride.. nevem če to res, samo ko sem ajnlifral zrak iz bencinskega žlauha na frg motor lepo deluje :)

l.p

kakšni nasveti, graje, pohvale zaželjeni :)
ctxe90
zobnik
Prispevkov: 187
Pridružen: To Apr 02, 2013 6:42 pm

Re: Tomos ATX-sitar

Odgovor Napisal/-a ctxe90 »

nš jih je meu tok l 2009 pri prodaji niso verjel da ma avto res samo 33000 ga sploh nismo mogl prodat pol ga je kupu tip s celja tko da če še laufa jih ma krepko čez500000 glede na to da se tip vsak dan iz celja v ljubljano vozi.
Mašina je drgač 1A če bo prešvoh samo čip na 150km pa bo
tudi najpreciznejši stroj rabi mazanje !
zanek46
vplinjač
Prispevkov: 476
Pridružen: Če Feb 09, 2012 7:56 pm
Kraj: maribor

Re: Tomos ATX-sitar

Odgovor Napisal/-a zanek46 »

itak mašina je na ¸140 čipana.. lepo gre in naredim na mesec okoli 800km maximalno :)
ctxe90
zobnik
Prispevkov: 187
Pridružen: To Apr 02, 2013 6:42 pm

Re: Tomos ATX-sitar

Odgovor Napisal/-a ctxe90 »

haha lepa še s-line masko,odbijač sprednji zadnji, pa litke od s-a pa bo bolan kruta bi bla pa če bi meu zadnje boke in haubo drugo ,tak bo enkat moj samo plav s-line masko mam novo si jo šparam odbijač je pa tut k nou pa 2.0 tdi 140 pumpe diese al pa 170 pumpe diese v obeh primerih bo na 210 čipan pri 140km bo zamenana turbinca. Je pa to eden najlepših audijev
tudi najpreciznejši stroj rabi mazanje !
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Tomos ATX-sitar

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

ctxe90 napisal/-a:haha lepa še s-line masko,odbijač sprednji zadnji, pa litke od s-a pa bo bolan kruta bi bla pa če bi meu zadnje boke in haubo drugo ,tak bo enkat moj samo plav s-line masko mam novo si jo šparam odbijač je pa tut k nou pa 2.0 tdi 140 pumpe diese al pa 170 pumpe diese v obeh primerih bo na 210 čipan pri 140km bo zamenana turbinca. Je pa to eden najlepših audijev
a si mau forum zgrešo ?
Odgovori