Tomos BT-pocket rocket

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Tomos BT-pocket rocket

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Mislil sem tisto matico ja. A pol ta štift lepo sede v tele plehe ?
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
matic123
zažgan bat
Prispevkov: 98
Pridružen: So Mar 05, 2011 5:57 pm

Re: Tomos BT-pocket rocket

Odgovor Napisal/-a matic123 »

Pleh je tm mal znucan k pride tist štift. Tisto matico sm zategnu z roko kukr ger pol pa razcepko čez. Za foro sm razstavu še eno 3 lamelno sklopko in k sm primerjal te plehe sm ugotovil da so te ki so bli na 4 lamelni sklopki bl narazen tm k ta štift pride not, pač zviti so mal, razlika je ca 1.5mm. Tko da bom te plehe zamenjal pa bomo vidl če bo delal :D Drgač pa zdej k je lih sklopka narazen a naj pustim 4 fedre al nej dam 6 fedrou not?
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Tomos BT-pocket rocket

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Ja lahko je problem ravno v teh plehih ko pride pol štift not, pa so tolko raztegnjeni že, da ne stisne vredu. Pusti 4 fedre, če imaš kakšno dodatno plato od 4 lamelne jo daj čist na koncu zraven, tam ko lamela leti po aluminiju pa je to to.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
matic123
zažgan bat
Prispevkov: 98
Pridružen: So Mar 05, 2011 5:57 pm

Re: Tomos BT-pocket rocket

Odgovor Napisal/-a matic123 »

DaNiLo napisal/-a:Ja lahko je problem ravno v teh plehih ko pride pol štift not, pa so tolko raztegnjeni že, da ne stisne vredu. Pusti 4 fedre, če imaš kakšno dodatno plato od 4 lamelne jo daj čist na koncu zraven, tam ko lamela leti po aluminiju pa je to to.
hvala :D Sam zanima me zakaj so 4 fedri bol k 6?
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Tomos BT-pocket rocket

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

4 fedri lepše razporedijo silo, tako so rekli meni in tako jaz povem tebi :) pa je menda tudi res to
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
matic123
zažgan bat
Prispevkov: 98
Pridružen: So Mar 05, 2011 5:57 pm

Re: Tomos BT-pocket rocket

Odgovor Napisal/-a matic123 »

Sem sestavu sklopko skp in zmontiral nazaj, zamenjal sem obe tisti plati med katerimi so fedrčki in šezmer nedela, isti problem k prej.. A je možn da bi zajbaval zrt tega ker gre sklopka zelo na tesno v šalco(zrt brezšivne cevi)?
petko
kriva felna
Prispevkov: 72
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 4:41 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos BT-pocket rocket

Odgovor Napisal/-a petko »

matic123 napisal/-a:Sem sestavu sklopko skp in zmontiral nazaj, zamenjal sem obe tisti plati med katerimi so fedrčki in šezmer nedela, isti problem k prej.. A je možn da bi zajbaval zrt tega ker gre sklopka zelo na tesno v šalco(zrt brezšivne cevi)?
Skoraj zagotovo. Jaz sem moral tiste "jezičke" od lamel malce pobrusiti tako da mi je potem šla sklopka na mehko v šalico. :)
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Tomos BT-pocket rocket

Odgovor Napisal/-a macula »

Sklopka mora skoraj sama past v šalco.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Tomos BT-pocket rocket

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

petko napisal/-a:
matic123 napisal/-a:Sem sestavu sklopko skp in zmontiral nazaj, zamenjal sem obe tisti plati med katerimi so fedrčki in šezmer nedela, isti problem k prej.. A je možn da bi zajbaval zrt tega ker gre sklopka zelo na tesno v šalco(zrt brezšivne cevi)?
Skoraj zagotovo. Jaz sem moral tiste "jezičke" od lamel malce pobrusiti tako da mi je potem šla sklopka na mehko v šalico. :)
Že dalj časa spremljam razprave o ojačitvi sklopke in opažam, da vam je najbolj pomembno, da je cev brezšivna, čeprav nima nekih mehanskih lastnosti. Kako bodo pa šle lamele v sklopko pa nihče ne razmišlja prej. Meni osebno brušenje repkov ni všeč in vedno obroč naredim toliko večji, da gredo lamele lepo v skodelico. Kot zanimivost: na trgu je težko dobiti drugačne brezšivne cevi kot hidravlične, te pa so mehko žarjene. Zvar na varjenih ceveh naj bi bil enakovreden okoliškemu materialu ( problemi z zvarom verjetno izhajajo še iz Juge ko smo imeli na domačem trgu samo škart material prva roba pa se je izvažala). Če že vztrajate na brezšivni cevi poiščite kakšno cev od hidravličnega cilindra, ma da se mi zdi brez veze komplicirat.
LP
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Tomos BT-pocket rocket

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Verjetno bi se dobro obnesla inox cev. So tankostenske in kar močne.
lpRobi
Odgovori