Tomos BT-pocket rocket

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
PVL
Mojster
Prispevkov: 643
Pridružen: To Sep 08, 2009 9:28 pm

Re: Tomos BT-pocket rocket

Odgovor Napisal/-a PVL »

Idealnega kalkulatorja ni. Če hočeš karkoli pametnega izračunat potrebuješ simulacijo in/ali izkušnje. Izpuh je dosti bolj kompleksen kot izgleda. Za razvoj svojih izpuhov sem naredil več stopenj simulacij, osnovne delajo in so dale že nekaj rezultatov, ta kompleksna pa ni končana.

Kot je že omenjeno gor, ta kalkulator od roosta ti izračuna samo postavitev konusa pri povprečni temp. izp. plinov za 2t motorje, vse ostalo je le izris mer in nobeno računanje/prilagajanje. Kolikor ti pa spreminja mid in stinger glede na cc itak ni prov.

Zakaj vam izpuhi ne delajo na takih obratih kot piše program(+- 1500rpm), 100 razlogov kaj vpliva : bmep, lambda/dize, predvžig, izvedba glave, izvedba cilindra, izvedba izpuha, dolžine, premeri, volumni, koti ...
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: Tomos BT-pocket rocket

Odgovor Napisal/-a KVAS »

lojze-si napisal/-a:@ gasper mahkota "kot zadnjega konusa naj bo 2x večji od kota difuzorja-če se tega držiš ne boš velik falil izpuha". Tole se pa ne ujema čist z Kvasom.
In še vprašanje: Kateri kalkulator ti pa da idealen izpuh? Včeraj sem si naložil kalkulator za android, ki prav tako ni idealen ti pa da pogled iz drugega zornega kota. Predvsem mi je zanimiv, ker računa izpuh na ciljno moč.
LP
A ni 2x6 enako 12?
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Tomos BT-pocket rocket

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

KVAS napisal/-a:
lojze-si napisal/-a:@ gasper mahkota "kot zadnjega konusa naj bo 2x večji od kota difuzorja-če se tega držiš ne boš velik falil izpuha". Tole se pa ne ujema čist z Kvasom.
In še vprašanje: Kateri kalkulator ti pa da idealen izpuh? Včeraj sem si naložil kalkulator za android, ki prav tako ni idealen ti pa da pogled iz drugega zornega kota. Predvsem mi je zanimiv, ker računa izpuh na ciljno moč.
LP
A ni 2x6 enako 12?
Ja, sedaj pa tebe ne razumem "Glede na tvoj povprečni kot difuzorja bi jaz izbral kot od 11,5 do 12°" Na sliki je povprečni kot difuzorja 7.5°. Ali mogoče ne vidim prav?
Pravilo poznam pa tudi 2x6 je še vedno 12, samo sem mislil da gasper mahkota hoče ovreči to pravilo, ali smo ni pri stvari?
LP.
denso26
glava cilindra
Prispevkov: 539
Pridružen: Pe Okt 15, 2010 9:43 am
Kraj: Šentvid pri Stični

Re: Tomos BT-pocket rocket

Odgovor Napisal/-a denso26 »

lojze-si napisal/-a:
KVAS napisal/-a:
lojze-si napisal/-a:@ gasper mahkota "kot zadnjega konusa naj bo 2x večji od kota difuzorja-če se tega držiš ne boš velik falil izpuha". Tole se pa ne ujema čist z Kvasom.
In še vprašanje: Kateri kalkulator ti pa da idealen izpuh? Včeraj sem si naložil kalkulator za android, ki prav tako ni idealen ti pa da pogled iz drugega zornega kota. Predvsem mi je zanimiv, ker računa izpuh na ciljno moč.
LP
A ni 2x6 enako 12?
Ja, sedaj pa tebe ne razumem "Glede na tvoj povprečni kot difuzorja bi jaz izbral kot od 11,5 do 12°" Na sliki je povprečni kot difuzorja 7.5°. Ali mogoče ne vidim prav?
Pravilo poznam pa tudi 2x6 je še vedno 12, samo sem mislil da gasper mahkota hoče ovreči to pravilo, ali smo ni pri stvari?
LP.
Na sliki je povprečni kot diffuzorja 6,193°(medium angle). Meni je po opažanjih še vsak izpuh delal cca 500rpm nižje za kolikor je bil izračunan. Najboljše se da izpuh dizajnirati in "ujet" na merilni mizi.
https://t.me/pump_upp
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Tomos BT-pocket rocket

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

Sory vsem na, hitro sem prevedel medium - srednji in sem imel v glavi srednjega in ne povprečnega.
LP
matej22
auspuh lager
Prispevkov: 1
Pridružen: So Avg 13, 2016 12:20 am

Re: Tomos BT-pocket rocket

Odgovor Napisal/-a matej22 »

živ zanima me če maš cifro te modre barve
Odgovori