Tomos BT-pocket rocket

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Tomos BT-pocket rocket

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

denso26 napisal/-a:Dela tudi tanova šalca samo je skoraj nujno dat tako pušo okrog da ne deformira šalce, meni jo je zmer deformiralo potem je biu pa f*k tisto sklopko ven dobit :D
Ja obvezno je dat obroč gor, ker je pol tak pprobelm, kot si opisal. :)
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
matic123
zažgan bat
Prispevkov: 98
Pridružen: So Mar 05, 2011 5:57 pm

Re: Tomos BT-pocket rocket

Odgovor Napisal/-a matic123 »

petko napisal/-a:Jaz sem zamenjal staro šalico z novejšim tipom (tisim ki ima obroček). Zamenjat sem moral tudi semering saj ima novejša šalica večji premer tam pri glavni gredi. Med vožnjo deluje normalno, majhne probleme imam samo ko želim sklopko vzeti iz šalice. "uhca" ki so na lamelah sklopke so ravna niso zvita. Sklopko sem pustil staro 3 lamelno.
A je semering, ki si ga moral zamenjati da maš z tanovo šalco takih dimenzij A25X35X7?
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Tomos BT-pocket rocket

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

A je semering, ki si ga moral zamenjati da maš z tanovo šalco takih dimenzij A25X35X7?[/quote]

Tako je.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
matic123
zažgan bat
Prispevkov: 98
Pridružen: So Mar 05, 2011 5:57 pm

Re: Tomos BT-pocket rocket

Odgovor Napisal/-a matic123 »

Že kar nekaj časa nazaj sem v moped namontiral "tanovo" šalco in 4 lamelno sklopko, šalca je ojačana z brezšivno cevjo naredil jo je cerar. Zamenjal sem tudi komplet semeringe na mašini in igličast ležaj na sorniku in in na sklopki. Zdaj mam pa problem da sklopka nedela kot bi mogla. Na ročki maš občutek da se sklopka normalno "razpre" in tudi na mašini če ni pokrova gor (tist kromiran) se vidi da gre narazen sklopka samo če je moped(ugasnjen) v prestavi in stisnš sklopko je isto k da je nebi, 3x sem vse skupaj podrl in gruntal tak da sestavljen je 100% use prou, tut če sklopko na mašini dvignš čist dokonca vn ne dela..

Slika
Slika
Slika
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Tomos BT-pocket rocket

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

A ti je mogoče štift odtrgalo not v sklopki, ki potegne drugo plato na sebe ali pa je počla tista plata oz. pleh na katerem so utori da ta štift sede not si razmontiral narazen samo sklopko ?
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
matic123
zažgan bat
Prispevkov: 98
Pridružen: So Mar 05, 2011 5:57 pm

Re: Tomos BT-pocket rocket

Odgovor Napisal/-a matic123 »

Sklopke nisem dajal narazen.. Sklopko sem kupil rabljeno košara je pa nova. Sicer zgleda sklopka uredu, tut lamele so dobre.. Bom dal narazen. Edina stvar k sem jo opazu na sklopki da ma not sam 4 fedre, na vsaki strani 2, a bi loh zajbaval zrt tega ker ni 6 fedrou not?
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Tomos BT-pocket rocket

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

matic123 napisal/-a:Sklopke nisem dajal narazen.. Sklopko sem kupil rabljeno košara je pa nova. Sicer zgleda sklopka uredu, tut lamele so dobre.. Bom dal narazen. Edina stvar k sem jo opazu na sklopki da ma not sam 4 fedre, na vsaki strani 2, a bi loh zajbaval zrt tega ker ni 6 fedrou not?
Tudi jaz imam 4 fedre v mojih vseh motorjih in delajo brez problema. Le razderi sklopko nnarazen.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
matic123
zažgan bat
Prispevkov: 98
Pridružen: So Mar 05, 2011 5:57 pm

Re: Tomos BT-pocket rocket

Odgovor Napisal/-a matic123 »

Sem razdru sklopko in zgleda vse ok :? tak da res nevem zakaj nedela..
Slika
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Tomos BT-pocket rocket

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Na sliki sem ti označil z rdečo, torej ali tisti štift lepo sede v tadrug del v katerem so fedre in če je mogoče počen oz. napokan tisti del, v katerega nasede ta štift, to se sčasoma zgodi. Ni mi jasno, kako nebi drugače delala sklopka, če imaš ziher prav sestavljeno skup, edino pol kako močno si privil tisto matico na sklopki gor skozi katero je pol mali štiftek ?
Slika
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
matic123
zažgan bat
Prispevkov: 98
Pridružen: So Mar 05, 2011 5:57 pm

Re: Tomos BT-pocket rocket

Odgovor Napisal/-a matic123 »

Tm k si označu je na ta spodnji ploščici obrabljen, ni pa počn al pa kej.. A misliš tisto "matico" skozi katero daš razcepko?
Slika
Slika
Slika
Odgovori