obnova 14-ke

Predstavite nam svojo starino
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: obnova 14-ke

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

Nič ne bo pretrdo. Jaz uporabljam SAE-80 in je čisto v redu tudi v sprednje vilice nalivam to olje. Če si dalj časa voziš na motorju, se olje ogreje in s tem postane redkejše.
Uporabniški avatar
klemn
auspuh lager
Prispevkov: 20
Pridružen: Če Jun 12, 2014 5:35 pm

Re: obnova 14-ke

Odgovor Napisal/-a klemn »

da malo vidite da ne lenarim. delam na mopedu kolikor mi le čas dopušča. sedaj zgleda takole:
IMG_20140920_210011.jpg
IMG_20140923_220552.jpg
danes sem naročil gume, zračnice, ležaje za kolesa, ležaj pri zadnjem zobniku, tako da počasi napreduje.
platišča sem scentriral sam. cca 1.5 ure za enega ker sem amater, samo šlo mi pa je nekako, rabiš samo malo logike in ključek za špice ki ga dobiš pri kitajcu za 1.5 €.

Včeraj sem dal narazen mašinco, danes spravim barvo dol, tako da jo nesem prašno poštrihat na metalik srebrno, takšno kot so peste koles in amortizerji. aja pa mašinca je notri kot nova, s tem da prejšnji lastnik ata stari ni nikoli delal mešanice z oljem za mešanico, pač pa z navadnim motornim oljem. tako da samo zamenjam ležaje, tesnila semeringe in batne obročke. ostalo je brezveze menjat.

se opravičujem za nepospravljen plac v ozadju in slabe slike (slikam iz caterpilerom)
Uporabniški avatar
klemn
auspuh lager
Prispevkov: 20
Pridružen: Če Jun 12, 2014 5:35 pm

Re: obnova 14-ke

Odgovor Napisal/-a klemn »

če ima kdo kakšne zadnje nihajke na zalogi se priporočam. ker sem jih kojn kot kojn skrivil ;)
Uporabniški avatar
rossekdj
zobnik
Prispevkov: 191
Pridružen: Pe Jul 16, 2010 8:37 pm
Kraj: Maribor - Hoce

Re: obnova 14-ke

Odgovor Napisal/-a rossekdj »

Imam jih :)
Uporabniški avatar
klemn
auspuh lager
Prispevkov: 20
Pridružen: Če Jun 12, 2014 5:35 pm

Re: obnova 14-ke

Odgovor Napisal/-a klemn »

rossekdj napisal/-a:Imam jih :)
glej ZS
Uporabniški avatar
klemn
auspuh lager
Prispevkov: 20
Pridružen: Če Jun 12, 2014 5:35 pm

Re: obnova 14-ke

Odgovor Napisal/-a klemn »

spet se mi malo dogaja. danes sem dobil od obnovi.si nove ležaje za motor in tesnila, dobil nazaj pobarvane bloke motorja, tako da upam da bom imel v soboto čas da nazaj zmečem mašinco in zalovfam.
takole sem spravljal dol staro barvo z lavacolom (začuda je še kar dobro šlo):
IMG_20141006_202458.jpg
takole se je barvalo;
20141009_181725.jpeg
20141009_181725.jpeg (12.5 KiB) Pogledano 2832 krat
Takole je izpadlo:
IMG_20141010_001011.jpg
:D
mašinca prašno polakirana. barva + lak.
Uporabniški avatar
klemn
auspuh lager
Prispevkov: 20
Pridružen: Če Jun 12, 2014 5:35 pm

Re: obnova 14-ke

Odgovor Napisal/-a klemn »

mam problem. ko dam menjalnik skupaj na tleh se prestavlja normalno, ko ga sestavim v prvi blok, in ga vrtim se prestavlja, ko pa dam gor še drugi blok,se ne prestavlja več. ko pride v ler(ko je zatič med prestavami) se potem menjalik ne premakne nikamor več. tolerance so nastavljene(cca =.2mm) na gredeh. če že uspem prestaviti v prestavo, potem is prestave ne gre, pa ga vrtim lahko koliko ga hočem. sestavljeno je 100% pravilno.
zdi se mi kot da kugljice pretičnega trna ne bi dovolj zagrabile, in spolzijo mimo vdolbine. samo obrabljeno ni nič videti.
je imel že kdo takšen problem?
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: obnova 14-ke

Odgovor Napisal/-a Kamion »

2mm tolerance???
To je nekam preveč, navadno se podloži da je pod 0,5mm, najbrž se ti premika celoten menjalnik namesto da bi se trn premikal...
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
gasper mahkota
vplinjač
Prispevkov: 342
Pridružen: Pe Maj 28, 2010 8:37 am
Kraj: bliZ Domžal

Re: obnova 14-ke

Odgovor Napisal/-a gasper mahkota »

če je menjalna gred trda, potem je lahko vijak za izpust olja predolg.
Uporabniški avatar
klemn
auspuh lager
Prispevkov: 20
Pridružen: Če Jun 12, 2014 5:35 pm

Re: obnova 14-ke

Odgovor Napisal/-a klemn »

Kamion napisal/-a:2mm tolerance???
To je nekam preveč, navadno se podloži da je pod 0,5mm, najbrž se ti premika celoten menjalnik namesto da bi se trn premikal...
se opravičujem 0.2mm je tolerance samo narobe sem napisal
Odgovori