apn 6s - colibri 15sl

Predstavite nam svoj projekt
Uporabniški avatar
tomosAPN6s
batzajla
Prispevkov: 36
Pridružen: Ne Feb 02, 2014 11:58 am

apn 6s - colibri 15sl

Odgovor Napisal/-a tomosAPN6s »

Če se vam da prebrat preberte, projekt za nekatere ni nič posebnega, zame je ok.. Uglavnm, januarja sem kupil original, zelo lepo ohranjen tomos apn 6s (predstavljen v "moj moped"). Veliko jih je reklo, da ga je najbolje pustiti original, ker je lep in ohranjen, ampak sem dober mesec nazaj kupil cilinder, glavo, koleno in bing 18 od tomosa colibrija 15 sl. Stvari sem dobil za zelo poceni (razlog zakaj sem kupil, vse skupaj 110€) od nekega Tomota s Hrvaške, ki je ravno praznil/čistil garažo. Vse mi je pripeljal skoraj pred hišo, ker je imel v bližini ravno službeni sestanek.. Uglavnem bing 18 in koleno sem kasneje prodal za 50€, tako da sem dobil glavo in cilinder za približno 60€. Cilinder ima vrtnino 38 mm in je povsem originalen, glava pa lepo ohranjena original. Iz jmpb-ja sem naročil dellorto phbg 19, filter in še nekaj drobnarij, danes pa sem to dobil. S Simonom (Kvas) sva nekak zmenjena za custom izpuh in za koleno uplinjača. Skupaj bom sestavil šele čez dober mesec, ko bo narejen izpuh in koleno, mudi se mi pa nikamor. Spodaj imam tudi nekaj slik, se opravičujem za slabo kvaliteto, slikane so bile z mojim zjahanim htc-jem, ampak se da vidit. Prosim za komentarje, mnenja. Motor bo primern za vsakdanjo uporabo. Lp :)

Slika

Slika
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: apn 6s - colibri 15sl

Odgovor Napisal/-a koroman »

odlično! edino eno stvar bi naredil drugače - kupil bi dellora brez tiste sponke s priklopom za gumo, saj tak način povezave vplinjaša na koleno bolje blaži vibracije ki nastajajo
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
Uporabniški avatar
tomosAPN6s
batzajla
Prispevkov: 36
Pridružen: Ne Feb 02, 2014 11:58 am

Re: apn 6s - colibri 15sl

Odgovor Napisal/-a tomosAPN6s »

koroman napisal/-a:odlično! edino eno stvar bi naredil drugače - kupil bi dellora brez tiste sponke s priklopom za gumo, saj tak način povezave vplinjaša na koleno bolje blaži vibracije ki nastajajo
Vem to sem edino malo zabluziv, ampak ok se bo prežvel :) Hvala
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: apn 6s - colibri 15sl

Odgovor Napisal/-a Pich »

Kaj je bilo pa z bingom narobe?
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
tomosAPN6s
batzajla
Prispevkov: 36
Pridružen: Ne Feb 02, 2014 11:58 am

Re: apn 6s - colibri 15sl

Odgovor Napisal/-a tomosAPN6s »

Pich napisal/-a:Kaj je bilo pa z bingom narobe?
Nekdo ga je krvavo rabil, imel sem ga možnost prodat za dober denar, dellorto 19 je pa po mojem še vseeno boljši in lažji za nastavit.
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: apn 6s - colibri 15sl

Odgovor Napisal/-a Pich »

Če bi imel binga z original filtrom, bi ga dal samo gor brez nastavljanja. Zakaj je že boljši dell?
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
tomosAPN6s
batzajla
Prispevkov: 36
Pridružen: Ne Feb 02, 2014 11:58 am

Re: apn 6s - colibri 15sl

Odgovor Napisal/-a tomosAPN6s »

Pich napisal/-a:Če bi imel binga z original filtrom, bi ga dal samo gor brez nastavljanja. Zakaj je že boljši dell?
Ta dell je mau večji, nimam konkretnih argumentov zakaj je bolši (lažja nastavitev, natančna izdelava, bing zmeče čez filter velik več bencina kot delorto, vsi ga pohvalijo, bing-a žal ne..), upošteval sem mnenja in izkušnje ostalih :)
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: apn 6s - colibri 15sl

Odgovor Napisal/-a Pich »

Binga se da prav tako dobro nastaviti in ne zmeče čez filter prav nič več bencina kot dellorto. Blowback je odvisen od kota odpiranja ne od znamke uplinjača.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: apn 6s - colibri 15sl

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Za binga dize najdet je projekt in pol, za dellorto skočiš v Domžale do Jerasa, ki ima 95% diz na zalogi.
Tadi
vplinjač
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Feb 18, 2011 5:31 pm
Kraj: Sevnica

Re: apn 6s - colibri 15sl

Odgovor Napisal/-a Tadi »

Lahko pa vzameš dell'orto dize in jim vrežeš metrični navoj.
Odgovori