TOMOS BT

Predstavite nam svoj moped
MrSonY
zažgan bat
Prispevkov: 93
Pridružen: To Jun 29, 2010 11:08 pm
Kraj: Vodice

TOMOS BT

Odgovor Napisal/-a MrSonY »

No pa je pri bajt še ena zverina.
V projektu je odnova kot do sedaj vseh ostalih mopedov. Dobiu sm ga včeri in sicer kompletn le brez mašine. Za papirje se bom probov še zment drugače bom pa mogu poiskt neke papirje s ploščico...
Pa naj še slike govorijo:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Pa še en nasvet potrebujem pri rji. Bral sem že razne postopke kako se rjo rešuje pa nevem kaj vse. zdaj pa imam problem z rjo na prvih vilcah za katero mislm da še ni tko zlo globoka da bi se dal kaj rešt. Zato bi vas prosu za kakšn čim bolši postopk kako se znebiti vsaj večjega dela rje... Slika vilc:

Slika

Lp. in hvala :)
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: TOMOS BT

Odgovor Napisal/-a si_me »

Tukaj se vidi, da je rja že kar načela prednje vilice, zgoraj se lušči.. S čiščenjem se sicer rje znebiš, problem pa je v tem, da nimaš zaščite pred ponovnim rjavenjem pa tudi po taki grobi površini semeringi nebodo držali.. Vilice lahko rešiš, če jih razdreš in daš teleskope na hardkromanje ali pa preprosto dobiš boljše. :)
MrSonY
zažgan bat
Prispevkov: 93
Pridružen: To Jun 29, 2010 11:08 pm
Kraj: Vodice

Re: TOMOS BT

Odgovor Napisal/-a MrSonY »

spodaj ko so gume od vilic ki prikrivajo semeringe so teleskopke cisto lepe problem je samo tukj zgorj in lej probal bi nimam kaj zgubit... glede na to da mam pa motor zase pa mislm da ni problema če bi se sulčajn hotl še kj šert k bo zanj bolš poskrblen... prosu bi kot sm reku za kakšn recept kako se saj mal rešt glede na to da je na desnem kraku čist površinska rja... slišu sm za neko pucanje s "šmir" žajfo ali pa s tistim VIM čistilom za roke in vodo... predlogi?
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: TOMOS BT

Odgovor Napisal/-a Kamion »

Uf, a zadnji blatnik je guma tako uničila? :?
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: TOMOS BT

Odgovor Napisal/-a tomosak »

Če imaš možnost reši to rjo z elektrolizo rje.. tuki imaš celoten postopek--> https://www.youtube.com/watch?v=54ADeB6V1rQ , sem zadevo sam sprobal in je najboljši način za odstranit rjo poleg peskanja, tuki vsaj men tut barve ni razžrlo samo rjo.. :) res super zadeva pa enostavo za zrihtat. Je pa res če je rja že zažrta bo tudi ko bo očiščeno rje šezmerej drglno ob semeringe in jih zna uničt..
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
MrSonY
zažgan bat
Prispevkov: 93
Pridružen: To Jun 29, 2010 11:08 pm
Kraj: Vodice

Re: TOMOS BT

Odgovor Napisal/-a MrSonY »

ne ni zdrgnla guma, je v loku odrezan kot vidte guma je drugačnejša hh ;) majstri pač... ja pa sej ni do semeringov... bomo neki poizkusl ja...
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: TOMOS BT

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

MrSonY napisal/-a:ne ni zdrgnla guma, je v loku odrezan kot vidte guma je drugačnejša hh ;) majstri pač... ja pa sej ni do semeringov... bomo neki poizkusl ja...
Nov hardkrom bo rešil problem. Ne vem pa kakšne so cene.
Za njih sem slišal od mojstra ki hona cilindre in preša gredi da dobro zrihtajo :
http://www.hartchrom.si/index.php/trdo-kromanje
franc
vplinjač
Prispevkov: 385
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: TOMOS BT

Odgovor Napisal/-a franc »

Purol, s tem je meni še najlažje odstranit rjo in ne dela škode (pregrobo sredstvo ti bo naredilo škodo še na tistem kar je dobrega.
lp
Uporabniški avatar
brejker
vplinjač
Prispevkov: 290
Pridružen: Ne Mar 27, 2011 12:16 am
Kraj: Kamnik

Re: TOMOS BT

Odgovor Napisal/-a brejker »

Lepa zbirka Tomosov v garaži! Pohvale!
Upam, da se papirji rešijo brez komplikacij.
Kolk leti?A gre potazadni?A gre do tačke?Ajkej piln?
Projekt: Tomos BT - Café racer
MrSonY
zažgan bat
Prispevkov: 93
Pridružen: To Jun 29, 2010 11:08 pm
Kraj: Vodice

Re: TOMOS BT

Odgovor Napisal/-a MrSonY »

hehe teh 5 tomosov tukj je komj polovica se lahk mal pohvalm upam da :)
no tukj je pa rezultat današnjega dela brez elektroliza in trdega kromiranja...

Slika
Zaklenjeno