gokart

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
Base
batzajla
Prispevkov: 25
Pridružen: Po Dec 16, 2013 9:56 pm

gokart

Odgovor Napisal/-a Base »

Zdravo. Za projektno nalogo imamo namen narediti gokart z apn 6 mašino.
Vsi imamo nekaj izkušenj s predelavo tomosovih mopedov in mašin a v takšen projekt se še nikoli nismo spustil.
Šasija je narejena po zgledu pravega gokarta. Zanima me iz kakšnega materiala naj bo zadnja os ter kako predelati mašino da bo imela dovolj moči za gokart.
Mislili smo dat mašino iz mojega mopeda (42mm bat, bing 18 oz dellorto 21).

Prosim za nasvete , ker sem prepričan, da se je kdo že lotil kakšnega podobnega projekta.

LP
Uporabniški avatar
LauraTomos
batzajla
Prispevkov: 34
Pridružen: So Maj 10, 2014 8:46 am
Kraj: Slovenija :D

Re: gokart

Odgovor Napisal/-a LauraTomos »

Probaj si malo pogledat, kak obi zgledalo ogrodje: https://www.youtube.com/watch?v=cpqtr7ADDRw
Tuki je pa tak gokart kokr se zagre ;) : https://www.youtube.com/watch?v=ly29vV__nvw
Sami oldtimerji pr bajt ;)
Uporabniški avatar
rocky
auspuh lager
Prispevkov: 18
Pridružen: Po Sep 26, 2011 6:49 pm

Re: gokart

Odgovor Napisal/-a rocky »

Tukaj je opisan en zanimiv projekt: viewtopic.php?f=8&t=14575 To je gokart iz drugega posnetka.

Lp.
Uporabniški avatar
Base
batzajla
Prispevkov: 25
Pridružen: Po Dec 16, 2013 9:56 pm

Re: gokart

Odgovor Napisal/-a Base »

sem že pregledal temo po dolgem in počez ter pogledal vse videe na youtubu.

Zanima me kje se lahko kupi oz kako narediti zadnjo os na katero pride pritrjen zobnik in kolesa.

Ter kako modificirati mašino da bo vlekla oz da bo dovolj navora.

LP
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: gokart

Odgovor Napisal/-a Kamion »

Vpetje zobnikov in pesta je najbolje dati nekomu da jih postruži in se jih nato privari na neko cev, ki bo dovolj močna. To cev se uležaji z takimi ležaji z ohišji, ki jih nato privijačiš/privarih na okvir.
stojeci_lezaj_ubc_bearing_ucp__ohisje_iz_sive_litine__premer__50_mm__27_600_n__20_100_n_CO197244.jpg
Tukaj vidiš izvedbo:
71_1276884194.jpg
Če želiš navor, je najbolje da dobiš eno CTX mašino, ampak to je najbrž zunaj vaših finančnih okvirjev.
Če pa želiš navor na APN mašini, montiraj gor Lamo cilinder.

LP M
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
Uporabniški avatar
rocky
auspuh lager
Prispevkov: 18
Pridružen: Po Sep 26, 2011 6:49 pm

Re: gokart

Odgovor Napisal/-a rocky »

Base napisal/-a:sem že pregledal temo po dolgem in počez ter pogledal vse videe na youtubu. Zanima me kje se lahko kupi oz kako narediti zadnjo os na katero pride pritrjen zobnik in kolesa. Ter kako modificirati mašino da bo vlekla oz da bo dovolj navora.


LP
Zadnjo os je najbolše da poiščeš na odpadu od kakega štirikolesnika itd.
Ali pa če imaš to možnost izdelaš sam.

Glede tuninga bi ti priporočal lamo cilinder na forumu je pod kategorijo prodam nekaj ponudb.
Lahko kupiš že postružen cilinder da paše na apn bloke ali kupiš original in to narediš sam.
Karburator je poceni varjanta bing 18, ki pa je bolj nula. Priporočal bi ti dellorto.
Izpuh lahko izdelaš sam ali pa gor obesiš bt lipnik, ki ga boš moral verjetno malo predelat, da nebo štrlel v zrak. Če pa ti finance to dopuščajo ti priporočam nek cilinder kit.

Če malo pobrskaš po forumu je o tuningu dosti napisanega. Preden pa začneš pa ti svetujem da prebereš to knjigo: viewtopic.php?f=65&t=3628
Uporabniški avatar
Base
batzajla
Prispevkov: 25
Pridružen: Po Dec 16, 2013 9:56 pm

Re: gokart

Odgovor Napisal/-a Base »

ISkreno se zahvaljujem za vse nasvete, ki so zelo uporabni. Vsekakor bomo sproti obveščali o izdelavi kolikor bo dopuščal čas. Za knjigo sem pa res hvaležen saj sem jo že iskal v mestni knjižnici a je nisem dobil. VSekakor hvala in vsak nasvet je dobrodošel.

LP
Odgovori