Tomos revival na novo

Vse kar vam pade na pamet
nejko20
auspuh lager
Prispevkov: 1
Pridružen: Pe Apr 05, 2013 9:08 pm

Tomos revival na novo

Odgovor Napisal/-a nejko20 »

http://www.tomos.si/slo/modeli/moped/revival-ts-45 Na spletni strani se na novo pojavo model revival ts 45. Pa me zanima kaj vi mislite o tej potezi tomosa. Ker moje osebno mnenje je da ta model ni eden izmed lepsih, in me prav zanima kolko jih bodo prodali.

Ob priliki bi pa rad se potozo da na svojega flexerja cakam tri tedne pa se zdaj mi ne znajo povedeta kdaj pridejo. Zato me cudi da dajejo nov model na trg ce se zdaj nemorejo zadovolit strank z obstojecim. :twisted:

Pa lep mopedisticni pozdrav
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Tomos revival na novo

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

nejko20 napisal/-a:http://www.tomos.si/slo/modeli/moped/revival-ts-45 Na spletni strani se na novo pojavo model revival ts 45. Pa me zanima kaj vi mislite o tej potezi tomosa. Ker moje osebno mnenje je da ta model ni eden izmed lepsih, in me prav zanima kolko jih bodo prodali. Ob priliki bi pa rad se potozo da na svojega flexerja cakam tri tedne pa se zdaj mi ne znajo povedeta kdaj pridejo. Zato me cudi da dajejo nov model na trg ce se zdaj nemorejo zadovolit strank z obstojecim. :twisted:


Pa lep mopedisticni pozdrav
bolše da prodajo do zadnjega mopeda kot pa da jim ostajajo v skladišču ... se pa strinjam, da bi lahko tomos spet zalaufal z polno paro in zaposlil nazaj nekaj ljudi, da bi lahko zadovoljevali potrebe trga, vendar jim trenutna gospodarska in finančna vrjetno tega ne dopušča ... srečni smo lahko da delajo še tisto kar delajo ...
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: Tomos revival na novo

Odgovor Napisal/-a Kamion »

Prvo: to sploh ni nov model, star je že najmanj nekaj let. Je pa model namenjen predvsem za ameriko (Američani jih ljubijo), tako kot npr. streetmate.

Glede tomosove spletne strani: ni nujno da trenutno prodajajo vse kar je na spletni strani in ni nujno da je vse kar prodajajo na spletni strani.

Baje pa da so v ameriki vsi novi slovenski tomosi razprodani in da americani pokupijo vsako pošiljko kj pride tja, tako da se ne čudim da ti čakaš. Pa še to je: tomose trenutno sestavljajo v skupinah po nekje 20 mopedov nekega modela, sestavljajo jih ne na traku temveč po etapah - najprej 20 mašin, nato 20 grustov itn...

LP M
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Tomos revival na novo

Odgovor Napisal/-a Pich »

Največja napaka, ki jo dela Tomos je ta, da so vsi novejši modeli opremljeni z avtomatsko mašino. Morali bi vgrajevati tudi menjalniške mašine, tako bi bili tržno dosti zanimivejši. Jaz in še marsikdo avtomatske mašine niti ne povoha.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: Tomos revival na novo

Odgovor Napisal/-a Kamion »

@pich: Razmišljaš preveč lokalno, v Ameriki, se ne proda niti ena menjalniška mašina ampak Tomos v Ameriki proda največ mopedov, zato so pač vsi modeli prilagojeni za tiste trge kjer se najbolj prodajajo.
Naš trg je tako majhen da v SLO prodajo v celem letu toliko mopedov kot v enem mesecu v Švici... Zato se Tomosu ne splača izdelovati modelov za Slovenijo...

Se pa strinjam da bi bilo lepo vzeti npr. Racing TTja ali pa StreetMata in namontirati menjalniško mašino gor :D

LP M
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Tomos revival na novo

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

Kamion napisal/-a:@pich: Razmišljaš preveč lokalno, v Ameriki, se ne proda niti ena menjalniška mašina ampak Tomos v Ameriki proda največ mopedov, zato so pač vsi modeli prilagojeni za tiste trge kjer se najbolj prodajajo.
Naš trg je tako majhen da v SLO prodajo v celem letu toliko mopedov kot v enem mesecu v Švici... Zato se Tomosu ne splača izdelovati modelov za Slovenijo...

Se pa strinjam da bi bilo lepo vzeti npr. Racing TTja ali pa StreetMata in namontirati menjalniško mašino gor :D

LP M
saj ne rabijo tople vode odkrivat ... iz alpinota da motor na Racinga TT in je to to...
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Tomos revival na novo

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

tut am6 mašinca ni slaba...
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Tomos revival na novo

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

zankrzan napisal/-a:tut am6 mašinca ni slaba...
licenca ni zastonj ... če bi jih pa kupovali bi bile pa še cene tolko bolj zasoljene kot so že ...
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Tomos revival na novo

Odgovor Napisal/-a Pich »

Pa saj Tomosova mašina ne rabi dosti sprememb, pa bi lahko bila celo boljša od am mašine.
Slabosti Tomosove menjalniške mašine so samo v hodu bata, vpetju košare sklopke in malo prešvoh košara sklopke. Hod bi moral biti 39,7-39,3, vpetje košare na zvezdo in malo ojačana košara.
Mislim, da teh slabosti ni tako težko odpraviti.

Kar se tiče Ameriškega trga je stvar taka. Če jim ne ponudiš, jim tudi prodati ne moreš.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: Tomos revival na novo

Odgovor Napisal/-a Kamion »

Dvomim da bi prodali kakšno menjalniško mašino, ker tam je le 3% avtov z ročnim menjalnikom....

Strinjam se pa da bi lahko za male stroške naredili menjalniško mašino ki bi bila veliko boljša...
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
Odgovori