Pritrditev registerske tablice z vijaki

Vse kar vam pade na pamet
Odgovori
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Pritrditev registerske tablice z vijaki

Odgovor Napisal/-a Kamion »

A kdo ve, a je dovoljena pritrditev registrske tablice z vijaki (to pomeni tudi prevrtati rablico)?

Tukaj na koncu piše:
...
Namesto, da uporabite krhke plastične okvirje, tablice lahko privijete še danes, pri tem pa ne smete poškodovati nobene izmed uradnih oznak na njih. Vijaki so torej lahko le na beli površini. Z uporabo kompozitnih lepil je mogoče tablico na karoserijo tudi prilepiti.
...
Iskal sem ampak v uradnih listih piše le:
(4) Registrske tablice in preizkusne tablice, razen tablic za vozila kategorij L, O, T, C in R so pritrjene na prednji in zadnji strani vozila. Tablice, ki so pritrjene na vozilo ne smejo biti upognjene ali kako drugače deformirane. V skladu z Zakonom o varnosti cestnega prometa (Uradni list RS, št. 51/05 – uradno prečiščeno besedilo, v nadaljnjem besedilu: zakon), morajo biti tablice varno pritrjene na način in na mestu, ki ga je za ta namen predvidel proizvajalec vozila tako, da so nezakrite, dobro vidne, lahko berljive in ne smejo biti dodatno prevlečene ali prekrite s kakršnokoli snovjo.
Ker tile se okvirčki kar lomijo in se bojim da izgubim tablico.
Kakšno je vaše mnenje?

LP M
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Pritrditev registerske tablice z vijaki

Odgovor Napisal/-a macula »

Jaz jo vedno vijačim. Dva vijaka M6 z okrolo glavo imbus, pa samovarovalno matico in veliko podložko na drugo stran in drži. Vsi motoristi ki jih poznam tako delajo, tudi problemov ni. Edino, mislim da ti zaračunajo 15eur ko tablico vrneš, ker je poškodovana, to je pa itak vsaka po nekem času. ;)
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
folc
auspuh
Prispevkov: 818
Pridružen: So Okt 29, 2011 7:42 pm
Kraj: okolica Idrije

Re: Pritrditev registerske tablice z vijaki

Odgovor Napisal/-a folc »

pa izvijač/imbus moreš met sabo, če se kaj naredi da lahko tablco takoj dol snameš (policaji). to je po novem, nemalo nazaj pa tega nisi smel
dizel sploh ne! :)
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Pritrditev registerske tablice z vijaki

Odgovor Napisal/-a macula »

Kaj si hotel s tem povedat?
A da ti policaji vzamejo tablico če se kaj naredi, ali da ti pobegneš s tablico? V drugem primeru si na slabšem ko te dobijo (po št. šasije)
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
folc
auspuh
Prispevkov: 818
Pridružen: So Okt 29, 2011 7:42 pm
Kraj: okolica Idrije

Re: Pritrditev registerske tablice z vijaki

Odgovor Napisal/-a folc »

macula napisal/-a:Kaj si hotel s tem povedat?
A da ti policaji vzamejo tablico če se kaj naredi, ali da ti pobegneš s tablico? V drugem primeru si na slabšem ko te dobijo (po št. šasije)
prvi primer: da ti policaji tablco vzamejo
dizel sploh ne! :)
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Pritrditev registerske tablice z vijaki

Odgovor Napisal/-a macula »

Ma nej odnesejo kukr hočejo, če sesujem mi bo za tisto prav vseeno.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Pritrditev registerske tablice z vijaki

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

lahko se jo privijači, prikoviči, ali kako drugače fiksno pritrdi na mesto, ki je tovarniško namenjeno za to ... samo najboljše je privijačit da če ti vzamejo tablico oz ti poteče registracija da enostavno odvijačiš dol pa je ... dovoljen je tudi obojestranski lepilni trak ...
Starie
zobnik
Prispevkov: 163
Pridružen: Ne Sep 19, 2010 8:11 pm

Re: Pritrditev registerske tablice z vijaki

Odgovor Napisal/-a Starie »

macula napisal/-a:Edino, mislim da ti zaračunajo 15eur ko tablico vrneš, ker je poškodovana, to je pa itak vsaka po nekem času. ;)
V sredo prejšnji teden sem vrnil (odjavil) tablico, ki je bila zlomljena na pol in je imela že zaradi tega 4 luknje (da sem jo preko kosa pleha skupaj prišraufal) + 2 dodatni luknji v katerih sta bila vijaka, ki sta jo pritrjevala na nosilec na blatniku.

Na upravni enoti ni nobeden nič rekel.
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Pritrditev registerske tablice z vijaki

Odgovor Napisal/-a macula »

Starie napisal/-a:
macula napisal/-a:Edino, mislim da ti zaračunajo 15eur ko tablico vrneš, ker je poškodovana, to je pa itak vsaka po nekem času. ;)
V sredo prejšnji teden sem vrnil (odjavil) tablico, ki je bila zlomljena na pol in je imela že zaradi tega 4 luknje (da sem jo preko kosa pleha skupaj prišraufal) + 2 dodatni luknji v katerih sta bila vijaka, ki sta jo pritrjevala na nosilec na blatniku.

Na upravni enoti ni nobeden nič rekel.
Super, potem sem jaz narobe slišal. :)
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Pritrditev registerske tablice z vijaki

Odgovor Napisal/-a filius »

macula napisal/-a:
Starie napisal/-a:
macula napisal/-a:Edino, mislim da ti zaračunajo 15eur ko tablico vrneš, ker je poškodovana, to je pa itak vsaka po nekem času. ;)
V sredo prejšnji teden sem vrnil (odjavil) tablico, ki je bila zlomljena na pol in je imela že zaradi tega 4 luknje (da sem jo preko kosa pleha skupaj prišraufal) + 2 dodatni luknji v katerih sta bila vijaka, ki sta jo pritrjevala na nosilec na blatniku.

Na upravni enoti ni nobeden nič rekel.
Super, potem sem jaz narobe slišal. :)
Vsaka rabljena tablica gre v uničenje, tako da nima fore al je brez luken ali jih ima 20...

Js zmer dam tablico v okverček + silikon zadej, da ne vibrira oz da ne odpade, drži pa ko ps silikon ko se ornk posuši.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Odgovori