Dobre ture po Sloveniji

Vse kar vam pade na pamet
Uporabniški avatar
jerc
vplinjač
Prispevkov: 256
Pridružen: Pe Avg 09, 2013 2:14 pm
Kraj: Gorenja vas

Dobre ture po Sloveniji

Odgovor Napisal/-a jerc »

Tukaj notri lahko napišete kje se da kaj dobro, lepo vozit z mopedom(poudarek na moped, ne 650 ccm motor :D ) - kje so dobre ture.
Se mi zdi, da bi bilo dobro si pred začetkom sezone malo izmenjati ideje, da bomo znali dobro izkoristiti sončne vikende 8-)

Jaz vam predlagam pot od Grosupelj do Novega Mesta (lahko potegnete tudi do Brežic naprej) ob avtocesti. Cesta je lepa, vidiš veliko naše lepe Slovenije, prometa pa skoraj nič, ker so vsi na avtocesti :). Posledično ti sploh ne vzame tako veliko časa kot se zdi na prvi pogled, pa tudi nimaš nonstop nekoga za seboj. Lansko poletje sem naredil to pot z mojo APN 6 in sem preživel res lep dan :) .

Za okras pa še slika z izleta:
http://shrani.si/f/3L/4i/2j5oRtnQ/img0099.jpg
iskrademon
auspuh
Prispevkov: 908
Pridružen: To Nov 01, 2011 6:06 pm

Re: Dobre ture po Sloveniji

Odgovor Napisal/-a iskrademon »

Koliko je pa to kaj kilometrov? Tudi sam bom naredil eno turo do brežic samo iz druge strani :D
Drugače pa lep apn?
Uporabniški avatar
jerc
vplinjač
Prispevkov: 256
Pridružen: Pe Avg 09, 2013 2:14 pm
Kraj: Gorenja vas

Re: Dobre ture po Sloveniji

Odgovor Napisal/-a jerc »

iskrademon napisal/-a:Koliko je pa to kaj kilometrov? Tudi sam bom naredil eno turo do brežic samo iz druge strani :D
Drugače pa lep apn?
ViaMichelin mi pravi d je to 91 km. Sam pa nism lih prov zlo izračunavou k sm meu ceu dan časa in prenočišče u Brežicah :D
Pa hvala :)
akasa
vplinjač
Prispevkov: 444
Pridružen: Ne Jul 25, 2010 4:59 pm
Kraj: bliz krškega

Re: Dobre ture po Sloveniji

Odgovor Napisal/-a akasa »

Če mate ture proti brežicam oz. krškem čez vikend potem se ustaute na racelendu ;)
Uporabniški avatar
jerc
vplinjač
Prispevkov: 256
Pridružen: Pe Avg 09, 2013 2:14 pm
Kraj: Gorenja vas

Re: Dobre ture po Sloveniji

Odgovor Napisal/-a jerc »

akasa napisal/-a:Če mate ture proti brežicam oz. krškem čez vikend potem se ustaute na racelendu ;)
a ta vikend al kerkol vikend? :)
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Dobre ture po Sloveniji

Odgovor Napisal/-a tomosak »

jerc napisal/-a:Tukaj notri lahko napišete kje se da kaj dobro, lepo vozit z mopedom(poudarek na moped, ne 650 ccm motor :D ) - kje so dobre ture.
Se mi zdi, da bi bilo dobro si pred začetkom sezone malo izmenjati ideje, da bomo znali dobro izkoristiti sončne vikende 8-)

Jaz vam predlagam pot od Grosupelj do Novega Mesta (lahko potegnete tudi do Brežic naprej) ob avtocesti. Cesta je lepa, vidiš veliko naše lepe Slovenije, prometa pa skoraj nič, ker so vsi na avtocesti :). Posledično ti sploh ne vzame tako veliko časa kot se zdi na prvi pogled, pa tudi nimaš nonstop nekoga za seboj. Lansko poletje sem naredil to pot z mojo APN 6 in sem preživel res lep dan :) .

Za okras pa še slika z izleta:
http://shrani.si/f/3L/4i/2j5oRtnQ/img0099.jpg
Slikano na Medvedjeku :)
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
akasa
vplinjač
Prispevkov: 444
Pridružen: Ne Jul 25, 2010 4:59 pm
Kraj: bliz krškega

Re: Dobre ture po Sloveniji

Odgovor Napisal/-a akasa »

jerc napisal/-a:
akasa napisal/-a:Če mate ture proti brežicam oz. krškem čez vikend potem se ustaute na racelendu ;)
a ta vikend al kerkol vikend? :)
Kdaj kol, ko je vreme za na motor :D ponavad se kej dogaja (predvsem popoudne pa proti večru) Zanimivo je predvsem k je timeatack...
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Dobre ture po Sloveniji

Odgovor Napisal/-a macula »

Jaz sem iz idrije in je dobra spomladanska fura preko primorske, če grem sepravi:
Idrija - Planina - Postojna - Razdrto - Vipava - Ajdovščina - Nova Gorica - Kanal - Most na Soči - Slap ob idrijci - Idrija

Že v Idriji se lahko vidi precej zanimivih stvari, predvsem če ste tujec. Pot se lahko za 10km tudi zamakne iz Idrije proti Idrijski Beli, kjer je naravno kopališče, divje jezero itd..
Potem iz Idrije sledi 10km dolg odsek zanimivih ovinkov, ki so predvsem za moped zelo dobro oblikovani, saj so hitrosti idealne tja do 70km/h.
Pot poteka preko Godoviča, Hotedršice in Kalc mimo krasnega planinskega jezera (čas po padavinah) do motorističnega bisera Planine, kjer je znano zbirališče motoristov, ki radi uživajo v planinskih ovinkih (se opravičujem nisem našel boljše slike od planinskih ovinkov).
Sledi Postojna in Razdrto, kjer na desni strani ves čas obkrožamo goro Nanos. Tu se že pozna topli vpliv iz morja.
Vstopamo v Vipavsko dolino, kjer naši mopedi zaradi močne burje ne dosežejo več kot 15km/h proti vetru a z vetrom grejo neverjetnih 120km/h :D
Preko Ajdovščine in Nove gorice prispemo do doline reke Soče, kjer cesta od tam naprej ves čas poteka ob sami reki. Tu lahko vidimo najprej 18m visok most v Kanalu, naprej po dolini pa prispemo do Mosta na soči, kjer se nam odpre pogled na jezero.
Pot nadaljujemo po dolini reke Idrijce, kjer spet sledi 30km dinamičnih ovinkov zelo primernih za mopede :)
Vmes se lahko butnemo iz mosta ki gre čez reko Sočo ali pa iz mosta preko Idrijce v kraju Slap ob Idrijci. Verjemite, voda je bolj čista kot v Portorožu :D

To je ta moja fura, ki jo naredim na pomlad da preluftam motorček :D
Priponke
Divje jezero
Divje jezero
Most na Soči - Slap ob Idrijci
Most na Soči - Slap ob Idrijci
Slap ob Idrijci
Slap ob Idrijci
Most na Soči
Most na Soči
Kanal
Kanal
Nanos
Nanos
Ovinki v planini
Ovinki v planini
Planinsko jezero
Planinsko jezero
Idrija
Idrija
Potek poti
Potek poti
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
jerc
vplinjač
Prispevkov: 256
Pridružen: Pe Avg 09, 2013 2:14 pm
Kraj: Gorenja vas

Re: Dobre ture po Sloveniji

Odgovor Napisal/-a jerc »

hudo! :D ej tole pa definitivn grem, tud nism tok deleč od tebe (Gorenja vas) ;)
pa res dobr opis! evo prou vedu sm d se splača tako temo odpret :)
zanski18
zobnik
Prispevkov: 177
Pridružen: Ne Okt 09, 2011 2:09 pm

Re: Dobre ture po Sloveniji

Odgovor Napisal/-a zanski18 »

Prekmurje - goricko
Odlicni ovinki, lepa okolica, dosti za videt
Nic prometa
Nic policije :mrgreen:
Odgovori