Tomos BT sleeper

Predstavite nam svoj projekt
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Tomos BT sleeper

Odgovor Napisal/-a KVAS »

Pozdravljeni.

Predstavljam svoj nov projekt, v bistvu bo le nadgradnja prejšnega zato se lahko stara tema zaklene. Sleeper zato, ker bo na zunaj moped videt dokaj originalen (mogoče malo bolj športen), mašina bo pa kr fino porihtana. Originalen bo zato da ga bom lahko registriru. Kar se zunanjosti tiče bo aero prednji blatnik, maska originalna za 50mm spuščena, original tank in stranske plastike ter ATX zadnji konec. Naredu sm tudi novo belanco, podobno kot N model.

Za mašino bom uporabu enake bloke kot prej, torej lamelno sesanje v karter. Cilinder bo od Alpinota na katerga sem vložil že veliko dela. Najprej je blo treba pošvasati zgorno steno izpušnega kanala, saj zaradi premalo mesa prideš skozi steno ob piljenju na ''velike'' kote. Sesalni kanal sem zaliu z aluminijem, vlilava sva skupaj s soforumašen zankrzan ker on dela podobno predelavo kot jaz. Dodatni pretočni, ki bojo potekali po zgorni strani cilindra mi je ''skopau'' cerar na potopno erozijo, mene čaka samo še prebijanje kanalov skozi steno cilindra. Izbolšal sem tudi sesalni sistem, tkoda upam da bo mašina zapela kot je treba. Naredu se bo tudi nov izpuh in po potrebi nov vložek za glavo. To je za enkrat to, spodaj prilagam par slikc s telefona malo za občutek, ju3 pa pridejo kvalitetne slike. Cilj je da se moped mašinsko poštima do meetinga, da se bomo mal pelal.

Aero blatnik in spuščena maska

Slika

Homemade livarski lonček in cilinder

Slika

Zatesnjen sesalni kanal z bakreno pločico in lesenimi šponerji

Slika

Zalit sesalni kanal

Slika

Priprava cilindra za EDM

Slika

Elektroda za EDM

Slika

In še sam postopek

Slika

LP, Simon
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: Tomos BT sleeper

Odgovor Napisal/-a golnar »

všeč. zelo lušten cilinder bo.
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Tomos BT sleeper

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

konkretno :) kar tak naprej ;)
Uporabniški avatar
sinko.dejan
predelana mašina
Prispevkov: 1620
Pridružen: So Dec 11, 2010 4:42 pm
Kraj: Šentjernej

Re: Tomos BT sleeper

Odgovor Napisal/-a sinko.dejan »

Zalo lepo delaš. Pohvalno ;)
Lahko vprašam kaj pomeni EDM?
Motor ---> moja DRUGA ljubezen...
Garaža --- > moj dom...
Adrenalinska vožnja ---> moje življenje...
bencin -------->moja KRI
Uporabniški avatar
cerar
Mojster
Prispevkov: 1502
Pridružen: To Sep 22, 2009 5:26 pm

Re: Tomos BT sleeper

Odgovor Napisal/-a cerar »

sinko.dejan napisal/-a:Zalo lepo delaš. Pohvalno ;)
Lahko vprašam kaj pomeni EDM?
Electric Discharge Machine oz. potopna erozija
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
Loredan
Mojster
Prispevkov: 136
Pridružen: To Dec 08, 2009 5:41 pm
Kraj: Okolica Kopra

Re: Tomos BT sleeper

Odgovor Napisal/-a Loredan »

js delam skoraj identičen projekt; (Bt za registrirat, sesanje v karter), še pred kratkim sem imel v mislih isti cilinder ker se mi zdi odličen, ampak sem se odločil za enega drugega cenejšega..komaj čakam da vidim končen izdelek...kako veš da ne bo odpadel ven odlitek ko boš zerodiral pretočne?
Uporabniški avatar
brejker
vplinjač
Prispevkov: 290
Pridružen: Ne Mar 27, 2011 12:16 am
Kraj: Kamnik

Re: Tomos BT sleeper

Odgovor Napisal/-a brejker »

Kvaso končaj tega volka v ovčji preobleki in ga daj na stran.

Kasneje kakšen drug projekt. Tale BT se mi zdi, da je doživel že 1000 in eno preobrazbo :D
Kolk leti?A gre potazadni?A gre do tačke?Ajkej piln?
Projekt: Tomos BT - Café racer
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: Tomos BT sleeper

Odgovor Napisal/-a KVAS »

Loredan napisal/-a:js delam skoraj identičen projekt; (Bt za registrirat, sesanje v karter), še pred kratkim sem imel v mislih isti cilinder ker se mi zdi odličen, ampak sem se odločil za enega drugega cenejšega..komaj čakam da vidim končen izdelek...kako veš da ne bo odpadel ven odlitek ko boš zerodiral pretočne?
Preden sem aluminij odlil, sem v kanal zarezkal žleb tako da ne more pasti ven. Po eroziji se je odlitek začel malo premikati zato sem zgoraj naredil prirobnico in vse skupaj fiksiral z M5 vijakom. Vijak je tudi zaliman z lepilom za vijake, ki zdrži 150°C. Več o tem v nasljednem postu.
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: Tomos BT sleeper

Odgovor Napisal/-a KVAS »

Zdravo!

Danes sem pilil dodatne pretočne kanale. Eden je že skoraj končan, v detajle ga bom spiliu ko bo tudi drugi napiljen do te mere, da bosta res simetrična in enaka. V mašino pride bat GOL pistoni, ojnico mam pa naročeno od derbija vendar dvomim da mi bo uspel porihtat do meetinga ker je čakalna doba okoli dva mesca, naročil smo pa pred enim mescom. Lani sem kupu tudi dve trobenti za Tillotsona čisto iz firbca, da vidim kako se obnese in mogoče probam narediti kakšno svojo. To je zaenkrat to kar se mašine tiče, na slikah pa še celoten moped, ter marzocchi plinski amortizerji, ki sem jih kupu med poletjem na sejmu v Imoli. Amortizerji so dobro ohranjeni, potrebno je zamenjati semeringe, ki jih že imam in en cilinder, ki je preveč zarjavel da bi ga lahko uporabu.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Lp, Simon
PVL
Mojster
Prispevkov: 643
Pridružen: To Sep 08, 2009 9:28 pm

Re: Tomos BT sleeper

Odgovor Napisal/-a PVL »

Lepo sta zrihtala pretoke z erozijo :)
Odgovori