Tomos BT sleeper

Predstavite nam svoj projekt
tomosmania
batzajla
Prispevkov: 36
Pridružen: Sr Apr 06, 2011 8:10 pm

Re: Tomos BT sleeper

Odgovor Napisal/-a tomosmania »

Šubler napisal/-a:Nima upora, nekej gramov pa useeno ima :)
Ja, mogoče tista, ki ji odstružiš lopatice.

Kvas, zanimiv projekt!
Uporabniški avatar
frcooljubljana
zariban cilinder
Prispevkov: 121
Pridružen: Pe Avg 24, 2012 12:05 am
Kraj: Ljubljana/Koper

Re: Tomos BT sleeper

Odgovor Napisal/-a frcooljubljana »

Zanimiv projetk, js bi edino BT zadek gor dal, ma to je stvar okusa :)
lp Koci :D
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Kradem tale podpis, sam je najači :D
Slika
Slika
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: Tomos BT sleeper

Odgovor Napisal/-a KVAS »

frcooljubljana napisal/-a:Zanimiv projetk, js bi edino BT zadek gor dal, ma to je stvar okusa :)
lp Koci :D
Ma ej sm probu tut z BT zadkom, pol je obvezen še BT sedež in stvar ne zgleda več tok racing. Vidu sm dva BT-ja s porezanim BT zadkom, tist pa zgleda kar v redu sam bo zaenkrat takole ostal.
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: Tomos BT sleeper

Odgovor Napisal/-a KVAS »

Danes sm poštimu plinske zadne amortizerje. Eden dela odlično, pri drugem sem pa zaradi delov ki jih je napadla rja mogel malo skombinirati, tako da dela malo slabše. Oba skupaj sem probal na motorju in je razlika proti navadnimi amortizerji velika, res pa da tudi navadnih nisem imel nikoli porihtanih kot je treba. Motor bo zaenkrat tak kot je na sliki, edino mika me da bi spredaj malo vilce skrajšal in tako spredni konec prestavil nižje. To je to za danes, zdej se morm pa zakopat v cilinder in čimprej dokončat. Upam da bo čas za novi izpuh, če ne bom pač starega predelu da se bo prilegal na poštar cilinder.

Slika

Lp, Simon
Loredan
Mojster
Prispevkov: 136
Pridružen: To Dec 08, 2009 5:41 pm
Kraj: Okolica Kopra

Re: Tomos BT sleeper

Odgovor Napisal/-a Loredan »

ful mi je všeč ker si predelau original masko, lepo paše vse skupaj
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: Tomos BT sleeper

Odgovor Napisal/-a KVAS »

Loredan napisal/-a:ful mi je všeč ker si predelau original masko, lepo paše vse skupaj
Ja, ubistvu je samo spuščena za 50 mm in da čisto drugačen videz.
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: Tomos BT sleeper

Odgovor Napisal/-a KVAS »

Dons sm spilu kanal za zgornje pretočne na blokih, ker zdej pridejo širši in višji. Napel sm še mrežico čez zajemalec zraka, ni pa še zanetana ker mi je zmankal netov. Prilagam še sliko lajšanega vztrajnika, ki ga bomo še podrejal. Če bo kdo delu tak vztrajnik naj delilni krog malih lukenj prestavi malo višje, da ne ostane tako ozka stena med velikimi in malimi luknami. Cilinder se uspešno pili, poskusni vžig računam da bo čez ene dva tedna.

Slika

Slika

Slika

Lp, Simon
Uporabniški avatar
folc
auspuh
Prispevkov: 818
Pridružen: So Okt 29, 2011 7:42 pm
Kraj: okolica Idrije

Re: Tomos BT sleeper

Odgovor Napisal/-a folc »

za tvoj projekt mam sam eno besedo: TOP :) res odlično delaš in kar tako naprej
dizel sploh ne! :)
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Tomos BT sleeper

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Zelo lepo si se lotil tega, pohvalno! Lahko vprašam, kateri vžig boš imel gor, ker si omenil pregretje le tega, nisem pa zasledil kateri bo, zato si pol naredil kao hlajenje na pokrovu ?

Drugače pa sam imam 3 takšne vztranjike, z še večjimi luknjami in zaenkrat držijo, ne pa ga preveč tanšat, ker pol pa zna bit zanimivo :)
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: Tomos BT sleeper

Odgovor Napisal/-a KVAS »

DaNiLo napisal/-a:Zelo lepo si se lotil tega, pohvalno! Lahko vprašam, kateri vžig boš imel gor, ker si omenil pregretje le tega, nisem pa zasledil kateri bo, zato si pol naredil kao hlajenje na pokrovu ?

Drugače pa sam imam 3 takšne vztranjike, z še večjimi luknjami in zaenkrat držijo, ne pa ga preveč tanšat, ker pol pa zna bit zanimivo :)
Vžig imam zaenkrat PVL pri katerem naj ne bi bilo težav s pregretjem, ma vseeno je fino če imaš zvrtane lukne za hlajenje. Imam pa še selettro, zaenkrat še nedelujočo pri kateri je treba menda malo bolj pazit na temperaturo.
Odgovori