APN6 Avtomatska sklopka

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Uporabniški avatar
denis213
auspuh lager
Prispevkov: 18
Pridružen: Po Jan 13, 2014 6:15 pm

APN6 Avtomatska sklopka

Odgovor Napisal/-a denis213 »

Zanima me ce si je kdo naredo oz ce je mozno vgradit avtomatsko sklopko v APN6

Hvala za pomoc
Tomos u srcu furam
Uz brdo guram
Uporabniški avatar
folc
auspuh
Prispevkov: 818
Pridružen: So Okt 29, 2011 7:42 pm
Kraj: okolica Idrije

Re: APN6 Avtomatska sklopka

Odgovor Napisal/-a folc »

kaj si si ti zamisliv pod avtomatsko sklopko??
dizel sploh ne! :)
Uporabniški avatar
denis213
auspuh lager
Prispevkov: 18
Pridružen: Po Jan 13, 2014 6:15 pm

Re: APN6 Avtomatska sklopka

Odgovor Napisal/-a denis213 »

Tak ko majo ene 4 taktne masine pa kroseri. Pac da ni treba stiskat sklopke ko saltas brzine.
Tomos u srcu furam
Uz brdo guram
Uporabniški avatar
folc
auspuh
Prispevkov: 818
Pridružen: So Okt 29, 2011 7:42 pm
Kraj: okolica Idrije

Re: APN6 Avtomatska sklopka

Odgovor Napisal/-a folc »

in kaj ti bo to pomagalo? bi dav za ta kič lih 4x tok kt je moped vredn. a je tok težko sklopko stisnt?
dizel sploh ne! :)
Uporabniški avatar
denis213
auspuh lager
Prispevkov: 18
Pridružen: Po Jan 13, 2014 6:15 pm

Re: APN6 Avtomatska sklopka

Odgovor Napisal/-a denis213 »

Ne da je tezko. Zanimalo me je pac ce je mozno. Sicer sem pa tak slisal da eni menjavate brez sklopke :D
Tomos u srcu furam
Uz brdo guram
Uporabniški avatar
folc
auspuh
Prispevkov: 818
Pridružen: So Okt 29, 2011 7:42 pm
Kraj: okolica Idrije

Re: APN6 Avtomatska sklopka

Odgovor Napisal/-a folc »

denis213 napisal/-a:Ne da je tezko. Zanimalo me je pac ce je mozno. Sicer sem pa tak slisal da eni menjavate brez sklopke :D
možno je vse. ja da se menjat brez sklopke, med 2 in 4 brzino, vendar je to uničevanje menjalnika
dizel sploh ne! :)
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: APN6 Avtomatska sklopka

Odgovor Napisal/-a Pata »

Na vsakemu menjalniku ki je na tej zemlji se da menjat brez sklopke le znati je treba :) Na motorjih pa nimaš kaj zjebat če menjuješ brez sklopke... Jaz še na nobenem motorju nisem uporablau sklopke za menjavanje. Je pa res dokler ne znaš nebo šlo :) Pri tomosu je sicer malo težje zaradi menjalnika z sistemom pretičnega trna... V večini imajo pa motorji stransko upaljavanje marč tisto je dosti lažji sistem za menjavanje ampak tudi tomos gre brez problemov use marče in zjebat nimaš kaj :)
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: APN6 Avtomatska sklopka

Odgovor Napisal/-a Kamion »

Pata napisal/-a:... Pri tomosu je sicer malo težje zaradi menjalnika z sistemom pretičnega trna... V večini imajo pa motorji stransko upaljavanje marč tisto je dosti lažji sistem za menjavanje ampak tudi tomos gre brez problemov use marče in zjebat nimaš kaj :)
Najhuje kar se lahko zgodi je da ti utrže kajlo.

LP M
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: APN6 Avtomatska sklopka

Odgovor Napisal/-a Pata »

Kamion napisal/-a:
Pata napisal/-a:... Pri tomosu je sicer malo težje zaradi menjalnika z sistemom pretičnega trna... V večini imajo pa motorji stransko upaljavanje marč tisto je dosti lažji sistem za menjavanje ampak tudi tomos gre brez problemov use marče in zjebat nimaš kaj :)
Najhuje kar se lahko zgodi je da ti utrže kajlo.

LP M
Ja to je res... pri e90/ctx mašinah z navadnim notranjim prenosom (ne ctx-daljši prenos) pa res rado trže kajle pri mojemu e90 je enkrat zlomilo na predležni gredi kajlo in enkrat menjalno osovino zlomilo oz je počla. Drugače pri drugih 50cc motorčkih apn,atx,bt... Nisem še nikoli doživel da bi kar koli zlomilo. Drgač pa tudi če menjaš z sklopko e90/ctx z navadnim menjalnikom potrže use kar vidi. Usaj pri meni.
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
maticj80
zobnik
Prispevkov: 179
Pridružen: Po Okt 07, 2013 9:15 pm
Kraj: trebnje

Re: APN6 Avtomatska sklopka

Odgovor Napisal/-a maticj80 »

če menjaš brez kuplenge, moreš brzino ujet z gasom. pravi čas moraš spustit gas, nato prestaviti, in zatem pravi čas dodat gas, da menjalnik ne cuka.
lp.
bil sem normalen, dokler se nisem usedel na motor :P
Odgovori