Tomos 15 SLC

Predstavite nam svojo starino
Odgovori
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Tomos 15 SLC

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

zdravo. še lavfa 15ka :) ? zanima me kok maš končno pa če se čuti da motor pri višjih obratih cukne oz bolj vleče(prime resonanca) ?

lp.
tomos 4 life
Uporabniški avatar
DamjanO
batzajla
Prispevkov: 49
Pridružen: Sr Dec 18, 2013 8:03 pm

Re: Tomos 15 SLC

Odgovor Napisal/-a DamjanO »

Pozdravljen :) 15-ka še laufa :D Deležna je bila spremembe oz. drugega cilindra ki je bil lep čas na honanju ter novega Vertex bata. Po menjavi je bila prva vožnja popolno nasprotje prejšnjim saj se mašina ni več pregrevala (prej je dosegala okrog 130°-sedaj 80°) in motor se na splošno lepše pelje :D Tisto kar si ti opisal z to resonanco se je meni dogajalo ko sem imel preveliko glavno šobo v uplinjaču- ko sem dal gas na začetku ni bilo skoraj nič, ko pa je počasi nabral vrtljaje pa je prijela resonanca :) Končno sem imel pri prejšnjem cilindru okol 80km/h, pri novem pa še nisem sprobal ker je v fazi utekanja :)
Priponke
DSC_0291.JPG
DSC_0294.JPG
DSC_0299.JPG
DSC_0302.JPG
DSC_0303.JPG
DSC_0304.JPG
DSC_0305.JPG
Verujem v enega Boga, Tomosa Koprskega
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Tomos 15 SLC

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

lepo si zrihtu. kje si dobil vertex bat pa s čim si meril temperaturo? to z resonanco me zanima ker pri mojemu vleče skos isto motor, pa čez čas ne vleče več potem tako dobro in sumin da z izpuhom neki ne štima. mam pa bt 38 cilinder gor prej pa z slc piljenim ni blo nič kaj bolše kvečemu slabše.in zdej bi morav dobit en slc izpuh na probo da vidim če je to krivo.Pa še to kolko maš predvžiga?

lp.
tomos 4 life
Uporabniški avatar
DamjanO
batzajla
Prispevkov: 49
Pridružen: Sr Dec 18, 2013 8:03 pm

Re: Tomos 15 SLC

Odgovor Napisal/-a DamjanO »

Bat vertex sem dobil v trgovini motos: http://www.motos.si/index.php?route=pro ... _filter=12
Temperaturo merim z kapilarnim termometrom, temperatura je okvirna ampak vsaj približno veš pri čem si :) Imam ga nameščenega poleg števca za hitrost, poglej predzadnjo sliko prejšnjega posta. Glede tvojega problema je mogoče toleranca cilindra že prevelika in ko se zagreje se le-ta še poveča, to ti bo kdo drug še lahko bolj temeljito pojasnil. Predvžig imam 1,3mm pred ZML.
Verujem v enega Boga, Tomosa Koprskega
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Tomos 15 SLC

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

DamjanO napisal/-a:Bat vertex sem dobil v trgovini motos: http://www.motos.si/index.php?route=pro ... _filter=12
Temperaturo merim z kapilarnim termometrom, temperatura je okvirna ampak vsaj približno veš pri čem si :) Imam ga nameščenega poleg števca za hitrost, poglej predzadnjo sliko prejšnjega posta. Glede tvojega problema je mogoče toleranca cilindra že prevelika in ko se zagreje se le-ta še poveča, to ti bo kdo drug še lahko bolj temeljito pojasnil. Predvžig imam 1,3mm pred ZML.
niso ti vertex bati samo za alu cilindre? Tudi pri prejšnem na novo brušenem cilindru je biv isti problem, kako vlko dizo pa maš zdej notri, jaz mam 85? me pa zanima kako zgleda tvoj airbox noter ter tam na vrhu ko vleče zrak noter ker nekateri so meli manda neko pušo not.
tomos 4 life
Uporabniški avatar
DamjanO
batzajla
Prispevkov: 49
Pridružen: Sr Dec 18, 2013 8:03 pm

Re: Tomos 15 SLC

Odgovor Napisal/-a DamjanO »

Ne, jih izdelujejo tudi za gus cilindre. Dizo imam trenutno 88, ko se mašina uteče jo bom verjetno menjal za malo manjšo, ker mi mašina dobiva čisto malo preveč bencina, diza za prosti tek pa je 40.
Airbox ni nič posebnega, dve mreži in ena pena ter distančna cev :)
Priponke
DSC_0512.JPG
DSC_0515.JPG
DSC_0517.JPG
Verujem v enega Boga, Tomosa Koprskega
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Tomos 15 SLC

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

DamjanO napisal/-a:Ne, jih izdelujejo tudi za gus cilindre. Dizo imam trenutno 88, ko se mašina uteče jo bom verjetno menjal za malo manjšo, ker mi mašina dobiva čisto malo preveč bencina, diza za prosti tek pa je 40.
Airbox ni nič posebnega, dve mreži in ena pena ter distančna cev :)

no tam pri tisti luknji ki vleče zrak v airbox me je zanimalo če maš neko pušo kes sem nekje prebral da eni jo majo.
tomos 4 life
Uporabniški avatar
Pukovnik
kriva felna
Prispevkov: 68
Pridružen: Ne Dec 19, 2010 10:39 pm
Kraj: Podravski Koridor

Re: Tomos 15 SLC

Odgovor Napisal/-a Pukovnik »

Tisto pušo bi naj imel 15SE oz. SPRINT Electronic

tomostuner napisal/-a:
DamjanO napisal/-a:Ne, jih izdelujejo tudi za gus cilindre. Dizo imam trenutno 88, ko se mašina uteče jo bom verjetno menjal za malo manjšo, ker mi mašina dobiva čisto malo preveč bencina, diza za prosti tek pa je 40.
Airbox ni nič posebnega, dve mreži in ena pena ter distančna cev :)

no tam pri tisti luknji ki vleče zrak v airbox me je zanimalo če maš neko pušo kes sem nekje prebral da eni jo majo.
>> T'PoWer <<
Uporabniški avatar
Pukovnik
kriva felna
Prispevkov: 68
Pridružen: Ne Dec 19, 2010 10:39 pm
Kraj: Podravski Koridor

Re: Tomos 15 SLC

Odgovor Napisal/-a Pukovnik »

DamjanO napisal/-a:Ne, jih izdelujejo tudi za gus cilindre. Dizo imam trenutno 88, ko se mašina uteče jo bom verjetno menjal za malo manjšo, ker mi mašina dobiva čisto malo preveč bencina, diza za prosti tek pa je 40.
Airbox ni nič posebnega, dve mreži in ena pena ter distančna cev :)

Načeloma sta original 2 peni ampak mogoče ne vpliva toliko.

Glede diz je zanimivo, edini katalog 15slc govori o 85 glavni in 35 stranski pa se to je kot na roko napisano. Sam vem da sem v eni imel original 82 za stranski pa ne vemvem, tovarnisko naj bi bila 40....itd
>> T'PoWer <<
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: Tomos 15 SLC

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

Pukovnik napisal/-a:
DamjanO napisal/-a:Ne, jih izdelujejo tudi za gus cilindre. Dizo imam trenutno 88, ko se mašina uteče jo bom verjetno menjal za malo manjšo, ker mi mašina dobiva čisto malo preveč bencina, diza za prosti tek pa je 40.
Airbox ni nič posebnega, dve mreži in ena pena ter distančna cev :)

Načeloma sta original 2 peni ampak mogoče ne vpliva toliko.

Glede diz je zanimivo, edini katalog 15slc govori o 85 glavni in 35 stranski pa se to je kot na roko napisano. Sam vem da sem v eni imel original 82 za stranski pa ne vemvem, tovarnisko naj bi bila 40....itd
lahko da si mel stari tip uplinjača kot sl.
tomos 4 life
Odgovori