Tomos E90

Predstavite nam svojo starino
Uporabniški avatar
Fakircek
zariban cilinder
Prispevkov: 129
Pridružen: So Maj 05, 2012 10:18 am
Kraj: Idrija

Re: Tomos E90

Odgovor Napisal/-a Fakircek »

No da odgovorim na nekaj vprašanj in komentarjev.
Osnova je s slik videt dokaj vredu in tudi na prvi pogled. Ampak ko začneš bolj natančno gledat pa vidiš da prejšnji lastniki niso najlepše skrbeli zanj, saj ima zlomljen okvir, udarjen rezervar, vsi kromirani deli so na spodnji strani rjavi, menjalnik je nazadnje vštimoval nekdo ki se ni najbolje spoznal na motorje, in še bi lahko našteval
Glede cene pa bom najraje povedal tako da glede na ohranjenost in dele ki manjkajo sem ga pošteno preplačal.
ctxe90
zobnik
Prispevkov: 187
Pridružen: To Apr 02, 2013 6:42 pm

Re: Tomos E90

Odgovor Napisal/-a ctxe90 »

Kamion napisal/-a:
ctxe90 napisal/-a: drugače motor sploh ni videti v tok slabem stanju razen cly
Kot jaz vidim ga ni dela ki bi bil vredu....
Veliko je malenkosti, ki na prvi pogled niso vidne... ;)

uf saj skupej je moj ctx je biu u delih mislm je še ker obnova traja že kakšno leto

tank pa le obnovi brez kita
tudi najpreciznejši stroj rabi mazanje !
ctxe90
zobnik
Prispevkov: 187
Pridružen: To Apr 02, 2013 6:42 pm

Re: Tomos E90

Odgovor Napisal/-a ctxe90 »

zankrzan napisal/-a:
macula napisal/-a:Lep elektronik je. Važno da so dragi deli vredu (izpuh, prednja strehca, zadnji blatnik, ročke, luč)...
Škoda edino za cilinder ja. :?
To je tko s cilindri k noben ne da 200 evrov za nov nikasil in pol tlačjo te puše notr :? :?

ja 200€ tudi ni tok mal dnarja samo se splača ker je razlika očitna
tudi najpreciznejši stroj rabi mazanje !
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Tomos E90

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

ctxe90 napisal/-a:
zankrzan napisal/-a:
macula napisal/-a:Lep elektronik je. Važno da so dragi deli vredu (izpuh, prednja strehca, zadnji blatnik, ročke, luč)...
Škoda edino za cilinder ja. :?
To je tko s cilindri k noben ne da 200 evrov za nov nikasil in pol tlačjo te puše notr :? :?

ja 200€ tudi ni tok mal dnarja samo se splača ker je razlika očitna
Če se lotiš nekaj obnavljat mislim da ni nič narobe če daš še tistih 200 evrov. Nimam pojma koliko stane vgradnja in izdelava puše ampak zihr je blizu 100 evrov
ctxe90
zobnik
Prispevkov: 187
Pridružen: To Apr 02, 2013 6:42 pm

Re: Tomos E90

Odgovor Napisal/-a ctxe90 »

ja sej splača se zihr bl nikasil ker izdelava puše košta okli 80€ s tem da morš vedt da se ti po kakšnih dveh letih naredi robčeki in jo moraš spet honat kar pa za sabo potegne spet kupit nov bat saj tko mi je jeras razložu
tudi najpreciznejši stroj rabi mazanje !
Uporabniški avatar
Fakircek
zariban cilinder
Prispevkov: 129
Pridružen: So Maj 05, 2012 10:18 am
Kraj: Idrija

Re: Tomos E90

Odgovor Napisal/-a Fakircek »

Glede cilindra je tako da če ga dobim z dobrim nikasilom za kakšno pametno ceno ga bom kupil. Če pa ga dobim za kakšno pametno ceno s slabim nikasilom bom pa dal na novo dat gor nikasi.
Aja pa še to bi prašal če ima kdo kakšen predlog kako bi lahko malo ojačal okvir da ga nebi že spet zlomilo tam pri vratu vilic.
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Tomos E90

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

naredi približno tako kot ima junor (pač na vsaki strani ojačitev iz pleha):
https://www.google.com/search?q=tomos+c ... B800%3B450
Uporabniški avatar
wika_akiw
zariban cilinder
Prispevkov: 130
Pridružen: Ne Avg 14, 2011 11:27 pm

Re: Tomos E90

Odgovor Napisal/-a wika_akiw »

Fakircek napisal/-a:Glede cilindra je tako da če ga dobim z dobrim nikasilom za kakšno pametno ceno ga bom kupil. Če pa ga dobim za kakšno pametno ceno s slabim nikasilom bom pa dal na novo dat gor nikasi.
Aja pa še to bi prašal če ima kdo kakšen predlog kako bi lahko malo ojačal okvir da ga nebi že spet zlomilo tam pri vratu vilic.
Po mojih izkušnjah stane na novo narejen nikasil od 100 do 120€. Nič več in nič manj.

Lp marko
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Tomos E90

Odgovor Napisal/-a macula »

problem je če je postružen cilinder recimo za 10mm večji fi, potem je brezveze delat nikasil, ker ma 110 kubikov oz nimaš več vratu in ne moreš. Če pa ima dovolj mesa pa daj nikasil.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Tomos E90

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

macula napisal/-a:problem je če je postružen cilinder recimo za 10mm večji fi, potem je brezveze delat nikasil, ker ma 110 kubikov oz nimaš več vratu in ne moreš. Če pa ima dovolj mesa pa daj nikasil.
Mislil sem da zariba (vrtina 48) in daš potem delat nov nikasil (spet dobiš vrtino 48), zdej če je enkrat postruženo za pušo, tako ali tako ni več izbire...
Odgovori