Tomos Flexer

Predstavite nam svoj moped
tomos_fan
batzajla
Prispevkov: 49
Pridružen: Sr Apr 16, 2014 8:13 pm

Re: Tomos Flexer

Odgovor Napisal/-a tomos_fan »

Dobra predelava. Hitr nalož slike pa dej še prosm video posnem da vidm kok glasen je tecno krul.


Lp
T O M O S
Uporabniški avatar
Wilf
zobnik
Prispevkov: 198
Pridružen: Sr Sep 04, 2013 10:18 pm

Re: Tomos Flexer

Odgovor Napisal/-a Wilf »

ja usak dan pozabim haha me je pa presenetlo da je krul tišji od a3 brez dušilca ... morš pa vedt da je pr men izpušn mal odprt ampak je še useen tišji ;)
Lp wilf
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
tomos_fan
batzajla
Prispevkov: 49
Pridružen: Sr Apr 16, 2014 8:13 pm

Re: Tomos Flexer

Odgovor Napisal/-a tomos_fan »

Wilf napisal/-a:aljo69 hvala
prenosi 26/26 končna okoli 45
rsz_dsc_0841.jpg

Še eno vprašanje. Kaj maš na te sliki vse predelan razen zobnika 26 in a3 izpuha, da gre 45km/h?



Lp
T O M O S
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: Tomos Flexer

Odgovor Napisal/-a Kamion »

Vse blokade imaš tukaj naštete:
viewtopic.php?f=65&t=345&p=3574&hilit=blokade#p3574

LP M
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
tomos_fan
batzajla
Prispevkov: 49
Pridružen: Sr Apr 16, 2014 8:13 pm

Re: Tomos Flexer

Odgovor Napisal/-a tomos_fan »

Kamion napisal/-a:Vse blokade imaš tukaj naštete:
viewtopic.php?f=65&t=345&p=3574&hilit=blokade#p3574

LP M

Vem kere so blokade, ampak zanima me kako je on predelal.


Lp
T O M O S
Uporabniški avatar
Wilf
zobnik
Prispevkov: 198
Pridružen: Sr Sep 04, 2013 10:18 pm

Re: Tomos Flexer

Odgovor Napisal/-a Wilf »

hm glede blokad... koleno še ne blo odblokirano nažalost, ampak je bla druga glava, a3 brez dušilca (sam pokrovček), 14/12 pa filtr pokrovček mrežca..... trenutno čakam zalogo glave 44mm potem pa pade kit ... napilmo in damo gor
Lp
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
Uporabniški avatar
Wilf
zobnik
Prispevkov: 198
Pridružen: Sr Sep 04, 2013 10:18 pm

Re: Tomos Flexer

Odgovor Napisal/-a Wilf »

dons zmerjena nova končna :D
89 po ravnem merjen z garminom ;)
Lp
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
Uporabniški avatar
Wilf
zobnik
Prispevkov: 198
Pridružen: Sr Sep 04, 2013 10:18 pm

Re: Tomos Flexer

Odgovor Napisal/-a Wilf »

No pa sm se tud jz zbudu :D na flexeju je trnutno kit airsal 44 membrana piljen. ferg je 16/16 ker mi 19 fi kolen nepaše ???? :shock: prebliz štela pride . pod letnikam 2010 pa paše tko da je vrjtno mal spremembe nad letnikam 10 na flexerjih. izpup je pa po merah sam ne za moj cilinder haha. uporabnik a35 prau da so vrjetno mere od petke. moped gre velik bol k s krulam. za ta avspuh sm dau 5 € pa mal švasaparat u roke pa je pasou na mojo zverinco. za krula z odbitmu dušilcam, počenmu pa udrtmu sm pa čudežno od enga mulca dobu 50 € hmm a bo veseu k bo vidu kok je nou.
sklopka je športna na skuter fedrce. sicer čakam od uporabnika a35 še ene fedrce da bo motor res u piko šaltou.
je pa pred kratkim za dobro ceno pršla @cerarjova glava za DMP 70 squish pa negou po merah avspuh. ko novo use če samo s cuno obrišeš :D
če se pa slučajno spomnem al pa najdem kšno slikco pa tud objavm. motor je še u razsulu dokler fedrčkou nebo. kar bom reku je da se kot izpušnega kanala giblje okol 175+ supr za usakdanjo uporabo pa še useen nevrjetn z 22 zobnikam zadej
LP Wilf
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: Tomos Flexer

Odgovor Napisal/-a koroman »

imel praktično enako predelavo in verjamem da trga. s časom sem se ga navadil in mi je postal premalo eksploziven. z mojo zdajšnjo predelavo ima vsaj dvakratno moč ampak končna je praktično enaka.

ima pa airsal eno finto, ki jo lahko probaš naredit v koliko imaš voljo in švas aparat. Omgoča ti, da narediš ohišje za piaggio lamelo in ge spraviš pod okvir. v kombinaciji z 19 fergom bi to znala bit bolana kombinacija. še ena fora: poraba bi se dejansko zmanjšala, ker je sha neverjetni požeruh, navor pa bi bil občutno boljši, ker bi mašina boljše dihala.
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
Uporabniški avatar
Wilf
zobnik
Prispevkov: 198
Pridružen: Sr Sep 04, 2013 10:18 pm

Re: Tomos Flexer

Odgovor Napisal/-a Wilf »

hmm ta druga mi je zlo ušeč.. glede na mejhn tank k ga ma flexer je to čist res. 20 dellorto as phbg se mi vala doma še čist nou s športnmu filtram tko da morm enkat enga dobit da mi švasne skupej pa ornk uštelat. zadeve rešena
Lp
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
Odgovori