Srednja šola

Vse kar vam pade na pamet
Uporabniški avatar
folc
auspuh
Prispevkov: 818
Pridružen: So Okt 29, 2011 7:42 pm
Kraj: okolica Idrije

Re: Sredna sola

Odgovor Napisal/-a folc »

avtoserviser je združen z avtomehanikom in avtoelektričarjem. sedaj so tudi v program srednje šole za avtoseviserja vključili elektroniko, diagnostiko in vse. vćasih si pa bil posebej avomehanik in avtoelektričar. ( sam jest upam da se štrom nebo tk hitr prjeu :lol: )
dizel sploh ne! :)
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Sredna sola

Odgovor Napisal/-a tomosak »

folc napisal/-a:avtoserviser je združen z avtomehanikom in avtoelektričarjem. sedaj so tudi v program srednje šole za avtoseviserja vključili elektroniko, diagnostiko in vse. vćasih si pa bil posebej avomehanik in avtoelektričar. ( sam jest upam da se štrom nebo tk hitr prjeu :lol: )
ja to je res da je združen električar..k ni blo dost intresa za avtoelektričarja.. sam če pouprašaš malo avtoserviserje majo že zdj poun kufr elektrike.. :D
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Uporabniški avatar
ŠVAS
zariban cilinder
Prispevkov: 119
Pridružen: Po Dec 09, 2013 7:13 am
Kraj: okolica škofje loke

Re: Sredna sola

Odgovor Napisal/-a ŠVAS »

Bi pa se prasal, kam pa lahko grem potem naprej,recimo ce koncam 4 letno solo za strojnega tehnika?

L.p
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Sredna sola

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

ŠVAS napisal/-a:Bi pa se prasal, kam pa lahko grem potem naprej,recimo ce koncam 4 letno solo za strojnega tehnika?

L.p
strojna fakulteta LJ ali pa MB ampak tam pa guliš knjige in nič drugega ... dosti jih obupa automatic_7 je ravno na strojni 1. letnik in ti lahko pove kako je ... no če ga boš sploh videl še na forumu ker enostano lahko vse pozabiš in samo učenje tistih par let ;)

moj nasvet je da se odločiš za avtoserviserja ali avtokaroserista in nato narediš +2 za strojnega tehnika ... prišel boš do 5 stopnje hkrati boš pa imel več znanja kot bi sicer samo z strojnim tehnikom ... tisto leto pa gor dol se ne sekiraj preveč saj na koncu šteje samo kolko znanja imaš in ne kako hitro si naredil šolo
Uporabniški avatar
ŠVAS
zariban cilinder
Prispevkov: 119
Pridružen: Po Dec 09, 2013 7:13 am
Kraj: okolica škofje loke

Re: Sredna sola

Odgovor Napisal/-a ŠVAS »

aljo69 napisal/-a:
ŠVAS napisal/-a:Bi pa se prasal, kam pa lahko grem potem naprej,recimo ce koncam 4 letno solo za strojnega tehnika?

L.p
strojna fakulteta LJ ali pa MB ampak tam pa guliš knjige in nič drugega ... dosti jih obupa automatic_7 je ravno na strojni 1. letnik in ti lahko pove kako je ... no če ga boš sploh videl še na forumu ker enostano lahko vse pozabiš in samo učenje tistih par let ;)

moj nasvet je da se odločiš za avtoserviserja ali avtokaroserista in nato narediš +2 za strojnega tehnika ... prišel boš do 5 stopnje hkrati boš pa imel več znanja kot bi sicer samo z strojnim tehnikom ... tisto leto pa gor dol se ne sekiraj preveč saj na koncu šteje samo kolko znanja imaš in ne kako hitro si naredil šolo

Aha a torej da grem 3+2 avtoserviser in potem se 2 leti za strojni tehnik?
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Sredna sola

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

ŠVAS napisal/-a:
aljo69 napisal/-a:
ŠVAS napisal/-a:Bi pa se prasal, kam pa lahko grem potem naprej,recimo ce koncam 4 letno solo za strojnega tehnika?

L.p
strojna fakulteta LJ ali pa MB ampak tam pa guliš knjige in nič drugega ... dosti jih obupa automatic_7 je ravno na strojni 1. letnik in ti lahko pove kako je ... no če ga boš sploh videl še na forumu ker enostano lahko vse pozabiš in samo učenje tistih par let ;)

moj nasvet je da se odločiš za avtoserviserja ali avtokaroserista in nato narediš +2 za strojnega tehnika ... prišel boš do 5 stopnje hkrati boš pa imel več znanja kot bi sicer samo z strojnim tehnikom ... tisto leto pa gor dol se ne sekiraj preveč saj na koncu šteje samo kolko znanja imaš in ne kako hitro si naredil šolo

Aha a torej da grem 3+2 avtoserviser in potem se 2 leti za strojni tehnik?
Ne, 3 leta si potem avtoserviser, nato še 2 leti in si strojni tehnik. Vse skupaj 5 let ;)

Za naprej je pa tako. Jaz sem obiskoval srednjo strojno na Aškerčevi v Ljubljani, program strojni tehnik, 4 leta. Ni bilo prav zahtevno, učil sem se bolj malo pa sem bil prav dober in maturo opravil z 21 točkami od 23. Nekaj znanja smo pridobili, prakse je bilo bolj malo ( 4 ure na teden v šoli in vsako leto 10 dni pri delodajalcu-80 ur). Lansko leto sem se vpisal na fakulteto za strojništvo v Ljubljani (VSŠ program). Sedaj sem ponovno vpisan v prvi letnik. Veliko je učenja neke brezvezne teorije ipd. Uglavnem za tista 3 oziroma 4 leta moraš pozabiti na vse drugo in se moreš samo učiti če hočeš da boš naredil.

Jaz bi ti svetoval da, se vpišeš na program avtoserviser, si najdeš pametnega delodajalca pri katerem boš opravljal prakso, narediš 5 let in potem te bo mogoče delodajalec zaposlil ali pa če se odločiš za študij na kašnem 2 letnem strojnem faxu ala škofja loka, postojna..
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Sredna sola

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

ŠVAS napisal/-a:
aljo69 napisal/-a:
ŠVAS napisal/-a:Bi pa se prasal, kam pa lahko grem potem naprej,recimo ce koncam 4 letno solo za strojnega tehnika?

L.p
strojna fakulteta LJ ali pa MB ampak tam pa guliš knjige in nič drugega ... dosti jih obupa automatic_7 je ravno na strojni 1. letnik in ti lahko pove kako je ... no če ga boš sploh videl še na forumu ker enostano lahko vse pozabiš in samo učenje tistih par let ;)

moj nasvet je da se odločiš za avtoserviserja ali avtokaroserista in nato narediš +2 za strojnega tehnika ... prišel boš do 5 stopnje hkrati boš pa imel več znanja kot bi sicer samo z strojnim tehnikom ... tisto leto pa gor dol se ne sekiraj preveč saj na koncu šteje samo kolko znanja imaš in ne kako hitro si naredil šolo

Aha a torej da grem 3+2 avtoserviser in potem se 2 leti za strojni tehnik?
am 3 leta imaš avtoserviser in potem še +2 strojni tehnik ... čeprav sem zdaj opazil v enem posnetku da je še avtoservisni tehnik (4 leta V stopnja) sam ne vem kje ga opravljajo izobraževanja za to :)

http://www.youtube.com/watch?v=D2Oa94qRdjk

Edit: kolkr vidim gre za +2 program oz PTI http://www.mojaizbira.si/vsebina/program.htm?p=347
Uporabniški avatar
ŠVAS
zariban cilinder
Prispevkov: 119
Pridružen: Po Dec 09, 2013 7:13 am
Kraj: okolica škofje loke

Re: Sredna sola

Odgovor Napisal/-a ŠVAS »

Pozdravljen!
Hvala ti za napisano,me pa zanima,ce je lahko delodajalec pri katerem bi opravljal prakso tudi samostojni podjetnik? Ker ima od fotra prjatu sp,pa bi se dal kej zmenit.

L.p
Uporabniški avatar
folc
auspuh
Prispevkov: 818
Pridružen: So Okt 29, 2011 7:42 pm
Kraj: okolica Idrije

Re: Sredna sola

Odgovor Napisal/-a folc »

ŠVAS napisal/-a:Pozdravljen!
Hvala ti za napisano,me pa zanima,ce je lahko delodajalec pri katerem bi opravljal prakso tudi samostojni podjetnik? Ker ima od fotra prjatu sp,pa bi se dal kej zmenit.

L.p
ja. kst sm pr bratu na praksi :D
dizel sploh ne! :)
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Sredna sola

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

lahko tudi v domačem podjetju ... samo boljše je da delaš prakso drugje in te ne ujčkajo ampak se dejansko nekaj naučiš. Potem pa če imate še družinsko podjetje pa znanje prineseš še domov... drugače za kakšna vprašanja te naj ne bo strah se obrnat na šolo kjer bi se vpisal in ti tam povedo iz prve roke kako je.
Odgovori