Srednja šola

Vse kar vam pade na pamet
Uporabniški avatar
ŠVAS
zariban cilinder
Prispevkov: 119
Pridružen: Po Dec 09, 2013 7:13 am
Kraj: okolica škofje loke

Srednja šola

Odgovor Napisal/-a ŠVAS »

Pozdravljeni!
Ker nisem nasel nobene teme o izobrazevanju,... Sem odprl novo.

No uglavnem,hodim v 9 razred os,naslednje leto grem v 1 letnik,sedaj me pa zanima,kaj mi priporocate,odlocen sem da grem na nekaj povezano s strojnistcom,ampak nevem v katero smer.

Nekaj zahtev imam:
da je sola dokaj blizu,
da je veliko prakse,
Da bi mi prisla prav tudi pri sraufanju tomosa :)
Da bi bila 4 letna.

Sem iz okolice zeleznikov,zato sem imel v mislih sredno strojno solo mic v sk.loki.

Vsa mnenja,komentarji,predlaganje toplo zaželjeno.

L.p
Uporabniški avatar
maatej
auspuh
Prispevkov: 819
Pridružen: So Dec 25, 2010 7:28 pm

Re: Sredna sola

Odgovor Napisal/-a maatej »

pri šraufanju tomosa ti nobena ne bo prišla kej velik prav...

v loki je pa tko..poznam precej ljudi ki hodijo tja. če si usaj mal pameten si pravdober, brez da se karkol učiš. sam bi ti bol predlagov tšc kranj oz. iskra ker boš dobu več splošnega znanja tud za naprej ;)
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Sredna sola

Odgovor Napisal/-a macula »

Pr nas v idriji sta dva Žerovca pogrnila prvi letnik na strojni in sta sla v skofjo loko na strojno sta bla odlicna, baje za dzabe nrdis tam.
Pri sramfajnu ti pa nobena sola ne bo kaj pomagala, v soli se teorije naucis, s katero si lahko pomagas v praksi, to je pa tut vse. Glede sramfajna mopedov, knjige si preberi pa cimvec presramfaj s pametjo, pa bo.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
ŠVAS
zariban cilinder
Prispevkov: 119
Pridružen: Po Dec 09, 2013 7:13 am
Kraj: okolica škofje loke

Re: Sredna sola

Odgovor Napisal/-a ŠVAS »

Pozdravljena!
Hvala za napisano,sem tudi sam razmisljal o kranju,samo na iskri baje ni vec strojne (je samo mehatronika...)
mene bolj zanima delo kakega avtomehanika ipd.

L.p
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Sredna sola

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

Uporabniški avatar
ŠVAS
zariban cilinder
Prispevkov: 119
Pridružen: Po Dec 09, 2013 7:13 am
Kraj: okolica škofje loke

Re: Sredna sola

Odgovor Napisal/-a ŠVAS »

Hvala sem pogkedu,samo me nekako to delo ne veseli... Me pa zanima,ce je v loki na strojni za avtomehanika 4 letna sola? Ker mi je fotr reku da baje je za avtomehanika samo 3+2. Drugac pa men vsi pravjo da strojna sploh ni tako lahka,prjatu hod na strojni tehnik 4 letni program,pa je foksa rekla njegovi mami,ze za 3 ve ki bojo padli,pa se 1 . Konference ni mim.

L.p
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Sredna sola

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

poklic avtomehanika danes ne obstaja več tolko obstaja avtoserviser, ki ti servisira avto (zamenja dele z drugimi) avtomehanik je pa popravljal ... na tem področju nevem če si lahko uspešen in konkurenčen saj zamenjat zna skoraj vsak ... nekaj naredit sam ali pa popravit je pa druga in tukaj se da dobro služit ... tu pri karoseristu naprimer kakšno širjenje blatnikov in druge predelave karoserije z tem se da služit ... medtem ko avtoserviser pa pač zamenja tist del (npr. oljni filter, jermen, svečke in je to to). Strojni tehnik pa tut ni ravno nič kaj povezan z avtomobili ampak se učiš kaj postružit zavarit in upravljat stroje, da narediš nek izdelek... Dobra prihodnost je v karoseristu ali pa kot strojnik kjer dejansko sam narediš nekaj in lahk pokažeš al si dober ali ne ... serviser pa zamenja tist iztrošen del in je to to .. Da o plačah niti ne govorimo kje je minimalac in kje lahko zaslužiš minimalca na teden oz v parih dneh (seveda če delaš sam kot privatnik)

Malo v razmislek ampak to je zgolj moje mnenje :)
Uporabniški avatar
jerc
vplinjač
Prispevkov: 256
Pridružen: Pe Avg 09, 2013 2:14 pm
Kraj: Gorenja vas

Re: Sredna sola

Odgovor Napisal/-a jerc »

No jaz nisem hodil na kakršnokoli strojno srednjo, lahko pa dodam, da imam s TŠC Kranj zelo, zelo, zelo dobre izkušnje :) !Profesorji so zelo dobri (vsaj ti, ki so mene učili) in te naučijo res dobro. Ne dobro v stilu, da pobiraš vsa priznanja po Sloveniji, ampak v stilu, da razumeš samo bistvo cele zadeve (kar je dejansko najboljše). Ni bilo veliko piflanja na pamet, če si pokazal da stvar razumeš. Ne morem veliko povedati za strokovne šole, ker sem sam hodil tja na tehniško gimnazijo, samo povem, da zdaj ko študiram vidim, kako veliko sem odnesel od tam...pa nisem bil ravno priden za učenje ;)
Uporabniški avatar
folc
auspuh
Prispevkov: 818
Pridružen: So Okt 29, 2011 7:42 pm
Kraj: okolica Idrije

Re: Sredna sola

Odgovor Napisal/-a folc »

aljo69 napisal/-a:poklic avtomehanika danes ne obstaja več tolko obstaja avtoserviser, ki ti servisira avto (zamenja dele z drugimi) avtomehanik je pa popravljal ... na tem področju nevem če si lahko uspešen in konkurenčen saj zamenjat zna skoraj vsak ... nekaj naredit sam ali pa popravit je pa druga in tukaj se da dobro služit ... tu pri karoseristu naprimer kakšno širjenje blatnikov in druge predelave karoserije z tem se da služit ... medtem ko avtoserviser pa pač zamenja tist del (npr. oljni filter, jermen, svečke in je to to). Strojni tehnik pa tut ni ravno nič kaj povezan z avtomobili ampak se učiš kaj postružit zavarit in upravljat stroje, da narediš nek izdelek... Dobra prihodnost je v karoseristu ali pa kot strojnik kjer dejansko sam narediš nekaj in lahk pokažeš al si dober ali ne ... serviser pa zamenja tist iztrošen del in je to to .. Da o plačah niti ne govorimo kje je minimalac in kje lahko zaslužiš minimalca na teden oz v parih dneh (seveda če delaš sam kot privatnik)

Malo v razmislek ampak to je zgolj moje mnenje :)
to se pa ne strinjam s tabo. avtomehanik je danes prenovljen v avtoserviserja. in to da danes samo menjajo dele je čista bedarija. saj učasih tud niso svečk popravljal, jermenov, pump in podobno? in ja ko praviš da zna vsak zamenjat. vsak si misle da zna zamenjat, in včasih nardijo tut kako veliko pizdarijo. so bili tudi primerki ko je sam zamenjal zračni filter kabine, z novim ki ga je naredil sam, in prišel h mehaniku da ne dela ventilacija. pr avtoserviserju bo dela še za dolgo cajta, saj nikol nebojo naredili avta ki se nebo kvaril. lp
dizel sploh ne! :)
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Sredna sola

Odgovor Napisal/-a tomosak »

folc napisal/-a:
aljo69 napisal/-a:poklic avtomehanika danes ne obstaja več tolko obstaja avtoserviser, ki ti servisira avto (zamenja dele z drugimi) avtomehanik je pa popravljal ... na tem področju nevem če si lahko uspešen in konkurenčen saj zamenjat zna skoraj vsak ... nekaj naredit sam ali pa popravit je pa druga in tukaj se da dobro služit ... tu pri karoseristu naprimer kakšno širjenje blatnikov in druge predelave karoserije z tem se da služit ... medtem ko avtoserviser pa pač zamenja tist del (npr. oljni filter, jermen, svečke in je to to). Strojni tehnik pa tut ni ravno nič kaj povezan z avtomobili ampak se učiš kaj postružit zavarit in upravljat stroje, da narediš nek izdelek... Dobra prihodnost je v karoseristu ali pa kot strojnik kjer dejansko sam narediš nekaj in lahk pokažeš al si dober ali ne ... serviser pa zamenja tist iztrošen del in je to to .. Da o plačah niti ne govorimo kje je minimalac in kje lahko zaslužiš minimalca na teden oz v parih dneh (seveda če delaš sam kot privatnik)

Malo v razmislek ampak to je zgolj moje mnenje :)
to se pa ne strinjam s tabo. avtomehanik je danes prenovljen v avtoserviserja. in to da danes samo menjajo dele je čista bedarija. saj učasih tud niso svečk popravljal, jermenov, pump in podobno? in ja ko praviš da zna vsak zamenjat. vsak si misle da zna zamenjat, in včasih nardijo tut kako veliko pizdarijo. so bili tudi primerki ko je sam zamenjal zračni filter kabine, z novim ki ga je naredil sam, in prišel h mehaniku da ne dela ventilacija. pr avtoserviserju bo dela še za dolgo cajta, saj nikol nebojo naredili avta ki se nebo kvaril. lp
kaj pa če zagrabijo za te električne avte-sicer blefiram vendar kaj bodo takrat avtoserviserji? pol manj dela.. samo elektrika.. pleh bo pa še zmer na avtih :D
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Odgovori