Tomos - ropotajoč zvok (iz sklopke v prostem teku)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
gratis215
kriva felna
Prispevkov: 70
Pridružen: Po Apr 16, 2012 10:56 am

Tomos - ropotajoč zvok (iz sklopke v prostem teku)

Odgovor Napisal/-a gratis215 »

Ko prižgem motor ter teče v prostem teku se pri sklopki sliši nekako ropotanje.
Ko pa pritisnem sklopko pa to ropotanje neha.

Ležaje sem vse zamenjal, ojnico na novo sprešal ter scentrial.
Mislim da je tisti iglasti ležaj znotraj sklopke zanič, zato pa raj vprašam če je kdo imel isti problem, da ne bom po nepotrebnem spet razdiral.

Hvala za odgovor!
franc
vplinjač
Prispevkov: 385
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: Tomos Problem (nujno)

Odgovor Napisal/-a franc »

Pri Apn-u zmerom rožlja (enkrat bolj drugič manj) pri meni je bilo za odtenek boljše ko sem zamenjal šalco in lamele ampak tiho pa še vedno ni.
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: Tomos Problem (nujno)

Odgovor Napisal/-a Kamion »

Pri vseh Tomosih tole rožlja, glavni vzrok ropotanja so zobniki (vedno bodo imeli nekoliko zračnosti in ko se ne vrtijo oz. prenašajo navora takole rožljajo).
S tem ni nič narobe!

LP M
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
ctxe90
zobnik
Prispevkov: 187
Pridružen: To Apr 02, 2013 6:42 pm

Re: Tomos - ropotajoč zvok (iz sklopke v prostem teku)

Odgovor Napisal/-a ctxe90 »

ropotajoč zvok je zaradi igličastega ležaja v sklopki,tudi meni na alpinki ropota notri ima valčke v železnem obroču,za ctx z e90 cilindrom sem pa dal notri igličast ležaj z obročem iz kevlarja in motor je tih laufa kot urca sklopke se sploh nesliši tko da za tihost ti definitivno priporočam tistega iz kevlarja.
tudi najpreciznejši stroj rabi mazanje !
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Tomos - ropotajoč zvok (iz sklopke v prostem teku)

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

ctxe90 napisal/-a:ropotajoč zvok je zaradi igličastega ležaja v sklopki,tudi meni na alpinki ropota notri ima valčke v železnem obroču,za ctx z e90 cilindrom sem pa dal notri igličast ležaj z obročem iz kevlarja in motor je tih laufa kot urca sklopke se sploh nesliši tko da za tihost ti definitivno priporočam tistega iz kevlarja.
Kakšen pa je to ležaj iz kevlarja? Imaš mogoče kakšno sliko? Ali je to ležaj s poliamidno kletko?
gratis215
kriva felna
Prispevkov: 70
Pridružen: Po Apr 16, 2012 10:56 am

Re: Tomos - ropotajoč zvok (iz sklopke v prostem teku)

Odgovor Napisal/-a gratis215 »

Zamenjal sem lezaj na sklopki in je malo bolj tiho. Vendar pri novejsih modelih alpino je zvok v prostem teku cisto tih. Imam se eno vprasanje in sicer ko se peljem in saltam pri vseh prestavah z enakomirnih gasom je motor cisto tih, ko pa dam do konca se pa masina totalno zatrese in slisi se v masini kakor da bi mi nekaj pocilo in to na strani magneta pleh nikamor ne tolce saj je bljajarca scentrirana v piko mogoce ve kdo kaj bi bilo.
ctxe90
zobnik
Prispevkov: 187
Pridružen: To Apr 02, 2013 6:42 pm

Re: Tomos - ropotajoč zvok (iz sklopke v prostem teku)

Odgovor Napisal/-a ctxe90 »

slike nimam sicer morm met še enega nekje kupu sm ga pa v kotal tradu na dolgem mostu drugače je pa ohišje rjavkaste barve in na svetlobi skozenj vidiš svetlobo,aja pa ohišje se malo ukrivlja valčki so pa železni.
Če ti motor trese še ne pomeni da je kaj narobe odvisno tudi koliko ti trese,moja alpinka na obratih vibrera samo sm že naredil 5000km in še vse dela normalno,lahko pa da ti trese zaradi nepravilno nastavljenega štroma kolegu je avtomatik tresu ko se je štrom naštelu se je tudi motor umiril in končna hitrost zvišala
tudi najpreciznejši stroj rabi mazanje !
gratis215
kriva felna
Prispevkov: 70
Pridružen: Po Apr 16, 2012 10:56 am

Re: Tomos - ropotajoč zvok (iz sklopke v prostem teku)

Odgovor Napisal/-a gratis215 »

Strom je nastavljen v piko 0.3 al pa mal majn ZMT al kak to gre .in sicer nastelan je z tisto urco ki jo das namest svecke. Zdej nevem a je mozno da pr takih obratih magnet nekam rozlja. In ta zvok mi gre prav na zivce, ker od prijatla apn deluje cisto po tihem.
ctxe90
zobnik
Prispevkov: 187
Pridružen: To Apr 02, 2013 6:42 pm

Re: Tomos - ropotajoč zvok (iz sklopke v prostem teku)

Odgovor Napisal/-a ctxe90 »

če ti magnet rožlja poglej da magnet slučajno ne drsa po navitjih da jih neboš zj...u
tudi najpreciznejši stroj rabi mazanje !
Odgovori