Tomos A3

Predstavite nam svoj moped
soklic46
auspuh lager
Prispevkov: 22
Pridružen: Pe Mar 22, 2013 10:55 am

Tomos A3

Odgovor Napisal/-a soklic46 »

No pa da predstavm še jaz svojo "raketo".
Kuplen od kolega mal zmahan ampak smo ga v red spravl, ker pa seveda zadeva ni šla dost in po naklučni debati, mi kolega ponud komplet airsal kit 65, 16 delortota, pa še a5 kapo za normaln dnar in seveda navdušen zmontiram ulavfam in zadeva vleče kot nora le brzine ni blo.

Potem smo se s kolegi odločil da bi šli z mopedi na morje in seveda sm šel z frčijm, čeprov so vsi govoril, da bo crknu sm mu jes zaupal. Za prvomajske praznke smo se napokal pa šli. Skupino sem seveda zadržvov ker sm se vozil okrod 50 na uro ker kar je bilo več sem imel občutek da mi bo moped razneslo med nogam, ampak delov je :D.
No vožnjo smo veselo nadeljevali od ljubljane kjer smo mal natankal za vsak slučaj nekje pri postojni ko so se začeli klanci pa je frči pokazal svojo moč in prehiteval apne kot za šalo vse do trenutka, ko se je v mašini zaslišal močan ropot pa je blo konc veselja. Na srečo nas je spremljal kombi tako, da smo ga naložil in nadeljeval pot. Ko smo prišli v kamp smo motor rastavl in najdl vzrok ropota in nedolovanja motorja. Ker je bilo škode toliko, da se ni vrtela niti gred nam tudi original cilinder ni pomagal in se je moped domov pripeljal v kombiju.

Takoj sem naročil nov airsalov kit ker pa je airsal takrat nekaj "štrajkal" in ni dobavljal delov sm se po mesecu čakanja odločil da kupim dmp kit. Vmes sem podrl celotno mašino pomenjal vse ležaje in semeringe ugotovil da je počena druga prestava in zamenjal še to, sosed pa mi je blajerco predelal na 12 sornik in vstavil novo pušo.
Tačas sem dobil kit spoliral kanale namestim zobnike 27-21 in zadeva lepo dela. Imam pa zopet probleme. Največja hitrost, ki sm jo dosegel je 66kmh. S tem kitom naj bi šlo čez 70 tudi 80 vsaj tako piše. Tu se pa obračam na vas, če se komu sanja kaj bi blo za nardit.

Sam sumim kanale na bloku ki jih nisam pipal nič ali pa mogoče premajhen vplinjač.
Izdelal sem mu tudi avspuh "po merah" čeprav ni uporaben bo treba nardit novega in pa ali kdo ve koliko naj bi se to sploh vrtelo.
To bi bilo nekako to upam da bo znal kdo pomagat :D


Takole je zgledalo presenečenje na morju. Varovalke sornika je pometalo ven :D
cam00094.jpg
cam00092.jpg
cam00091.jpg
Moped natovorjen in pripravljen za pot na morje :)
cam00082.jpg
cam00078.jpg
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Tomos A3

Odgovor Napisal/-a Pich »

Najpogostejša napaka za ribežn motorja so nepravilno vstavljene varovalke sornika. Če je zloženo tako kot mora biti, ni variante, da bi jih vrglo ven.
Hitrosti oz moči ni zaradi izpuha.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
soklic46
auspuh lager
Prispevkov: 22
Pridružen: Pe Mar 22, 2013 10:55 am

Re: Tomos A3

Odgovor Napisal/-a soklic46 »

Ja to sm ga mal u kamn takrat :) zdj bi mogl bit tko k je treba :D. Izpuh sem pa imel gor lipnika in nevem al je laser al master original izgled sam mal debelejša cev pa je končna ista edin z lipnikm mal bol potegne s temu mojmu pa nism probaval končne potegne sicer dobr ampak koj nasedem in je za v smeti :D Kakšen izpuh bi predlagal ?
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Tomos A3

Odgovor Napisal/-a Pich »

Homoet 4p.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
a35
glava cilindra
Prispevkov: 579
Pridružen: Sr Sep 12, 2012 11:26 am
Kraj: ljubljana

Re: Tomos A3

Odgovor Napisal/-a a35 »

tudi tehnigas ali techno cruel nista slaba..
Nemorem reči da nisem JUNKIE, ker sem zasvojen iz TOMOSOM <3
Če negre z majhnim, vzami VEČJE (kladivo)
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Tomos A3

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

tecno krul je zakon za originalne kita ala airsal dmp ... zakaj pa ti ne gre več kot 60 ? vrjetno šparaš in imaš še vedno 12mm fergazer z dizo 53 ... daj gor dell'orto SHA 16/16, koleno 16mm in nabavi set diz ... jaz mam na svojem okoli 80 dizo in bgm supertanki športn filter ... je res da požere več bencina ampak več bencina večja eksplozija večja moč ... 15mm ferg je nekje minimum za airsal ... pa diza vsaj 70 z primernim filtrom tako da je razmerje zrak/bencin tapravo ...
a35
glava cilindra
Prispevkov: 579
Pridružen: Sr Sep 12, 2012 11:26 am
Kraj: ljubljana

Re: Tomos A3

Odgovor Napisal/-a a35 »

je napisu da ma 16mm fergazer. edino kar ga bloker aje izpuh smo mel mi isit prublem na flexerju od kolega, ko zamanjaš izpuh gre veliko več!
Nemorem reči da nisem JUNKIE, ker sem zasvojen iz TOMOSOM <3
Če negre z majhnim, vzami VEČJE (kladivo)
soklic46
auspuh lager
Prispevkov: 22
Pridružen: Pe Mar 22, 2013 10:55 am

Re: Tomos A3

Odgovor Napisal/-a soklic46 »

ja frgazr je 16 gre pa max 66 :D. Za avspuh je pa že akcija ene par jh bom sam naredu pa probov tele kr je mer tukej na forumu gor za p4 homoeta sm tut mere dobu pa še kkšnga seu kupl pa da vidmo kaj bo poj reku :D. Sam jih pa hočem nardit samo zato da mi pika poč da se mal igram pa švasam :D
soklic46
auspuh lager
Prispevkov: 22
Pridružen: Pe Mar 22, 2013 10:55 am

Re: Tomos A3

Odgovor Napisal/-a soklic46 »

Evo včerej sm prilezu do hitrosti 72km/h ampak mislm da to še zmer ni to takoda se igram naprej z izpuhom :D
Uporabniški avatar
pibi
cilinder
Prispevkov: 1063
Pridružen: Sr Feb 10, 2010 7:18 am
Kraj: Bled

Re: Tomos A3

Odgovor Napisal/-a pibi »

a zej pa že novo raketo sestavlaš? :P sva učerej z anžetam poiskala cilindr zate :D
R1 3 5
└┼┼┤
2 4 6
[size=50]če to vidiš prebrati gledaš preblizu!!![/size]
Odgovori